Ostatnio obejrzany film/serial

Dyskusja o Muzyce i Filmach

Ostatnio obejrzany film/serial

Postprzez gofer88 » Śr 12 lis, 2014

Witam.

Wątek zbiorczy na temat polecanych przez was filmów/seriali.

Zasady:

1. Tytuł filmu i ocena w skali 1-10/10.
2. Krótki opis zachęcający lub negujący daną produkcję.
3. Żadnych pogawędek nt. wstawionych postów (post = opinia)
4. Wstawiamy tylko swoje oceny (nie kolega kolegi mówił że babcia oglądała :-D)
cdn....

3...2...1...START
gofer88

Niedzielny Kierowca

Postprzez gofer88 » Śr 12 lis, 2014

Gomorra (serial - sezon 1) - 8/10

Fajny serial o tematyce gangsterski, handlu narkotykami. Dość przewidywalny aczkolwiek miło się ogląda. Końcówka zapowiadająca drugi sezon... Polecam lubiącym klimaty :572:
gofer88

Niedzielny Kierowca

Postprzez Ramox » Pt 14 lis, 2014

White Collar (serial 6 sezonów +) - 9/10
Genialny oszust i utalentowany fałszerz Neal Caffrey zostaje złapany przez Agenta White Collar Division FBI ( dział ds. fałszerstw. ) W mistrzowski sposób ucieka z więzienia, aby odnaleźć swoją partnerkę, która w niezrozumiały dla niego sposób się z nim rozstaje. Neal zostaje złapany po raz drugi i otrzymuje propozycję zamiany wyroku na 2 lata współpracy z wydziałem "Białych Kołnierzyków" z nadajnikiem GPS na kostce. Serial obfituje w niesamowite zwroty akcji, sympatycznych i charakternych bohaterów, liczne wątki poboczne ( w tym także humorystyczne ) i co najlepsze wielopoziomowe intrygi, których rozwiązania bywają naprawdę zaskakujące. Polecam obejrzeć Pilot. Ten serial można albo pokochać, albo znienawidzić.

Suits ( Sezon 1-4 + ) - 9/10 - w pierwszym odcinku poznajemy Mike'a Ross'a. Niedoszłego absolwenta Harvardu, który na skutek serii nieoczekiwanych zdarzeń pojawia się na rekrutacji do jednej z największych kancelarii prawniczych w Nowym Jorku. Zostaje przyjęty (pomimo tego, że faktycznie nie ukończył Harvardu), broniąc się cytatami z podręcznika prawniczego tejże uczelni. Mike jest mnemomistą. Zapamiętuje absolutnie co zobaczy i przeczyta w słowo w słowo. Zaczyna pracę w w/w kancelarii, jednak atmosfera według jego osoby staje się coraz bardziej napięta. Czy współpracownicy odkryją jego tajemnicę o braku dyplomu ? Świetny serial dla osób, które interesują się, bądź mają coś wspólnego z prawem lub po prostu pracują/ planują pracę w korporacji. W tym przypadku mamy również do czynienia z barwnie napisanymi postaciami, dobrą grą i całym przekrojem spraw poboczno - obyczajowych.

Six Feet Under( Sezony 1- ? )
- 7/10 - serial ukazujący kulisy pracy domu pogrzebowego. Ludzi, którzy wiedzą wszystko o śmierci i nie robi to na nich żadnego wrażenia. Śmietanka serialowych aktorów m.in Michael C. Hall ( Dexter ). Obyczajówka, zwłoki i próba uchowania rodzinnego biznesu przed korporacyjnymi rekinami tej branży.
Ramox

Asfaltowy Rambo

Postprzez Lewy » Pt 14 lis, 2014

Co nie co obejrzałem więc wypowiem się o paru serialach.

The Sopranos (Rodzina Soprano) (Serial 6 Sezonów ) ocena 11/10.
Długo się zbierałem żeby go obejrzeć ale w tym roku się za to zabrałem i wolnym czasie obejrzałem.
Nazwałbym go Ojcem Chrzestnym wśród Seriali zwłaszcza o tematyce Mafii i jej strukturze . Polecam każdemu jeśli ktoś się interesuję tematyką Mafii od a-z .Ale uwaga Potrafi naprawdę wciągnąć po 1 odcinku i nie odpuścić do końca do tego jest świetnie wykonany i np. gra aktorska głównego bohatera Tony Soprano aktora już niestety Św. Pamięci James'a Gandolfini Wg. mnie nie było innej osoby do tej postaci żeby zagrać.
:cwaniak:

Californication (serial 7 sezonów ) ocena 7.5/10

Hank Moody (David Duchovny) oraz Charlie Runkle (Evan Handler) co tu więcej dodać ująć Sex and Rock'nRolll i śliczne czasem aktorki (bez nich i Runkla nie byłoby tego serialu :D) Kto oglądał ten zgodzi się ze mną na bank. :D
God Hates us All (Bóg nas nienawidzi) Serial oparty na tej książce opowiadającym o historii Hanka Moodego i (zbieram się żeby ją przeczytać po obejrzeniu tego serialu ale nie ma kiedy...)
Genialny serial z humorem żartem i ironią . Każdy go musi wg. mnie obejrzeć przynajmniej do 4 sezonu bo już później śmieszy ale ciągle jest to samo się dzieje. stąd też oceniam go dosyć optymalnie.

Sons of Anarchy (Synowie Anarchii) (Serial 7 sezonów) Ocena 8/10

Super serial o tematyce Gangu Motocyklowego , braterstwa, kłamstwa i konsekwencji , mafii , narkotyków itp. do 3 sezonu naprawę wciągający potem dosyć Straaasznie przewidywalny ale potrafił zaskoczyć . Trochę czasem przesadzony w niektórych sytuacjach ale da się oglądać. Jeszcze się nie skończył ale do tej pory ciekaw jestem jaki będzie finał tego wszystkiego.
Lewy

Pirat Drogowy

Powrót do Audio & Video