[E46 320i] Brak mocy do 3000 obrotow

Wszystko co dotyczy problemów technicznych w waszych BMW.

[E46 320i] Brak mocy do 3000 obrotow

Postprzez MiceBMW » Cz 30 lis, 2017

Witam,

Od dłuższego czasu obserwuje w aucie brak mocy na niskich obrotach ... Silnik to M54B22.

Objawy :
- Do 3000 obrotów auto bardzo słabo przyspiesza, ekonomizer praktycznie nonstop maksymalnie na 20 (cholera wie ile w rzeczywistosci)
- Po 3000 obrotów auto dostaje mega kopa, nawet delikatne wciśnięcie pedału gazu powoduje wbijanie w fotel i wtedy czuć dopiero, że jedzie swobodnie a wskazowka ekonomizera zachowuje sie normalnie (6~12L/100)...

Szukam przyczyny tego zachowania, auto do 3000 obrotów naprawdę bardzo muli, zdaje sobie sprawę ze 320i (170KM) nie jest jakimś demonem prędkości ale też nie powinno być tak, że przy "ostrym" ruszaniu początkowe przyspieszenie przypomina matiza (wole nawet nie sprawdzać w praktyce :556: ) :549:

Moje typy :
- Przepływka ? Ale tutaj chyba byłby problem w całym zakresie obrotów
- Czujniki położenia wałka ? (z tego co wiem sa 2) To obstawiam najbardziej
- Filtr paliwa ? Nie wiem kiedy był wymieniany ale tutaj chyba też usterka byłaby w całym zakresie
- Vanos ?

Dodatkowo auto pali 17L / 100km, z tym, że większość codziennej drogi do pracy (8km) to korek ... Aczkolwiek wydaje mi się to i tak "troszeczkę" za dużo ...

Czy spotkaliście się z czymś takim ? Będę wdzięczny za wszystkie rady i podpowiedzi
MiceBMW

Klubowicze

Re: [E46 320i] Brak mocy do 3000 obrotow

Postprzez kisiel » Cz 30 lis, 2017

Kompa potrzeba...przyjedziesz na chlodnice to podlacze i sprawdzimy...a jak na zimnym (gdy wskazówka jest na niebieskim polu) wibracje jakies, falowanie obrotów?
kisiel

Admin

Postprzez MiceBMW » Cz 30 lis, 2017

Dzięki Kisiel za posta ;) Wszystkie części już zamówione także w przyszłym tygodniu się widzimy - co do wibracji na zimnym, sprawdzę to jutro z rana, z tego co pamiętam jest delikatne falowanie. Wibracje również są, z tym ze pojawiają się co około 5 sekund i trwają sekundę.

Dzisiaj jechałem później do pracy, były wolniejsze drogi, więc jak silnik się nagrzał (wskazowka w polowie) wkręciłem go na drugim biegu na 6k obrotów - przyznam ze pozniej zbierał się od dołu już lepiej. Co zauważyłem dodatkowo. Od 2k do 2.5k obrotów całkiem sprawnie przyspiesza ale od 2.5k do 3k ma lekką "dziure". Po przekroczeniu 3k - cud auto :D ...
MiceBMW

Klubowicze

Postprzez MiceBMW » Pn 04 gru, 2017

Zauważyłem dziwny objaw - auto gdy jest włączone na postoju, z rozgrzanym silnikiem, ma momenty kiedy nagle łapie obroty w granicach cos pomiedzy 500 a 600, i trwa to około 30 sekund, czasami dłużej.
MiceBMW

Klubowicze

Powrót do Mechanika & Elektryka