BMW Trójmiasto
Forum Klubu BMW Trójmiasto

Mechanika & Elektryka - Problem z odpaleniem BMW E-36 Compact

ghostriderbmw - Sro 16 Gru, 2009
Temat postu: Problem z odpaleniem BMW E-36 Compact
Witam.Mam problem z odpaleniem mojego BMW E-36 z 94r.Mój problem polega na tym ze przekręcam kluczyk w stacyjce.Zapalają się wszystkie kontrolki.Następnie gdy chce odpalić silnik słychać jakieś "cykniecie" zza licznika i nic.Silnik ani drgnie.Rozrusznik nie zakręci.Zero jakiejkolwiek reakcji.Dodam ze autko spróbowałem odpalić "na pych" i normalnie zapaliło.Czy ktoś mi pomoże?Co może być przyczyna?
FIVE - Sro 16 Gru, 2009

wydaje mi sie ze sa chyba tylko dwie opcje albo rozrusznik sie skonczył albo aku.Miałem podobnie jak padł mi rozrusznik :564:
Warg - Sro 16 Gru, 2009

niedawno też miałem coś takiego, okazało się że aku padł, wymieniłem i śmiga :562:
Bamber - Sro 16 Gru, 2009

potwierdzam aku masz padniety typowe objawy, sprobuj moze podladowac go a jak nie da rady to niestety bedziesz musial kupic nowy

Aku juz ladowalem i dalej to samo.Co dziwne wszystkie elektroniczne rzeczy dzialaja i nic nie przygasa.To cykanie nie dawalo mi spokoju i dzisiaj rozebralem elementy deski rozdzielczej i doszlem do tego ze to cykanie dochodzi od przekaznika ktory jest bodajze od centalnego zamka.Zauwazylem tez ze gdy zamkne auto z pilota przez centarl to nie zapala mi sie lampka informujaca o uzbrojeniu.Tylko czemu pali na pych??
radzek - Sro 16 Gru, 2009

Gdyby akumulator był padniety cykanie było by jednostajne i szybkie.Natomiast jeśli słyszysz pojedyńcze cykanie,to według mnie wina leży ewidentnie po stronie rozrusznika (wypalone zworki w elektromagnesie) tym bardziej ,że na pych go odpaliłeś. Ewentualnie masz spadek napięcia gdzieś na instalacji, wtedu podobnie by sie zachowywał.
pzdr!!

Cykanie slychac tylko przy probie odpalenia silnika.Gdy wlaczam zaplon-nic.Gdy chce odpalic-wtedy slychac cykanie.Dochodzi on z przekaznika.Myslalem ze to moze jego wina

Może to wina przekaźnika,ale przy awarii w rozruszniku może być identycznie
xGrzegorzX - Sro 16 Gru, 2009

Witam, miałem dokładnie to samo i okazało sie ze akumulator był za słaby, u mnie do tego cykania dochodziło jeszcze miganie światłami, spróbuj odpalic na kable od jakiegoś znajomego (niech mu pracuje silnik i niech chwile to bedzie podłączone bo u mnie dopiero po okolo 10 min takiego podłączenia za miast cykania silnik odpalil).
Pozdrawiam.

Ale aku bylo juz ladowane do fula i tez nic.A u mnie nie ma zadnych innych objawow jak pisales o tym mruganiem switlami.Dodatkowo zmierzylem sobie zasilanie na stacyjce i wszystko jest ok.Prad jest.Trzeba bedzie podlaczyc inne aku i zobaczyc.Jak to nic nie da to wtedy zabieram sie za rozrusznik:)
sajma - Sro 16 Gru, 2009

kolego jak masz mozliwosc to przed kreceniem stacyjką popukaj w rozrusznik moze zaskoczy i wtedy bedziesz wiedział ze to rozrusznik

nie umiejętne "pukanie" w rozrusznik może tylko zaszkodzić
Nie należy stukać w stojan,bywa ,że zamontowany jest rozrusznik firmy bosch jego stojan zbudowany jest z przyklejonych magnesów, uderzenie moze spowodować odklejenie któregoś co może przynieść kolejne niszczenia.
W skrócie NIEPOLECAM :569:

FIVE - Sro 16 Gru, 2009

dalej stawiam na rozrusznik kolego wtedy wystwpuje takie własnie cykniecie.Pozdr :564:
ghostriderbmw - Czw 17 Gru, 2009

No i wina zdiagnozowana.Rozrusznik padł.Auto jedzie jutro na warsztat i rozrusznik będzie wyciągany i regenerowany.Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc:)
radzek - Czw 17 Gru, 2009

a do jakiego warsztatu smigasz ??
ghostriderbmw - Czw 17 Gru, 2009

A jade do Kartuz.Jest tu taki facet ktory sie zajmuje przede wszystkim rozrusznikami,akumulatorami,alternatorami ale i takze zabezpieczenia itp:)
radzek - Czw 17 Gru, 2009

Aha,Daj znać ile cię to wyszło i jakie części zostały wymienione, tak z ciekawości :)
ghostriderbmw - Pią 18 Gru, 2009

Bylem dzisiaj u elektromechanika.Wytlumaczylem mu moj problem itp.termin zaklepany.Zapytalem sie o cene regeneracji z wyciagnieciem i wlozeniem rozrusznika.Gdy tylko dowiedzial sie ze to z BMW mina zrobila mu sie nieciekawa:( Od razu wystrzelil z cena 200zl robocizna+czesci.Wytlumaczyl mi to trudnosciami z demontazem.Na szczescie znajomy mechanik wyciagnie mi i zalozy rozrusznik za 40-50zl a regeneracja bedzie kosztowala 60zl+czesci.Termin mam dopiero na wtorek wiec wtedy postaram sie napisac co bylo wymienione.Na dzien dzisiejszy elektryk stwierdzil tylko po opisanych przeze mnie objawach ze beda to szczotki i tuleje ale zobaczymy jak bedzie pozniej.
radzek - Pią 18 Gru, 2009

Nie kumam tego ,że mechanicy jak słysza ,że w gre wchodzi naprawa rozrusznika czy laternatora w BMW to odrazu wołaja więcej :/ tu nie ma większej filozofii.
W każdym razie dobrze ,że wyciągniesz rozrusznik przy pomocy kogoś innego,bynajmniej taniej będzie. Co do samej naprawy to wydaje mi się ,że wina głównie leży po stronie elektromagnesu,ale to mechanik stwierdzi dopiero po rozbiurce.
Życze powodzenia.

ghostriderbmw - Pią 18 Gru, 2009

No wlasnie to jest tylko wstepna "diagnoza".Wszystko wyjasni sie po rozlozeniu.A jakby nie bylo 100zl zaoszczedzone.
ghostriderbmw - Sro 23 Gru, 2009

Auto zostalo dzisiaj odebrane z naprawy.W rozruszniku zostaly wymienione szczotki i tuleja.Koszt to 60zl robocizna +40 zl czesci oraz 50 zl za wyciagniecie i zamontowanie rozrusznika.Daje to lacznie 150 zl.:)
Mateusz.sz20 - Sro 02 Lis, 2011

Ja mam taki sam problem jak kolega tylko dochodzi mi do tego ze przy tym załączają się wycieraczki , mi się wydaje ze to u mnie nie jest rozrusznik tylko ze jakieś zwarcie może to jest kostka od stacyjki ale nie jestem tego pewny i nie wiem jak to sprawdzić .