Skutki mycia auta karcherem

Galeria i Dyskusja o fotografii nie koniecznie związanej z BMW.

Skutki mycia auta karcherem

Postprzez FreeQ » N 04 lip, 2010

W sobotę przytrafił mi się taki mały zoonk. Myję sobie autko karcherem i jest wszystko ok. Wszystko super umyłem i zostało mi ostanie spłukanie. Już prawie skończyłem a tu nagle karcher ześwirował prysnął wodą z mega ciśnieniem (trwało to dosłownie sekundę) po czym coś się zdupczyło i na jakimś zaworku woda ciekła. Oto skutki:
Obrazek
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
na całe szczęście znam dobrego lakiernika który mi zrobi cała maskę za 50 zł :D
FreeQ

Postprzez darek-k16 » N 04 lip, 2010

ja zgarnialem w tej zimie snieg lopata do sniegu z dachu....po paru tyg patrze a na dachu jedna wieksza delikatna rysa pare drobnych i wlasnie cos podobnego co masz na masce...i myslalem ze to od lopaty.

ale mylem tez auto w zimie na myjce cisnieniowej samoobslugowej i teraz dales mi do myslenia moze zaduze cisnienie z takiej myjki ?? nie powinno mimo wszystkko ....
darek-k16

Asfaltowy Rambo

Postprzez OSKI » N 04 lip, 2010

dobrze ze to tylko tyle poszlo ;) ja czytajac sb myslalem ze bedzie pol maski i z lakierem :D
OSKI

Weteran

Postprzez lukasz30 » Pn 05 lip, 2010

Ja osobiście co 4 dni myje swoją ba-bunie karcherem i nie robią mi sie takie rzeczy a dlaczego?poniweaż to co pokazałeś na zdjęciu to jest beznadziejnie CLAR położony na baze,chyba że wcześniej jakiś kamyczek z pod kół lub cos podobnego w czasie jazdy uszkodzilo powłoke CLARu a karcherem dokończyłeś sprawe.
lukasz30

Postprzez Yar » Pn 05 lip, 2010

Szlag. Maska do lakierowania.
Może jak Łukasz mówi, miałeś źle lakier położony? Albo jakaś dziwna awaria maszyny...
Yar

Pirat Drogowy

Postprzez Kozik » Pn 05 lip, 2010

U mnie w coupe tez miałem takie akcje własnie w miejscu, gdzie były wcześniej odpryski, zaprzestałem mycia na karcherze i od tamtej pory nic się nie powiększało (ale u mnie to były takie bardzo minimalne ślady - pewnie mniejsze ciśnienie=mniej ewentualnych zniszczeń)

lukasz30 napisał(a):beznadziejnie CLAR położony na baze,

Tak z ciekawości, bo sam trochę się bawię w lakierkę itp. Jak myślisz, to kwestia odtłuszczenia, złego przygotowania (jesli tak to w którym miejscu podczas przygotowania), czy może źle dobrane proporce claru i utwardzacza?

Pytam, bo jest okazja, a można przy tym uniknąc takich właśnie akcji typu zerwany lakier...

FreeQ napisał(a):na całe szczęście znam dobrego lakiernika który mi zrobi cała maskę za 50 zł

hmm... 50 ziko? Rozumiem, że za samą robotę? Bardzo tanio, widziałeś już jakieś efekty jego pracy?
Kozik

Niedzielny Kierowca

Postprzez lukasz30 » Pn 05 lip, 2010

Kozik jestem przekonany na 90% że to złe dobrane proporcie utwardzacza do claru
lukasz30

Postprzez FreeQ » Pn 05 lip, 2010

Kozik napisał(a):hmm... 50 ziko? Rozumiem, że za samą robotę? Bardzo tanio, widziałeś już jakieś efekty jego pracy?

Tak widziałem :) to mój dobry znajomy. Ogólnie to coś takiego pod 200zł podchodzi chyba co?
FreeQ

Postprzez saku82pl » Śr 07 lip, 2010

mi sie wydaje ze miales juz tam jakis mikro ubytek i ciesnienie z karchera jedynie dopomoglo, sam juz tak mialem, raz na dachu i raz na felgach.
saku82pl

Weteran

Postprzez Przemas » Śr 07 lip, 2010

wypie*** gaz ;D ;D ;D
Przemas

Niedzielny Kierowca

Postprzez FreeQ » Śr 07 lip, 2010

OO przemas :D ponizej pasa :D
FreeQ

Postprzez 13matt13 » Cz 08 lip, 2010

To skutek zbyt późnego nałożenia claru na bazę...
Jeśli lakiernik wiedział że dał ciała i spóźnił się z clarem to powinien to zmatowić papierem 2000 (może 2500) i dopiero lakierować, ale pewnie mu się nie chciało lub nieświadomie to zrobił, najczęściej tak się da ciała jak np. ktoś maluje w wysokiej temperaturze i baza bardzo szybko wyschnie (takie upały jak teraz)
Jeśli się mylę to poprawić mnie :064:
13matt13

Postprzez FreeQ » Pt 09 lip, 2010

Ekhm. Auto jest cały czas na ori lakierze. NIE MALOWANE I NIC NIE GRZEBANE!! :D
FreeQ

Postprzez Hadzi » Pt 09 lip, 2010

hmmm
Ja słyszałem kiedyś, ze BMW miało słabe clary i czesto były przypadki, ze ori clar sam schodził...
FreeQ, nie spinaj sie tylko napraw to ; :564:
Hadzi

Niedzielny Kierowca

Postprzez FreeQ » Pt 09 lip, 2010

Nie spinam się Hadzi :) tylko zaznaczyłem że nie było nic grzebane. A tak to w przyszłym tygodniu jestem umówiony z lakiernikiem :)
FreeQ

Następna strona

Powrót do Foto