17.07.2010 Niezłe widowisko :)

Galeria i Dyskusja o fotografii nie koniecznie związanej z BMW.

17.07.2010 Niezłe widowisko :)

Postprzez G0 ZANDI » Cz 22 lip, 2010

Kojarzy ktoś może to wydarzenie ? :)
ObrazekObrazek
do dziś się zastanawiam jak to się wgle mogło stać ;) żeby przegrzać silnik do takiego stopnia żeby spowodowało to samozapłon.
G0 ZANDI

Postprzez ToLa » Cz 22 lip, 2010

Osobiście pierwszy raz słyszę o tym wydarzeniu ale data 17.07.2010 nie jednemu z Nas zostanie w pamięci .
ToLa

Weteran

Postprzez G0 ZANDI » Cz 22 lip, 2010

Nie wiem czy kierowca przeżył czy nie. Jak tam dobiegłem to strażacy gasili płonące auto a kierowcy już nie było.
G0 ZANDI

Postprzez FreeQ » Cz 22 lip, 2010

To fakt data długo będzie w mojej pamięci... a gdzie to wogóle jest?
FreeQ

Postprzez MaćkoE » Pt 23 lip, 2010

FreeQ napisał(a):To fakt data długo będzie w mojej pamięci... a gdzie to wogóle jest?

Wiadukt na wyskosci skrzyzowania Kartuska - 3 Maja
MaćkoE

Re: 17.07.2010 Niezłe widowisko :)

Postprzez Hadzi » Pt 23 lip, 2010

G0 ZANDI napisał(a):do dziś się zastanawiam jak to się wgle mogło stać ;) żeby przegrzać silnik do takiego stopnia żeby spowodowało to samozapłon.

A skad wiesz, ze to było przyczyna zapalenia sie auta? Znajomi Ci powiedzieli? ;)

W zwykłym (seryjnym) aucie predzej zatarłbyś silnik niż by sie zapalił od przegrzania.
Hadzi

Niedzielny Kierowca

Postprzez kaden » Pt 23 lip, 2010

wystarczy że silnik jest cały zarzygany olejem, obklejony kurzem itp a stanie w płomieniach jak ta lala.
kaden

Moderator

Postprzez Hadzi » So 24 lip, 2010

Może i tak być, nie mowie nie, ale to może być sprzyjającą rzecza. Żeby olej sie zapalił, to musi mieć wysoką temp. Musiałby pływać niemalże w oleju ;) a do tego to musiał by być jakiś czynnik (np iskra) zapalający. Prędzej zapaliłby sie gdyby był oblany benzyna gdzie palą sie opary. Benzyna sama w sobie si enie pali, olej tak. Przeważnie powodem jest elektryka (np nadtopiona izolacja doprowadzi do zwarcia i pożar gotowy) , lub jakieś rzeczy dotykajace bardzo gorących cześci. W zapaleniu dodatkowo baaardzo pomaga wytłumienie maski
Hadzi

Niedzielny Kierowca

Postprzez G0 ZANDI » N 25 lip, 2010

Hadzi napisał(a):
G0 ZANDI napisał(a):do dziś się zastanawiam jak to się wgle mogło stać ;) żeby przegrzać silnik do takiego stopnia żeby spowodowało to samozapłon.

A skad wiesz, ze to było przyczyna zapalenia sie auta? Znajomi Ci powiedzieli? ;)

W zwykłym (seryjnym) aucie predzej zatarłbyś silnik niż by sie zapalił od przegrzania.

To ja robiłem to zdjęcie ;) i stałem z 100 metrów od tego,widziałem tylko jak ogarną go ogień, no ale mówię na chłopski rozum bo co innego niż samozapłon silnika mogłoby spowodować dosłowne "zwęglenie" wszystkich elementów samochodu ? no nie wszystkich.. w bagażniku się rzeczy ostały raczej z tego co pamiętam to nawet koło zapasowe się jeszcze nadawało :)
G0 ZANDI

Postprzez LuisFerian » N 25 lip, 2010

A może pękły mu np węże do listwy wtryskowej... chyba znamy takie przypadki... różne rzeczy mogły się stać ... Nie ma co polemizować jak się nie zna sprawy.
LuisFerian

Pirat Drogowy

Postprzez darek-k16 » N 25 lip, 2010

G0 ZANDI napisał(a):

[/quote]

no nie jestem pewien....2 dni temu byłem świadkiem wypadku ...wyjechaliśmy z promu w 8 motocykli(nie znalem kompletnie ludzi)...parę poleciało przodem bo raczej sportowe sprzęty...lub ludziom się spieszyło...
po kilku km stajmemy w 4 sprzęty w korku(150m przed tunelem) stawiamy sprzęty i idziemy zobaczyć co się dzieje bo dym jakiś z tamtej strony....
Po przejściu ok 100m widzimy palącego się merca(ciężarowy tzw wywrotka-pusta bez ładunku) pali się przednia część kabiny tzn w okolicy świateł-niewielkim ogniem(naprawde bardzo nieduży na parenaście cm...jakby światło się paliło)....na ziemi leży jeden z tych moto (KTM) co parę km prędzej razem wyjechaliśmy z promu....a kolesia właśnie wyciągają z barierki.
Na pierwszy rzut oka po prostu się otarł o tą ciężarówkę na winklu przed tunelem(prawdopodobnie słońce go oślepiło)bo KTM tylko przytarty...i kolo poleciał ślizgiem.
po paru min była już karetka i śmigłowiec ratunkowy żeby kolesia zabrać....
a wracając do ciężarówki-ludzie zaczeli zwykłymi gaśnicami gasić bo to tylko kabina koło świateł paliła się delikatnie....
ok 10min gaszenie nic nie dało(chyba dlatego że takie malutkie te gaśnice)....kabina cała się już paliła (od srodka i zew) i ogień przenosił się na tył...po kolejnych paru min ogromny huk bo opony po kolei zaczęły strzelać...nie wiem co z paliwem...straż właśnie dojechała ale nie gasiła bo zbyt niebezpiecznie...poczekali aż ogień przygasł....

po ok godz pożar ugaszony a auto zwęglone bardziej niż na tej fotce....a był tylko taki niewielki ogień dosłownie tylko lampa się paliła....
darek-k16

Asfaltowy Rambo

Postprzez LuisFerian » N 25 lip, 2010

no dokładnie... paliwo się lało albo coś i nie szło ugasić... tak to bywa.
LuisFerian

Pirat Drogowy

Postprzez MaćkoE » N 25 lip, 2010

G0 ZANDI napisał(a):
Hadzi napisał(a):

To ja robiłem to zdjęcie ;) i stałem z 100 metrów od tego,widziałem tylko jak ogarną go ogień, no ale mówię na chłopski rozum bo co innego niż samozapłon silnika mogłoby spowodować dosłowne "zwęglenie" wszystkich elementów samochodu ? no nie wszystkich.. w bagażniku się rzeczy ostały raczej z tego co pamiętam to nawet koło zapasowe się jeszcze nadawało :)

To fajny masz refleks jak stales prawie w centrum wydarzenia i dwie fotki zrobiles grubo juz po akcji....Pewnie znajomi Cie zagadali dlatego nie zdarzyles w opcjach telefonu znalezc aparatu....
MaćkoE

Postprzez DŁUGI 318is » Cz 29 lip, 2010

Z tego co widzę po foto to była Honda jak się nie mylę.
A japońce mają słabe maluśkie układy chłodzenia w tych kosiarkach ogrodowych :P
DŁUGI 318is

Weteran

Powrót do Foto