BMW e90 piloty przestały działać

Wszystko co dotyczy problemów technicznych w waszych BMW.

BMW e90 piloty przestały działać

Postprzez pablosopot » Pn 05 paź, 2015

Witam mam mały problem - wieczorem parkując auto w garażu zamknąłem je z pilota , na drugi dzień rano z pilota już nie mogłem otworzyć.... Pomyślałem że pilot się rozładował/ uszkodził poszedłem po drugi i na ten auto też nie zareagowało (doczytałem że piloty się nie rozładowują są ładowane indukcyjnie ) Wyjąłem kluczyk z pilota i otworzyłem ręcznie , jak wsadziłem pilota do stacyjki okazało się że język menu zmienił się na Niemiecki czyli jakby się zresetował ale data i godzina była dobra podczas jazdy zauważem że jak np zmieniam pas to migacz błyska tylko raz a wcześniej jak naciskałem to migał 3 razy.Macie jakieś sugestie co się stało???
pablosopot

Pieszy

Re: BMW e90 piloty przestały działać

Postprzez pablosopot » Cz 08 paź, 2015

Sprawdziłem bezpieczniki te za ścianką schowka i są ok (był tam schemat jakie są od czego) . Doczytałem że pod tym panelem z bezpiecznikami jest ten moduł komfortu , teraz pytanko- czy tam też są jeszcze jakieś bezpieczniki czy trzeba wymienić już ten cały moduł ? Gdzieś tam czytałem że ludzie go wymieniają jak im piloty nie działają i central bo nawet wlewu nie idzie otworzyć. U mnie auto na pilota nie reaguje ale jak otwieram kluczykiem to central otwiera wszystko jak trzeba. Jeszcze pytanie pewnie Szymek będziesz się orientował - 80% osób z tym problemem miało przepalony bezpiecznik nr 57 a u mnie w tym miejscu nie ma bezpiecznika.
Ps. Sprawa 3 mrugnięć przy naciśnięciu kierunku rozwiązana , w menu była ta opcja...
pablosopot

Pieszy

Re: BMW e90 piloty przestały działać

Postprzez karambol » Wt 09 sty, 2018

Hejka
Uporałeś się z tym problemem?
karambol

Klubowicze

Powrót do Mechanika & Elektryka