Motul czy Castrol ?

Wszystko co dotyczy problemów technicznych w waszych BMW.

Motul czy Castrol ?

Postprzez alpinabmw » Pn 06 lip, 2009

Który olej jest lepszy? Motul 10W40 6100 synergie plus czy Catrol Magnatec 10W40?
Jakie są Wasze opinie i doświadczenia szczególnie z Motulem?
Jaki olej i dlaczego?
alpinabmw

Postprzez kisiel » Pn 06 lip, 2009

Powiem tak...przez x czasu uzywalem Castrola z tymze 5w40...kupowalem na allegro, autko chodzilo bardzo dobrze. Jedyny mankament w zimne ranki i mrozy przez chwile gral popychacze...ulamki sekund. Motula nie uzywalem nigdy ale z opini roznych osob, z tematow na forum duzo osob poleca wlasnie Motula...podono wycisza popychacze, nie ma tego denerwujacego stukania jak autko jest zimne. Chcialem do mojego obecnego auta zalac motula, ale kupilem olej GMowski, lany do Opli i autko jezdzi jak jezdzilo :P
kisiel

Admin

Postprzez kaden » Pn 06 lip, 2009

castrola to bym na łożysko taczki chyba nie nalał, mówiąc żartobliwie. lejcie motula.
kaden

Moderator

Postprzez Szymek » Pn 06 lip, 2009

Kaden Castrola do każdego bmw wlewają w ASO ergo każda Beeemka to taczka :P
Ja używam Castrola od dłuższego czasu i nigdy nie było problemów (ODPUKAĆ) ;)
Szymek

Admin

Postprzez kaden » Pn 06 lip, 2009

to że ktoś coś leje w fabryce to nie znaczy że jest to super git tylko że jedna korporacja przedstawiła lepsze warunki producentowi aut niż inna. zwykłe oleje bo o takich tu mówimy to właściwie bez różnicy jakiej marki, byle by nie z beczki w warsztacie. motul ma przewagę nad castrolem jeżeli chodzi o te oleje z postu alpiny. nie chce mi się szukać konkretnych kart produktów, a są one do znalezienia w sieci ale żeby nie być gołosłownym to poczytajcie który olej jakie normy spełnia.
http://www.motul.auto.pl/index.php?p=170
http://www.castrol.com/castrol/productd ... Id=7028715
kaden

Moderator

Postprzez Szymek » Wt 07 lip, 2009

kaden napisał(a):zwykłe oleje bo o takich tu mówimy to właściwie bez różnicy jakiej marki, byle by nie z beczki w warsztacie. motul ma przewagę nad castrolem jeżeli chodzi o te oleje z postu alpiny.
http://www.motul.auto.pl/index.php?p=170
http://www.castrol.com/castrol/productd ... Id=7028715

Wyjaśnij dla mnie laika informatyka :) Dlaczego ten Motul taki super jest.
Szymek

Admin

Postprzez kisiel » Wt 07 lip, 2009

Szymek czytaj moj post...motul jest lepszy w ujemnych temperaturach...nie ma efektu pracy na sucho...popychaczy przez chwile...tak bynajmniej mowia i pisza CI co go uzywali. Ile w tym prawdy to nie wiem...po drugie, Motul nie est rozlewany w Polsce.
kisiel

Admin

Postprzez Szymek » Wt 07 lip, 2009

To ostatnia kwestia mnie przekonuje (Motul nie jest rozlewany w Polsce). Może ktoś z forumowiczów używa Motula niech podzieli się doświadczeniami. Cenowo wypadają podobnie może warto będzie zamienić Castrola na Motula .....

Pozdro

P.S. Kisiel Twoje posty pomijam automatycznie :P :krzeslem: :564:
Szymek

Admin

Postprzez kisiel » Wt 07 lip, 2009

ŁYSY napisał(a):To ostatnia kwestia mnie przekonuje (Motul nie jest rozlewany w Polsce). Może ktoś z forumowiczów używa Motula niech podzieli się doświadczeniami. Cenowo wypadają podobnie może warto będzie zamienić Castrola na Motula .....

Pozdro

P.S. Kisiel Twoje posty pomijam automatycznie :P :krzeslem: :564:

:wpale: :22:
kisiel

Admin

Postprzez Kolega1982 » Wt 07 lip, 2009

Sam jezdze na Castrolu od dluzszego czasu (wierze w te molekoly) i ogolnego powodu do narzekan nie mam , ale ostatnio duzo czasu spedzalem na eM forum polska i tam 90 % uzytkownikow swoich eM krytykuje Castrola a chwala Motula , tylko nikt jeszcze nie podal mi konkretnych powodow dla ktorych Motul mialby taka przewage . Podobno popychacze uszczelnia i silnik cichnie. Kiedys wyczytalem ze w Magnatecu sa jakies mikro czastki magnezu ktore przywieraja do scianek cylindra i wypelniaja pory , olej ten tez zachowuje swoje wlasciwosci przy wysokich temperaturach . Mozeb jest tu ktos kto bezpoisrednio mial stycznosc z tymi olejami i przeszedl z Castrola na Motula ???
Kolega1982

Postprzez Jaras E21 » Wt 07 lip, 2009

jak dla mnie motul ... szkdoa tylko ze nie robi 10w60...

ciekawy olej to też gulf 10w60 tyle że ma dosyć niska temp zapłonu... tzn szybko robi się czarny... z tego cowiem to jest full syntetyk a nie w większości syntetyk ;)

no i ja chyba jednak zdecyduje się na valvoline ;) pólsyntetyk.

ogólnie obstawiam oleje 10w60 ...10w40 latem juz w zwykłym korku jest jak woda...
Jaras E21

Pirat Drogowy

Postprzez kaden » Wt 07 lip, 2009

ŁYSY, tak na szybko to castrol z postu Alpiny spełnia wymagania MB229.1 a motul MB229.3 jak by się zagłębił to różnic pewnie jest więcej. używam motula i jestem zadowolony.
kaden

Moderator

Postprzez marcin_gda » Wt 04 sie, 2009

Ja mam troszku więcej do powiedzenia w tej kwestii. Przy zakupie auta poprzedni właściciel wlał shella półsyntetyk i silniczek chodził jak malina - idealnie. Zmieniłem na castrola magnatec 10w/40 i po ok 1000km malina zmieniła sie w przejrzewającą truskawe - nie chodzi źle ale słychać różnice. W czwartek zmieniam na motula 6100 - wierze że motul jest lepszy - napisze o zmianach. Pozdrawiam wszystkich.
marcin_gda

Rowerzysta

Postprzez Szymek » Wt 04 sie, 2009

Tak przy okazji podajcie odpowiednik MOTULA dla Castrola syntetyka 5w40 benz.
Z góry dzięki ;)
Szymek

Admin

Postprzez marcin_gda » Wt 04 sie, 2009

Łysy jeżeli o to Ci chodzi to proszę:
http://moto.allegro.pl/item697765971_mo ... sylka.html
marcin_gda

Rowerzysta

Następna strona

Powrót do Mechanika & Elektryka