[e46] wymiana pompy wtryskowej / regeneracja

Wszystko co dotyczy problemów technicznych w waszych BMW.

[e46] wymiana pompy wtryskowej / regeneracja

Postprzez deusex » Śr 17 paź, 2012

witam , niestety po dlugiej walce i zdiagnozowaniu 3/4 auta , podmianie sterownika pompy itp , auto dalej nie odpala

zostala pompa wtryskowa i teraz moje pytanie do szanownych kolegow

ktos robil ?
auto to bmw e46 2001rok 2.0d 136hp silnik m47

czy w 3city jest ktos zaufany kto dobrze regeneruje z gwarancja ( wiadomo ze stara pompa na podmianke ) + wiadomo ze firma za pol roku nie zniknie z mapy ? :P jako ze nowa pompa to padaka jesli chodzi o koszta pewnie bede sie sklanial ku regeneracji ale to i tak dosc duzy wydatek ;/ auta nie oplaca mi sie sprzedawac, bo jest doinwestowane i wiem ze jak to zrobie to w najblizszej przyszlosc czeka mnie tylko odma i komplet zawieszenia ktore juz i tak mialem wczesniej zrobic. kupujac inne auto za pol roku moge miec znowu cos w tym stylu do wymiany albo jeszcze gorzej ;|

doradzcie cos panowie bo caly czas sie waham.

swoja droga nie polecam tankowac na leklerku bo po tym zatankowaniu siadla pompa ;/ zawsze tankowalem na shellu i raz mnie podkusilo zeby po zakupach od razu zatankowac na leklerku i taka sraka wyszla :| w zasadzie nastepnego dnia wyskoczyla cala ta awaria ...

jak ktos ma jakis niestandardowy pomysl to tez walcie smialo.
deusex

Pieszy

Postprzez kisiel » Śr 17 paź, 2012

Najpewniejszy to pezal w gdansku, troche biora...ale opini zlej nie slyszalem na ich temat...

P.S co do zawiechy to zapraszam na wymiane :lol: :P
kisiel

Admin

ale regeneruja sami ? bo widze ze maja pompke na zamowienie ale cena jeszcze wieksza niz myslalem ;o
deusex

Pieszy

Postprzez kisiel » Śr 17 paź, 2012

Regeneruja napewno, znajomej z pracy regenerowali jej pompe, fakt ze to Opel byl...ale mysle, ze zasada dzialania jest taka sama...
kisiel

Admin

musze tam jutro przedzwonic , w kazdym razie czekam na inne propozycje...
deusex

Pieszy

Postprzez antoine » Śr 17 paź, 2012

Polecam firmę "Diesel Kuźmicz" w Gdańsku na ul Bora-Komorowskiego 1A. Jeżeli chodzi o cenę to tak raczej średnio... ale za to dają pisemną gwarancję na usługę i części, co wg mnie jest ważne. Terminy u nich to ok 1-2tyg na przód trzeba ustalać (przynajmniej jak ja u nich robiłem auto), ale za to sama usługa jest bardzo szybka ( w moim przypadku 1 dzień - regeneracja pompy) tel 58 5524245 606881154
antoine

Rowerzysta

wiencej wiencej :D

antoine , a ile czasu jzu jezdzisz na regenie ? czuc roznice w uzytkowaniu auta ? ogolnie podziel sie opinia bo to moj 1 diesel , co prawda jezdzil 2 lata bez problemu no ale przyszla i na niego kolej ;d
deusex

Pieszy

no i ofc jaka cena ;)
deusex

Pieszy

Postprzez Dominik86 » Cz 18 paź, 2012

pezal - sam tam robiłem...
a co do kuźmiczów, mnie sie wydaje, ze oni biora czesc i sami jada do pezala ;)
Dominik86

Weteran

Postprzez antoine » Cz 18 paź, 2012

mam seata cordobe na mechanicznej pompie więc nie ma co porównywać do E46. naprawę robiłem w kwietniu tego roku i jak do tej pory jest wszystko ok. za regenerację zapłaciłem 600zł i zajęło im to ok 3-4 godzin. byłem przy naprawie więc mojej pompy nigdzie nie wieźli do zewnętrznej firmy. nie było to żadne druciarstwo typu uszczelnianie silikonem, tylko wyjęcie pompy i wymiana wszystkich bebechów ze środka i oczywiście wszystkie nowe uszczelki oringi itp. dostałem rok gwarancji. co do różnicy w osiągach to nie odczuwam bo moje auto ma zawrotne 64km :D więc czy ma 60km czy 70km to i tak nie jedzie :P
antoine

Rowerzysta

Postprzez deusex » Cz 18 paź, 2012

no wlasnei bo dzisiaj moj mechanik powiedzial ze kuzmicz spoko ale nie do pompy w e46 i ze raczej mercedesami w124 to on sie zajmuje itp ;d
deusex

Pieszy

Postprzez Danziger » So 20 paź, 2012

A ja polecam Bosch Servin na Miodowej w Gdańsku i zawsze będę polecał jeżeli chodzi o diesle ... sam robię w autach ale jeżeli chodzi o pompy i wtryskiwacze a w tym CR to tylko tam...

.... jak miałem moja e46 też mi padła pompa na sterowniku siemens i tylko oni mi to zrobili ... ojciec z synem zjedli zęby na dieslach i wierzcie mi nie znam lepszych ... syn właściciela Jacek sam jeździł rożnymi bumami i wie co trzeba zrobić żeby koła się śmiały ....

PEZAL znam z autopsji od najgorszej strony ... swego czasu robili mi pompy do trucków i były megą problemy ...

polecam również BOSCH serwis z Nowej Huty koło Krakowa ... ale tam trzeba wysyłać ...
Danziger

Rowerzysta

pompa

Postprzez golfm » Pn 22 paź, 2012

skąd diagnoza że pompa do regeneracji?
Wiem, że ile opinii tyle doświadczeń, ale pezal z całego serca odradzam...
na codzień pracuję w branży motoryzacyjnej i pezal kilkukrotnie zawiódł na całej linii właśnie próbując zregenerować pompę i wtryski. na własną rękę regeneracja może być ciężka - wezmą od ciebie siano, nie dostaniesz żadnej gwarancji ani nic i zostaniesz z problemem. Sam wyciągnąłeś i chcesz dać czy ktoś ci to robi?
golfm

Rowerzysta

Postprzez deusex » Wt 23 paź, 2012

juz teraz ugadane robia polecani ludzie i daja gware 12 miesiecy. na org czesciach boscha.

siadla mechanika pompy , elektronika byla podmieniana i fura nie ruszyla ;/ niestety jak ropa to tylko shell
deusex

Pieszy

pompa

Postprzez golfm » Wt 23 paź, 2012

no to dobrze, ze masz zaufanie, najważniejsze.
a tak poza konkursem - dużo zatankowałeś?
proponuję Ci od razu zeby Ci zlali to paliwo co masz w zbiorniku i zamontować nowy filtr paliwa i przepłukać układ i zatankować chociaż 5 litrów dobrej klasy ON, bo jak to co masz w zbiorniku znowu pójdzie w pompę - szkoda całego zachodu
golfm

Rowerzysta

Następna strona

Powrót do Mechanika & Elektryka