BMW Zdunek - wrażenia po wizycie

Wszystko dotyczące firmy BMW AG oraz jej produktów- historia, ciekawostki , nowości, prototypy itp.

Postprzez dzaca » Pn 29 wrz, 2014

Jak ja jadę na serwis i jak pytam się o cenę za serwis, to dostaję cenę za wszystko. Cena, którą podał Dominik jest niska (za materiały w miarę, za robiciznę za dużo), więc chciałem go trochę podpuścić albo ja przepłacam za olej i czas się nawiązać współpracę z oil-landem. :)
pozdro
dzaca

Rowerzysta

Postprzez Kafarov » Wt 30 wrz, 2014

dzaca napisał(a):Jak ja jadę na serwis i jak pytam się o cenę za serwis, to dostaję cenę za wszystko. Cena, którą podał Dominik jest niska (za materiały w miarę, za robiciznę za dużo), więc chciałem go trochę podpuścić albo ja przepłacam za olej i czas się nawiązać współpracę z oil-landem. :)
pozdro

A ile razy byłeś w serwisie? Bo ja pierwsze słyszę, żeby ktoś zadał pytanie "ile kosztuje serwis?". Cena jaką podał Dominik jest bardzo dobrą ceną, ja bym prywatnie za takie pieniądze tego nie robił, bo to by się nie opłaciło. Ale serwisy mają już tak niskie ceny, żeby mieć coraz więcej klientów...
W serwisie powinno być tak, przychodzi klient i pyta o cenę przeglądu i otrzymuje:
- Wymiana oleju 450 zł (w tym wliczona utylizacja oleju, płukanie silnika, wymycie miski olejowej, dołu i góry silnika, podgrzanie oleju, przepuszczenie oleju dynamicznie i uzupełnienie nowym olejem)
- Wymiana filtra oleju 150 zł (dokręcony dekielek kluczem dynamometrycznym, wymycie komory filtra)
Wymiana płynu chłodniczego 300 zł (dynamiczne płukanie całego układu silnika i skrzyni biegów)
Wymiana filtrów kabinowych 80 zł (wyczyszczenie i wymycie i odtłuszczenie kanałów dolotowych)
Wymiana filtra silnika 160 zł (j/w)
Wymiana filtrów układu paliwowego 80 zł (układu zasilania silnika i webasto)
Wymiana filtra odmy 140 zł (czyszczenie, wymycie)
Wymiana płynu hamulcowego 300 zł (płukanie układu podciśnieniem)
Wymiana płynu w układzie wspomagania 400 zł (dynamiczne płukanie układu)
I ile się uzbierało? :) 2060 zł :)
+ materiały. I wtedy auto może stać 6 godzin na stanowisku, serwis zarobi na mechanika i inne opłaty. A nie jakieś śmieszne 500 zł i auto po 30 minutach wyjeżdża, bo trzeba następne wstawiać i zapierniczać.
Kafarov

Niedzielny Kierowca

Postprzez Dziedzic » Wt 30 wrz, 2014

Kafarov -widze ze nadajemy na tych samych falach.

Jakbys znalazl taki serwis jak opisujesz to daj znac bo mam juz dosc przeplacania w nadzei ze naprawde zrobia cos lepiej a oni sie tylko ciesza ze skroili frajera a i tak ta sama gowniana robote robia. Podejrzewam jednak ze w PL nie obowiazuje zasada "Dobra robota musi kosztowac" a poprostu jak zaplacil duzo to znaczy ze glupi...

Gdzie w okolicy zrobie plukanie silnika(magistrali olejowej)??? bo wszyscy ktorych pytam to patrza na mnie jak na wariata i max odpowiedz to wlac plukanke....

I NIE PRZEJMUJ SIE ZE INNI CIE NIE ROZUMIEJA -MIEJ NA TO WYJEB...(TO ZE CIE NIE ROZUMIEJA TO ICH PROBLEM A NIE TWOJ :P )

Pozdrawiam Dziedzic
Dziedzic

Asfaltowy Rambo

Postprzez Dominik86 » Wt 30 wrz, 2014

od Andrju z Oillandu:
olej 5w40/5w30 - - 180 PLN
filtr oleju - 30 PLN
filtr powietrza - 50 PLN
filtr kabinowy (2sztuki z weglem aktywnym) - 85 PLN
TESCO/REAL:
12L płynu do chłodnic gotowego niebieskiego - 75 PLN

WOJTEK OLIWA
wymiana płynu chłodniczego - 20-30 PLN
wymiana oleju - 30 PLN - spuszczenie starego + wymiana fitra

wymiana płynu hamulcowego - 100 - cena z płynem specjalnym do ESP

Kafarov, chciałbym wiedzieć, że jakiś serwis robi to co masz tam napisane :D ale nie znam

aha no kabinowy filtr i powietrza do silnika wymienam sam, bo nie oszukujmy sie, dam rade 2 srubki odkręcic, i 2 zatrzaski w 2 minuty
Dominik86

Weteran

bartecki napisał(a): bo chyba nie 3.0 d :)

w 4,4i :]
Dominik86

Weteran

Postprzez kinko » Wt 30 wrz, 2014

Ogólnie jest teraz ciężko z dobrym warsztatem... Ja dzisiaj pierwszy raz byłem u pana Wojtka w Oliwie i umówiłem moje auto na czwartek. Zobaczymy co z tego wyjdzie, po zobaczeniu aut na placu jestem dobrej myśli.

Dominik, robiłeś u niego coś więcej niż sama wymiana filtrów? Jak wrażenia?
kinko

Niedzielny Kierowca

Postprzez dzaca » Wt 30 wrz, 2014

Masz na to twardy kwit w postaci instrukcji od producenta czy wymyśliłeś listę czynności jakich chcesz dokonać przy samochodzie bo tak Ci się wydaje, że jest lepiej?
dzaca

Rowerzysta

kinko napisał(a):Ogólnie jest teraz ciężko z dobrym warsztatem... Ja dzisiaj pierwszy raz byłem u pana Wojtka w Oliwie i umówiłem moje auto na czwartek. Zobaczymy co z tego wyjdzie, po zobaczeniu aut na placu jestem dobrej myśli.

Dominik, robiłeś u niego coś więcej niż sama wymiana filtrów? Jak wrażenia?

do Wojtka jeździłem ostatnie 5 lat, czasami do Adama jak potrzebowałem coś na "juz" bo zwykle termin lepszy ma, ogolnie polecam, czasami ma ciezki charkater, ale jest 100% uczciwy w tym co robi

swoja droga - wymiana filtra - 150 PLN :) hahahahhahahahahhahahahahahahahahahahahahah
wybacz ale wyceniasz przetarcie szmatka w obudowie filtra na 120 PLN? użycie klucza DYNO - no to chyba jest standard, że mają te klucze w warsztacie?
Dominik86

Weteran

Dziedzic napisał(a):Kafarov -widze ze nadajemy na tych samych falach.

Jakbys znalazl taki serwis jak opisujesz to daj znac bo mam juz dosc przeplacania w nadzei ze naprawde zrobia cos lepiej a oni sie tylko ciesza ze skroili frajera a i tak ta sama gowniana robote robia. Podejrzewam jednak ze w PL nie obowiazuje zasada "Dobra robota musi kosztowac" a poprostu jak zaplacil duzo to znaczy ze glupi...

Gdzie w okolicy zrobie plukanie silnika(magistrali olejowej)??? bo wszyscy ktorych pytam to patrza na mnie jak na wariata i max odpowiedz to wlac plukanke....

I NIE PRZEJMUJ SIE ZE INNI CIE NIE ROZUMIEJA -MIEJ NA TO WYJEB...(TO ZE CIE NIE ROZUMIEJA TO ICH PROBLEM A NIE TWOJ :P )

Pozdrawiam Dziedzic

co do plukania magistrali - byly specjalne maszynki, pamietam, ze kiedy ojciec prowadzil jeszcze firme leasingowa w latach 90tych to sprzedali jedna taka, ale inwestycje nie przynosila zadnego dochodu warsztatowi...

a obecnie to nie wiem czy gdziekolwiek w PL znajdziesz, myślę, że nie kiedyś szukałem i najbliżej --> BERLIN
Dominik86

Weteran

Postprzez macias-1981 » Wt 30 wrz, 2014

Pewnie będzie opór materii, ale ja od 10 lat tylko WFK Wejherowo. Auta e36, e39,e38, e60, F10. Przez 10 lat bez skuchy i ceny nie porównywalne do ASO. Ostatni przykład: wymiana oleju + filtry e60 530d total 590 PLN, lub wymiana koła pasowego e60 1400 PLN (koło pasowe corteco)
macias-1981

Rowerzysta

Postprzez lincoln » So 04 paź, 2014

Dominik86 napisał(a):

Ta operacja tez mnie czeka, a mimo że lubię grzebac ta czynność mnie przerasta.

Wracając do Zdunka ojciec był wycenić naprawę drzwi po akcie wandalizmu i sama wycena kosztowała krocie, nie wspominajac o naprawie :P
lincoln

Niedzielny Kierowca

Postprzez Kafarov » Pn 06 paź, 2014

lincoln napisał(a):
Dominik86 napisał(a):

Ta operacja tez mnie czeka, a mimo że lubię grzebac ta czynność mnie przerasta.

Wracając do Zdunka ojciec był wycenić naprawę drzwi po akcie wandalizmu i sama wycena kosztowała krocie, nie wspominajac o naprawie :P

100 zł kosztuje 5 litrów płynu. Przynajmniej połowa z tego idzie na przepłukanie całego układu. Metodą podciśnieniową da się to zrobić w miarę porządnie. Więc o czym my mówimy?

Co do Zdunka. Kabinę lakierniczą mają bardzo dobrą, filtry wymieniają co pół roku.
Kafarov

Niedzielny Kierowca

Postprzez kinko » Pn 06 paź, 2014

Co do Wojtka oliwa, byłem już na diagnozie. Sprawia wrażenie kumatego, sam ma między innymi E36 M3 coupe Avusblau, więc powinien znać temat. Ceny dosyć spore mi krzyknął, ale i tak w za 2 dni mu oddaje auto do zrobienia, czekam aż części poprzychodzą wszystkie.
kinko

Niedzielny Kierowca

Postprzez kisiel » So 08 lis, 2014

Ja zapraszam do Nas na taki przeglad, koszt 99 zlotych i sprawdzane jest wszystko, stan bieznika, hamulców, plynu, krzepliwość płynu chłodzącego.

ZAPRASZAM Zdunek Premium Gdynia, Druskiennicka 1A

Kto chce odwiedzić autoryzowany serwis ten się nie zawiedzie :)
kisiel

Admin

Postprzez makler3m » N 09 lis, 2014

Powstaje konkurencja dla dotychczasowego ASO:

http://www.moto3m.pl/salon-sprzedazy-bm ... w-gdansku/

Obrazek
makler3m

Klubowicze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wszystko o BMW