[E46] 318Ci uszczelka pod głowicą

Wszystko co dotyczy problemów technicznych w waszych BMW.

[E46] 318Ci uszczelka pod głowicą

Postprzez 80Hz » Pt 23 paź, 2009

Witam.

Spotkała mnie niemiła niespodzianka. Na bagnecie ślady Cappuccino a w rurze przy chłodnicy kisiel (tylko na ściankach bo płyn uciekł do i chyba na zewnątrz silnika (stojąc na światłach zobaczyłem biały dym spod maski). Silnik chodzi nierówno na biegu jałowym.
Umówiłem się wstępnie do WFK w Wejherowie. Mam już wszystko nagrane (włącznie z lawetą) więc raczej tam będzie naprawa. Chyba, że mi tego wyraźnie odradzicie. Powiedzcie proszę na co zwrócić uwagę przy tej naprawie i tym warsztacie. Problem uszczelek pod głowicą przerabiałem już wielokrotnie w innych samochodach i wiem, że jak się tego dobrze nie zrobi to są to pieniądze wyrzucone w błoto (ale nie przerabiałem tego w BMW).

Zastanawiam się również nad pociągnięciem do odpowiedzialności właścicieli komisu. Samochodem cieszyłem się raptem 2 miesiące (i w ramach ścisłości - nie było "palone"). Może ktoś z użytkowników forum przerabiał już egzekwowanie prawa rękojmi albo wie gdzie można zaczerpnąć info jak taką sprawę rozegrać?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
80Hz

Postprzez welpax » Pt 23 paź, 2009

Poczytaj :568: na forum są opinie o wfk.Ja osobiście nie polecam :554:
welpax

Postprzez OSKI » Pt 23 paź, 2009

wfk mowimy nie bo przeplacisz pogubisz czesci i bedzie zle zrobione :/

nie dasz rady kasy odzyskasz bo powie ci ze palowales i zakatowales silnik ... jak by to bylo nasteponego dnia to tak ale nie po 2mc
OSKI

Weteran

Re: [E46] 318Ci uszczelka pod głowicą

Postprzez jezioro » So 24 paź, 2009

80Hz napisał(a):Zastanawiam się również nad pociągnięciem do odpowiedzialności właścicieli komisu. Samochodem cieszyłem się raptem 2 miesiące (i w ramach ścisłości - nie było "palone"). Może ktoś z użytkowników forum przerabiał już egzekwowanie prawa rękojmi albo wie gdzie można zaczerpnąć info jak taką sprawę rozegrać?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

może warto by przejść się do jakiegoś prawnika
jezioro

Admin

Postprzez 80Hz » So 24 paź, 2009

Zrobiłem małe rozeznanie i faktycznie szanse wyglądają słabo. Za 1.5k bo tyle podobno ma mnie to kosztować jeżeli nie będzie żadnych niespodzianek to nie warto się szarpać z komisem (koszt rzeczoznawcy jest znaczny) a sprawa jest faktycznie dyskusyjna. Poczekam aż zrzucą głowicę. Jeżeli wszystko będzie OK to niech naprawiają - jeżeli nie albo będą jakieś ślady niefachowej naprawy to wówczas będę się kontaktować z PZMOTem (bez zdjęcia głowicy i tak nic konkretnego nie można stwierdzić). W poniedziałek rano zadzwonie jeszcze do PZMOTu dowiedzieć się co i jak zanim zaczną dłubać przy autku. Wiedzą podzielę się na łamach forum dla potomnych.
80Hz

Postprzez welpax » So 24 paź, 2009

Przeczytaj dobrze umowę kupna-sprzedaży auta :) Autokomisy są cwane i zawsze się jakoś wywiną.Wydasz kase na opinie rzeczoznawców,prawników stracisz czas a i tak nic ci to nie da.Takie jest przynajmniej moje zdanie,następnym razem zanim coś kupisz najpierw zasięgnij opini fachowców itp.pzdr
welpax

Postprzez 80Hz » So 24 paź, 2009

Samochód kupiony był na fakturę. Nie ma niej żadnych zapisów odnośnie wad i rękojmi - jest "czysta" pod tym kątem - uważnie na to patrzyłem dokonując zakupu. Samochód był sprawdzany przed zakupem bardzo dokładnie i nie wykazywał żadnych usterek. Dlatego mam czyste sumienie...
80Hz

Postprzez welpax » So 24 paź, 2009

Uszczelka PG to nie koniec świata,poprostu się skończył jej żywot co winny jest komis tego nie rozumiem na tym koncze swoją dyskusje w tym temacie.
welpax

Postprzez kaden » Pn 26 paź, 2009

80Hz, jedź z tym autem do Robakowa koło Luzina. Z tego co się ostanio słyszy o WFK to raczej ciężko u nich o dobrą naprawę.
kaden

Moderator

Postprzez marcin_gda » Pt 30 paź, 2009

80Hz napisał(a):Samochód kupiony był na fakturę. Nie ma niej żadnych zapisów odnośnie wad i rękojmi - jest "czysta" pod tym kątem - uważnie na to patrzyłem dokonując zakupu. Samochód był sprawdzany przed zakupem bardzo dokładnie i nie wykazywał żadnych usterek. Dlatego mam czyste sumienie...

Nie kupiłeś auta nowego, sprawdziłeś go i jak napisałeś było wszystko ok. Auto jak auto, w BMW tak samo jak w małym fiacie czy Batmobilu może sie coś zepsuć. Poszła uszczelka i tyle - w żadnym nie żyje ona wiecznie.

Pozdro i napisz jak tam oględziny
marcin_gda

Rowerzysta

Postprzez lincoln » So 31 paź, 2009

Przesada z tym WFK, tanio nie jest, ale o dobra naprawe raczej nie jest cieżko, jeśli coś jest nie tak to potem naprawiaja w ramacha gwarancji, no ale jesli sie trupa przyprowadza to nie mozna oczekiwac cudów!
lincoln

Niedzielny Kierowca

Postprzez 80Hz » So 07 lis, 2009

samochód odebrałem. w wfk wymieniony został wymiennik ciepła (ten koło filtra oleju). teraz jeżdżę i obserwuję czy nie bierze płynu. mam nadzieję, że to było "tylko" to. dam jeszcze znać później co i jak - żeby było na przyszłość.
80Hz

Powrót do Mechanika & Elektryka