BMW Zdunek - wrażenia po wizycie

Wszystko dotyczące firmy BMW AG oraz jej produktów- historia, ciekawostki , nowości, prototypy itp.

Postprzez Dominik86 » Cz 21 sie, 2014

jak masz $$$ to idź spróbuj i powiedz jak Ci się podoba

ja bede wciaz wymienial olej za 30 PLN nie 700
Dominik86

Weteran

Postprzez gaweeeł » Wt 26 sie, 2014

no nie przesadzaj... trochę bardzo zaokręgliłeś sumę. oczywiście po skorzystaniu podziele się przemyśleniami i opinią
gaweeeł

Klubowicze

Postprzez filtrman » Wt 26 sie, 2014

Witam,
a ja polecam Premium Motors na Reduta Żbik 4.

Byłem już kilka razy, nie korzystałem z serwisu więc cennika nie znam ale korzystałem ze sklepu i muszę powiedzieć, że uczciwie dzielą rabaty. Taniej niż w BmwStore nawet nie licząc kosztów przesyłki. Dodatkowo w BmwStore często pierdoły trzeba kupować jak pakowane fabrycznie czyli np po 10szt w paczce a w Premium nie.

No i obsługa bardzo miła i sympatyczna, nie ma się do czego dowalić ;)
filtrman

Klubowicze

Postprzez Dominik86 » Wt 26 sie, 2014

gaweeeł napisał(a):no nie przesadzaj... trochę bardzo zaokręgliłeś sumę. oczywiście po skorzystaniu podziele się przemyśleniami i opinią

tak, to jest cena z olejem i filtrem
30 pln to sama wymiana
200 olej
30 filtr
wiec lacznie masz 260 vs 700 - polecam pojechac i sprawdzić jak nie wierzysz (:
1l oleju w aso to okolo 89 PLN, dla porówniania za 90 kupuje 4L 5w30 od shella z norma LL04

co do PM - polecam - dla mnie minus za lokalizacje, ale tak to sie nie mozna przyczepic :)
Dominik86

Weteran

Postprzez Dziedzic » Pt 29 sie, 2014

filtrman napisał(a):Witam,
a ja polecam Premium Motors na Reduta Żbik 4.

Byłem już kilka razy, nie korzystałem z serwisu więc cennika nie znam ale korzystałem ze sklepu i muszę powiedzieć, że uczciwie dzielą rabaty. Taniej niż w BmwStore nawet nie licząc kosztów przesyłki. Dodatkowo w BmwStore często pierdoły trzeba kupować jak pakowane fabrycznie czyli np po 10szt w paczce a w Premium nie.

No i obsługa bardzo miła i sympatyczna, nie ma się do czego dowalić ;)

U Zdunka nic nie robilem natomiast co do Premium motors bylem tam 1 raz....
W poprzedniej coupecie nie chcial wystartowac wzmacniacz hi fi (nie chcialo mi sie przegladac manuali) a ze bylem przy okazji i musialem pozalatwiaz pierdoly na miescie to postawilem auto ..po 2 godiznach przychodze i serwisant mi mowi:

-niech pan zobnaczy te kable miedzy lampa a wazmacniaczem cale porozwalane klejone laczone..tu cala wiazke trzeba odbudowac :P to pojdzie w setki zlotych....

-widze ze gosciu jest mocny heheeh to dalem mu spokoj pozniej sciagnalem manuala i sam popatrzylem w kabelki co sie okazalo byla to pozostalosc po instalacji od oswietlenia przyczepy bo ta coupeta miala dolozony hak! :P

Czyli elektryka maja napewno super:P

Pozdarwiam Dziedzic
PS Oczywiscie uruchomilem ten wzmacniacz-mala pierdulka w kabelkach....
Dziedzic

Asfaltowy Rambo

Postprzez gaweeeł » Wt 16 wrz, 2014

Byłem u Zdunka, i nie zapłaciłem większej różnicy za wymianę oleju niż normalnie. Generalnie to wszystko zależy od tego jaki masz silnik samochodu i ile wchodzi oleju. Jeśli dużo to dużo płacisz. Obsługa spoko, uprzejmi, mają terminy, wymienili wszystko i jest ok.
gaweeeł

Klubowicze

Postprzez Dominik86 » Wt 16 wrz, 2014

czyli ile?
Dominik86

Weteran

Postprzez kisiel » Wt 16 wrz, 2014

gaweeeł napisał(a):Byłem u Zdunka, i nie zapłaciłem większej różnicy za wymianę oleju niż normalnie. Generalnie to wszystko zależy od tego jaki masz silnik samochodu i ile wchodzi oleju. Jeśli dużo to dużo płacisz. Obsługa spoko, uprzejmi, mają terminy, wymienili wszystko i jest ok.

W gdańsku, czy gdyni byłeś?
kisiel

Admin

Postprzez bartecki » Pn 29 wrz, 2014

Witam panowie. To mój pierwszy post bo dopiero od 5 dni jestem posiadaczem e46 330d 2004 rok sedan. Auto było kupione w polskim salonie w FOCIE w Gdyni. Tam też serwisowane do 2013 roku i chciałem kontynuować chociaż przeglady i serwisy olejowe. Zadowolony poszedłem do serwisu i poprosiłem o kalkulacje ile by mnie kosztowal serwis olejowy, wymiana płynu chłodzącego, hamulcowego i wszystkich filtrów.Spodziewałem się że bedzie troszke drożej ale jak zobaczyłem kalkulację w wysokości 3056 zł to zbladłem :) Miły Pan jak zobaczył moją mine dał mi odrazu 15% zniżki..jednak to wciąż jest 2500zł :) Pojechałem więc do serwisu na Witominie bo wiem że chłopaki ogarniają tam dużo BMW i cena za to samo ze wszystkim 1400 zł wieć jednak nie bede dopłacał 1200 zł za dokłądnie ta samą pracę.
bartecki

Klubowicze

Postprzez Kafarov » Pn 29 wrz, 2014

bartecki napisał(a):Witam panowie. To mój pierwszy post bo dopiero od 5 dni jestem posiadaczem e46 330d 2004 rok sedan. Auto było kupione w polskim salonie w FOCIE w Gdyni. Tam też serwisowane do 2013 roku i chciałem kontynuować chociaż przeglady i serwisy olejowe. Zadowolony poszedłem do serwisu i poprosiłem o kalkulacje ile by mnie kosztowal serwis olejowy, wymiana płynu chłodzącego, hamulcowego i wszystkich filtrów.Spodziewałem się że bedzie troszke drożej ale jak zobaczyłem kalkulację w wysokości 3056 zł to zbladłem :) Miły Pan jak zobaczył moją mine dał mi odrazu 15% zniżki..jednak to wciąż jest 2500zł :) Pojechałem więc do serwisu na Witominie bo wiem że chłopaki ogarniają tam dużo BMW i cena za to samo ze wszystkim 1400 zł wieć jednak nie bede dopłacał 1200 zł za dokłądnie ta samą pracę.

Nie nie nie, Ty nie wiesz tak naprawdę jaką pracę wykonują u Zdunka i jaką pracę wykonują na Witominie. Nie porównuj więc w taki sposób. Wymiana oleju to długi bardzo proces. Auto zajmuje stanowisko przez pół dnia. Czy mogą sobie na to pozwolić w serwisie AUTORYZOWANYM? Wątpię. Płyn hamulcowy wymienia się płucząc cały układ, wypompowuje się górą (najpierw zbiorniczek) potem dołem i ze sprzęgła stary płyn też!
Wymiana płynu hamulcowego to również czasochłonny proces. Wymiana płynu chłodzącego to też kupa pracy. Filtry.... Każdy może to wszystko zrobić ale każdy może wiele czynności olać, np. nie wyczyszczą czegoś. Dlatego zadałem kilka podstawowych pytań jak to robią u Zdunka.. i co? Szkoda, że Admini kasują moje posty w tym temacie, dot. JAKOŚCI serwisu u Zdunka. Zadałem pytania, którymi bym pewnie skompromitował Zdunka po całości, jakby się okazało że nie robi wielu podstawowych rzeczy w trakcie np. wymiany oleju. Np. zadałem pytanie czy leje zimny olej do ciepłego silnika, itp. Admini wykasowali wszystkie posty! Trochę mi to śmierdzi korupcją. Kto na tym trzyma łapę? Jak spytałem dlaczego moje posty zostały usunięte? Nie otrzymałem odpowiedzi. Ciekawe kto to zrobił, co to za cwaniak? Drugiego kolegi posty też były w tym wątku wykasowane. Ten post pewnie też będzie wykasowany. Czekam na to z niecierpliwością.
Kafarov

Niedzielny Kierowca

Postprzez Dominik86 » Pn 29 wrz, 2014

hem hem.. mnie taki serwis kosztowal 580 - wszystkie filtry i wszystkie płyny oprócz oleju w automacie...
Dominik86

Weteran

Postprzez bartecki » Pn 29 wrz, 2014

no coz..oczywiście że istnieje ryzyko że czegoś nie zrobią albo coś spartolą..ale takie samo ryzyko istnieje w autoryzowanym..wiec nie wiem do czego bijesz kolego..jesli mam byc szczery to pewnie juz z klockami i tarczami jeszcze przed zima pojade na osowa do kolegi z forum jesli bedzie taka mozliwosc :)..poki co ufam panom z witomina i mam nadzieje ze sie nie przejade..a ten serwis 580 zl to w jakim aucie ? bo chyba nie 3.0 d :)
bartecki

Klubowicze

bartecki napisał(a):no coz..oczywiście że istnieje ryzyko że czegoś nie zrobią albo coś spartolą..ale takie samo ryzyko istnieje w autoryzowanym..wiec nie wiem do czego bijesz kolego..

Jeśli to do mnie, to odpowiadam. Nie biję do czegoś, tylko odpisałem komuś kto napisał że wymiana oleju, płynu i filtrów to jest taka sama czynność, a ja napisałem że nie jest to taka sama czynność jak włącz/wyłącz światło. Jeszcze jakieś pytanie?
Kafarov

Niedzielny Kierowca

Postprzez dzaca » Pn 29 wrz, 2014

Dominik86 napisał(a):hem hem.. mnie taki serwis kosztowal 580 - wszystkie filtry i wszystkie płyny oprócz oleju w automacie...

Oleje, filtry i robocizna za 580zł? Gdzie tak tanio?
dzaca

Rowerzysta

dzaca napisał(a):
Dominik86 napisał(a):hem hem.. mnie taki serwis kosztowal 580 - wszystkie filtry i wszystkie płyny oprócz oleju w automacie...

Oleje, filtry i robocizna za 580zł? Gdzie tak tanio?

Od kiedy serwis to materiały?
Kafarov

Niedzielny Kierowca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wszystko o BMW