Oświetlenie Auta JESIEŃ / ZIMA

Dyskusja o Muzyce i Filmach

Postprzez DŁUGI 318is » Śr 17 paź, 2012

Ponieważ sporo podróżuje autem więc poruszam temat bo pewnie większość z was po wymianie żarówki nie jedzie na ponowne ustawienie świateł.
Natomiast nocą za to idealnie się wtedy oślepia jadących z przeciwka ( co mnie osobiście w** na maxa )

A tutaj dwa ciekawe materiały filmowe w w/w temacie.

http://www.youtube.com/watch?v=ry-w6hHQ ... creen&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=y5UvxEemTRc
Ostatnio edytowano Wt 15 kwi, 2014 przez DŁUGI 318is, łącznie edytowano 1 raz
DŁUGI 318is

Weteran

Postprzez Dominik86 » Cz 18 paź, 2012

Długi... co wymiana żarowki ma do regulacjii świateł? żarowka wskakuje na swoje miejsce i jest w tym ustawieniu co poprzednia, a wysokosc reguluje sie pokretlem przy reflektorze oraz przy kierownicy, chyba, ze jest samopoziomowanie
Dominik86

Weteran

Postprzez kudłaty » Pn 22 paź, 2012

niestety w wielu nowych autach nawet wymiana żarówki samemu jest bardzo utrudniona i wymaga wyjęcia całej lampy i w tym momencie Długi ma racje co do ustawienia świateł, ponieważ nie uda się z powrotem zamocować reflektora tak jak był.
kudłaty

Rowerzysta

Postprzez DŁUGI 318is » Śr 06 lis, 2013

Dominik86 napisał(a):Długi... co wymiana żarowki ma do regulacjii świateł? żarowka wskakuje na swoje miejsce i jest w tym ustawieniu co poprzednia, a wysokosc reguluje sie pokretlem przy reflektorze oraz przy kierownicy, chyba, ze jest samopoziomowanie

Weź sobie do łapek żarówki np. H7 dwóch różnych producentów i porównaj w nich żarniki, czy są takie same itp. to może wtedy zrozumiesz czemu się reguluje światła po każdej wymianie.

aaa :)
Dominik86 napisał(a):a wysokosc reguluje sie pokretlem

nie wiem co reguluje się "pokretlem" ale na pewno nie światła w aucie :P

Generalnie temat UP> bo pora jesień/zima powraca więc warto aby każdy się zainteresował światłami.
DŁUGI 318is

Weteran

Postprzez Mathe » Śr 13 lis, 2013

Podłączam się pod temat odnośnie żarówek H7, poniżej mała recenzja.

[center]Osram night breaker unlimited[/center]

Na " papierze " wygląda to bardzo dobrze, mianowicie " 110% więcej światła niż standardowe żarówki " itp. Po zamontowaniu okazało się, że rzeczywiście żarówki dają większą ilość światła. Główna różnica polega na zasięgu, gdzie przy osramach jeździ się podobnie jak na długich. Bok drogi jest dużo bardziej oświetlony, co pomaga przy dostrzeganiu przechodnia, zwierzaka itp. Światło jest też trochę bielsze od standardowego. Do dnia dzisiejszego żaden kierowca mnie nie uprzedził o kującym świetle w oczy, więc dla innych uczestników drogi nie jest ono oślepiające. Z żarówek jestem bardzo zadowolony, i śmiało mogę je polecić. Uważajcie tylko na " okazje " z allegro, gdzie można się nadziać na podróbki. Polecam kupić od dystrybutora, i mieć pewność że nie kupujemy kota w worku.
Mathe

Rowerzysta

Postprzez Dziedzic » Śr 13 lis, 2013

Wreszcie znalazlem dobry temat-tez sie nad tym zastanawiam.
Na chwile obecna mam zwykle zarowki ktore dobrze swieca jednak jak chce cos lepiej widziec to musze sie posluzyc jarzeniowka kora mam na linie i sobie opuszczam aby dobrze oswietlic jakies miejsce.

Nie wiem czy wszzytskie swiatla zmienic na jarzeniowki czy moze na jakies energo oszczedne....

Oczywiscie chodzi o OSWIETLENIE AUTA JESIEN /ZIMA procz tego zastanawiam sie nad zamontowaniem ogrzewania i moze zlewu bo po robocie dobrze jest umyc przynajmneij rece zanim sie wyjdzie z garazu do domu...
:566: :566: :566: :570: :570: :570:

Pozdrawiam Dziedzic
PS Przepraszam ale nei moglem sie powstrzymac:P
Dziedzic

Asfaltowy Rambo

Postprzez Dominik86 » Śr 13 lis, 2013

DŁUGI 318is napisał(a):
Dominik86 napisał(a):Długi... co wymiana żarowki ma do regulacjii świateł? żarowka wskakuje na swoje miejsce i jest w tym ustawieniu co poprzednia, a wysokosc reguluje sie pokretlem przy reflektorze oraz przy kierownicy, chyba, ze jest samopoziomowanie

Weź sobie do łapek żarówki np. H7 dwóch różnych producentów i porównaj w nich żarniki, czy są takie same itp. to może wtedy zrozumiesz czemu się reguluje światła po każdej wymianie.

aaa :)
Dominik86 napisał(a):a wysokosc reguluje sie pokretlem

nie wiem co reguluje się "pokretlem" ale na pewno nie światła w aucie :P

Generalnie temat UP> bo pora jesień/zima powraca więc warto aby każdy się zainteresował światłami.

otworz maske jakiegokolwiek e46 - sa tam pokretla ktore podnosza lub opuszczaja kazda lampe :] --- na gornej czesci obudowy reflektora
Dominik86

Weteran

Powrót do Audio & Video