Ku Przestrodze !!!!!!!!!!

Dyskusja o Muzyce i Filmach

Ku Przestrodze !!!!!!!!!!

Postprzez DŁUGI 318is » Pt 24 kwi, 2009

Zaczął się sezon motocyklowy !!!!!
Część z nas być może jeszcze tego nie odczuła ale ja miałem już okazje parę dni temu uniknąć zderzenia z motorem. ( kolo pędził jak wariat i w ostatniej chwili jego zauważyłem )
WIĘC APELUJE !!!!!!!!! Koledzy patrzmy uważniej w lusterka i nie tylko bo liczba motocykli w naszym kraju wzrosła a co za tym idzie ryzyko większe.
http://www.youtube.com/watch?v=Ygm6irGp ... re=related

Wiadomo, że nie wszyscy motocykliści to debi......, bo są tez normalni.
Ale weźmy to pod uwagę że motor jest szybszy od auta i puśćmy go, a nie jak niektórzy specjalnie blokują im drogi, nie biorąc pod uwagę że nie tylko może zginąć ( jadący za szybko ) motocyklista ale i my sami w aucie też.
Ostatnio edytowano N 29 sty, 2012 przez DŁUGI 318is, łącznie edytowano 3 razy
DŁUGI 318is

Weteran

Postprzez jasio_zawodnik » Pt 24 kwi, 2009

Podpiszę się pod DŁUGI 318is, może nie jako motocyklista... ale miłośnik jednośladów... i fakt faktem czasem trudno pohamować się od otworzenia...
jasio_zawodnik

Asfaltowy Rambo

Postprzez mungo » So 25 kwi, 2009

a ja jako motocyklista powiem, że wielu jest jeszcze w Polsce dziadów zakompleksionych, któzy nie lubią motocyklistów i specjalnie zajadą im drogę, czego doświadczyłem na własnej skórze. ale naprawdę bardzo wiele jest naszej winy w tym wszystkim. zawsze starałem się zostać zauważonym, dać szansę kierowcy samochodu. a nie wszyscy to robią. W zeszłym roku 3 znajomych wybrało się na "tzw" szybki przejazd. wyprzedzali na zakręcie na podwójnej ciągłej. 2 się zmieściło, trzeci niestety nie i czołówka. później pretensje, żale itp... robi się to na własne ryzyko, ale trzeba mieć w głowie naprawdę. 5 razy bardziej niż w samochodzie
mungo

Niedzielny Kierowca

Postprzez M3cichy » So 25 kwi, 2009

No i puszczać ich w korkach bo mają prawo przejeżdżać między autami.
M3cichy

Pieszy

Postprzez jasio_zawodnik » So 25 kwi, 2009

M3cichy, święta prawda czasem jakas blurwa mi specjalnie drogę zajedzie to mnie strzela... pies ogrodnika... sam nie pojedzie dalej bo nie może,... a nie przepuści wręcz uniemożliwi przejazd... !!
jasio_zawodnik

Asfaltowy Rambo

Postprzez DŁUGI 318is » N 26 kwi, 2009

Odnośnie współpracy na drogach ( tak to nazwijmy ) miedzy motocyklistami a kierowcami autek w naszym kraju nie ma albo może jedynie gdzieś tam czasem incydentalnie występuje.
Ja osobiście zawsze puszczam motocykl, a w korkach jadąc np. lewym czy prawym skrajnym pasem, już z natury trzymam sie blisko pobocza robiąc automatycznie miejsce już dla motocyklisty ( których w 3 city jest coraz więcej )
DŁUGI 318is

Weteran

Postprzez LuisFerian » Pn 27 kwi, 2009

Podpisuję się pod waszymi słowami koledzy. Jako że całkiem dużo jeżdżę i nie rzadko trasy, stwierdzam jednoznacznie: Trzeba mieć dookoła głowy i pilnować czy aby żaden kolega czy debil motocyklista nie zbliża się do nas... Szczególnie w miastach.

Apeluje o takie zachowanie tym bardziej, że jednego miałem, w ciągu swojej kariery samochodowej, okazję "ściągnąć" z motocykla, dzięki losowi nic mu się nie stało poważnego.

Starajmy się patrzeć w lusterka!!!
LuisFerian

Pirat Drogowy

Postprzez humansubstitute » N 10 maja, 2009

" Motocykle są wszędzie! Patrz w lusterka - sprawdż dwa razy" - naprawdę pomaga a ja jako motocyklista z góry dziękuję ;)
I oczywiście podpisuję się pod tym co koledzy już napisali. :568:
humansubstitute

Postprzez Papis » N 10 maja, 2009

M3cichy napisał(a):No i puszczać ich w korkach bo mają prawo przejeżdżać między autami.

oj chyba prawa to nie maja. ale to tak na marginesie.
Papis

Asfaltowy Rambo

Postprzez Szczepan » N 10 maja, 2009

jeżeli jest linia przerywana to mogą :) jestem właśnie na kursie na prawko to jestem na bieżąco :)
Szczepan

Moderator

Postprzez mungo » Pn 11 maja, 2009

Papis napisał(a):
M3cichy napisał(a):No i puszczać ich w korkach bo mają prawo przejeżdżać między autami.

oj chyba prawa to nie maja. ale to tak na marginesie.

oj mają mają :)
kolejny bezsensowny przepis (nawet dla mnie z punktu widzenia motocyklisty): jeżeli powiedzmy jedziesz sobie autem i zobaczysz studzienkę. Spróbujesz ją ominąć, ale nieprzekraczając linii oddzielającej pasy. A gdy w tym samym momencie będzie mijał Cię motocyklista i się zderzycie, to będzie Twoja wina...
mungo

Niedzielny Kierowca

Postprzez lincoln » Pn 25 maja, 2009

No uważam, że motocylk nie ma prawea śmigac pomiedzy samochodami, a co mnie ostatnio drażni, to zajmowanie głownie przez skutery (czasem motory) miejsc parkingowych, nie raz widziałem, ze nawet dla inwalidów (na szczescie ludzie coraz czescij dzwonia na policje lub straz miejska), kiedy kurde jednoślada mozna zaparkowac praktycznie wszędzie, wiec jak słysze, ze ktos psioczy na kierowców, to moze niech tez spojrzy n a siebie, zwłszcza ,ze połowy nie powinno byc na drogach bo nie maja uprawnień...
lincoln

Niedzielny Kierowca

Postprzez przemo46 » Pn 25 maja, 2009

A ja pomimo że na motorze ani na skuterze nie jeździłem jeszcze nigdy (no może na skuterze raz- i po 10m sie wywaliłem) to uważam że motory mają prawo omijać korki i wyprzedać samochody (w końcu samochody jak są szerokie drogi z pasem awaryjnym po prawej też wyprzedzają na trzeciego...) nawet im to ułatwiam, bo jak widzę motor w lusterku wstecznym to zjeżdzam bliżej krawędzi. Co do miejsc parkingowych to również uważam że mają prawo na nich stawać swoje maszyny. To tacy sami użytkownicy dróg i parkingów jak kierowcy samochodów. Jak są inwalidami (a takie coś też może się zdarzyć bo inwalida niekoniecznie musi byc pozbawiony nogi czy ręki) to mogą sobie na miejscu dla nich przeznaczonym też stanąć. Parkowanie motorów "gdziekolwiek" jest przecież również zabronione, tak samo jak w przypadku samochodów...
przemo46

Postprzez lincoln » Wt 26 maja, 2009

A może jeszcze niech paliwo mają za darmo na stacjach... Mnie strzela jak widze, ze babeczka z dzieckiem w foteliku nie moze zaparkować w cieniu, bo jakis lamer zaparkował na miejscu dla auta, gdzie zmeisciłoby sie 6 takich motorków, a obok szerookkiii chodnik. Zdażyło mi się raz i mojemu ojcu tez raz, ze podczas jazdy w miescie motosykista poderwał lusterko, w jednym przyapdku spadajac porysowało drzwi, oczywiscie nikt sie nie zatrzymał..Zreszta jakis czas temu na pasie tez by doszło do bijatyki, bo koles na motorze sie przewrócił i chciał wmowić, ze to wina kierwocy pojazdu, przyszedł więc z bandą 30 "turtlesów" i siła chciał wymusić kase, żalll
lincoln

Niedzielny Kierowca

Postprzez jasio_zawodnik » Wt 26 maja, 2009

lincoln, my już rozprawiali na ten temat.... i doszliśmy do wniosku że wyjątek nie potwierdza reguły !! :569:
jasio_zawodnik

Asfaltowy Rambo

Następna strona

Powrót do Audio & Video