Malowanie proszkowe, piaskowanie, renowacja felg

Giełda usług z cenami specjalnymi dla klubowiczów ;)

Postprzez Mipel » Pt 31 sty, 2014

Ja również będę niebawem zainteresowany lakierem proszkowym na 4 felgi 17" z tym , że chciałbym polakierować sam środek , a rant zostawić goły.

Co do jasienia , to mam kilka uwag . Felgi które kiedyś u nich robiłem (17" bmw m3 e36) otrzymałem w nie do końca zadowalającym mnie stanie . Po piaskowaniu powierzchnia była pełna mikro dołków które było widać pod lakierem (efekt skórki pomarańczy) , oraz felgi dostałem nie do końca suche . Niby miały być gotowe , a przy założeniu opon lakier w kilku miejscach odlazł i zostały odpryski .

Więc jasień jest tani , ale efekt końcowy dla mnie na ocenę max 3- . Niestety , ale nie poto lakieruje się felgi , aby oglądać skórkę pomarańczy i odpryski ...
Mipel

Niedzielny Kierowca

Postprzez OSKI » Pt 31 sty, 2014

no to slabo sie dowiadujecie :)
jak ja oddawalem to zostalem poinformowany o tym ze po piasku bedzie efkt pomaranczy wiec przed malowaniem zabralem na dzionek i przejechalem papierem - efekt byl taki ze po malowaniu mialem idealnie gladkie z tym ze nie nalezy robic tego za drobno - slabiej bedzie farba trzymac na gladkiej powierzchni :P
OSKI

Weteran

Postprzez Sauerek » Pt 31 sty, 2014

No ale po to się komuś oddaje coś do zrobienia, żeby zrobił to coś od początku do końca dobrze. Chyba można tego wymagać, bo inaczej to jakaś farsa jest.
Sauerek

Niedzielny Kierowca

Postprzez Landzior1 » So 01 lut, 2014

ja do malmetu oddawałem felgi nowe oryginalne do piaskowania i zmiany koloru ze srebrnego na czarny mat 50zł za sztukę żadnej skórki pomarańcza robota tip top

na życzenie klientki wersja limitowana do nowego auta w salonie więc nie mogło być lipy! mogę polecić w 100% :)

Obrazek
Landzior1

Weteran

Postprzez OSKI » So 01 lut, 2014

Sauerek napisał(a):No ale po to się komuś oddaje coś do zrobienia, żeby zrobił to coś od początku do końca dobrze. Chyba można tego wymagać, bo inaczej to jakaś farsa jest.

jak chcesz miec idealnie to oddajesz na szkielkowanie pozniej szlif uszkodzen odbic itp
piasek jest zbyt agresywny na alu
jedynie oryginalna kucizna wytrzyma bez zadnych uszkodzen albo stal
jesli o tym wiesz to zadna niespodzianka cie nie spotka :)
ja robie po swojemu i wychodzi ladnie
OSKI

Weteran

Postprzez Mipel » So 01 lut, 2014

Ta, tyle , że te felgi od m3 akurat były kute . Po za tym nikt mnie nie poinformował , że będzie taki efekt skórki pomarańczy to raz. Dwa to to , że na srebrnym bardziej to widać niż na czarnym .

A po trzecie to , że felgi otrzymałem "mokre" o czym również mi nikt nie powiedział to pewnie też moja wina ...

Wogóle nie kumam jak można oddać coś napylanego proszkowo co nie jest utwardzone w piecu ...

A ja mam pytanie do OSKI'ego . Czy skoro te buraki zajmują się napylaniem proszkowym alufelg , to nie mogli by kupić zamiast piasku szkiełek do szkiełkowania ? Skoro zajmują się tylko felgami , to powinni to robić profesjonalnie .

A profesjonalnie to to nie wyglądało . Oryginalny proszek na felgach nie ma efektu skórki ...

Ja poproszę o opinię kolegę z maxell , czy od niego felgi również wracają ze skórką pomarańczy zamiast lakieru ?
Mipel

Niedzielny Kierowca

Postprzez lincoln » So 01 lut, 2014

maxell napisał(a):Jest możliwy do uzyskania, ale przy malowaniu na mokro, na chwilę obecną nie spotkałem sie z proszkiem tego typu.
Na felgi polecam kolor srebry przedstawiony na zdjeciu poniżej

[url=http://images61.fotosik.pl/575/77f1c64e301dda66m.jpg]Obrazek[/URL]

Kurcze, nie widze zdjęcia.
Przybliżony koszt malowania 4 felg 18' na ten ciemno chromowy kolor?
lincoln

Niedzielny Kierowca

Postprzez Landzior1 » So 01 lut, 2014

Ja nie mogę pojąć jak farba proszkowa po mapyleniu i wypaleniu może być mokra? Jeżeli jest w stanie plynnym to musiałaby być mega gorąca...
Landzior1

Weteran

"mokra" w sensie nie utwardzona
Mipel

Niedzielny Kierowca

te buraki zajmuja sie piaskowaniem i malowaniem proszkowym
elementy samochodow to ich dodatek bo glownym zalozeniem firmy bylo co innego
glownie wykonuja duze elementy rozne a ze bija do nich z felgami to przeciez nie odmowia
w grudniu widzialem przez nich zrobione fele do w miare swierzego samochodu i na pierwszy rzut oka wygladalo to jak idealne oryginalne fele bo i kolor byl zblizony do oryginalu
OSKI

Weteran

Tak, tylko to , że założenie firmy to proszkowanie innych rzeczy to nie usprawiedliwienie tego , że jak się czegoś podejmują , to ma być zrobione idealnie . A skoro nie są w stanie tego zrobić idealnie to niech się za to nie biorą . Tak działają kompetentne firmy - Nie są w stanie czegoś zrobić jak należy to mówią , że się nie podejmą .

Rozumiem OSKI , że nie wypada Ci mówić źle o malarni sąsiadów , ale sam widziałeś moje felgi od m3 ...
Mipel

Niedzielny Kierowca

pitolisz a odebraless
ja bym nigdy czegos takiego nie odebral tylko dal do poprawki
mozesz miec pretensje tylko ddo samego siebie ze nie poprawiali :)
OSKI

Weteran

Postprzez Mipel » N 02 lut, 2014

Ta , czyli to moja wina , że Pan Kaziu spartolił swoją robotę . Sorry , ale felgi m3 to nie byle paździerze , żeby oddawać je 2 razy do tego samego partacza , bo potem można ich już nie odratować .

Tak czy owak nie polecam tego warsztatu . Z resztą chyba nie ja pierwszy na tym forum.
Mipel

Niedzielny Kierowca

Postprzez 13matt13 » N 02 lut, 2014

Jasień póki nie był tak "popularny" to lepiej wykonywał swoją robotę
13matt13

Rowerzysta

Postprzez maxell » Wt 04 lut, 2014

W ciągu 3 tygodni postaram się przyjechać do 3 miasta, wezmę ze sobą przykładowe felgi wykonane w różnych kolorach + komplet felg w kolorze chrom. Jeśli jesteście zainteresowani renowacją, jakością powierzchni, możecie do mnie pisać lub dzwonić, przyjadę pod wskazany adres.
maxell

Klubowicze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Usługi