BMW Zdunek - wrażenia po wizycie

Wszystko dotyczące firmy BMW AG oraz jej produktów- historia, ciekawostki , nowości, prototypy itp.

BMW Zdunek - wrażenia po wizycie

Postprzez makler3m » Wt 22 gru, 2009

Miałem dzisiaj okazje skorzystać z usług "naszego" nowego Dealer-a za sprawą zimowego przeglądu, na który to dostałem pisemne zaproszenie, za co bardzo dziękuję - to miłe.
Jednak jak się dowiedziałem, wysłało je BMW Polska, a nie Zdunek, ale do rzeczy.

Telefonicznie umówiłem się na godzinę 12:30, jednak Pan z serwisu poprosił mnie, abym przyjechał trochę szybciej (12:00) w celu wypełnienia dokumentów.
Przyjechałem przed czasem, bo o 11:40, zgłosiłem więc tylko swoją obecność i zostałem poproszony o chwilę cierpliwości. Usiadłem więc i czekałem na swoją kolejkę.
Koło godziny 12:20 trochę zaniepokojony zbliżającym się terminem postanowiłem o sobie przypomnieć - zadziałało, jednak obsłużył mnie już inny Pan (nie ten, który prosił o chwilę cierpliwości - widocznie o mnie zapomniał - nie ma sprawy). Wypisaliśmy stosowne dokumenty, poszliśmy do samochodu i około godziny 12:35 wróciłem do salonu w celu przeczekania przeglądu.
Poczekałem, połaziłem, pooglądałem moje ukochane X6, porównałem je z X5 także stojącą w salonie i około godziny 13:40 ujrzałem moją 'Trójkę' zaparkowaną przed salonem.
Świetnie - pomyślałem, czyli już wszystko gotowe ! :D
Ciekaw byłem, czy wyregulowano mi spryskiwacz przedniej szyby, który zamiast na szybę pryskał na ... dach, oraz czy poprawiono hamulec ręczny (coś słabo chwyta, jakby tylko na jedno koło).
Koło godziny 14:00, upewniwszy się, że przy aucie zaparkowanym na parkingu dla klientów nikt już nie "dłubie" zapytałem Pana doradcę czy auto jest gotowe i czy mogę je już odebrać, na co dostałem odpowiedź i prośbę, że obsługiwał mnie kolega, więc "chwila cierpliwości" :555:
Żeby zbyt długo nie opowiadać ... chwila cierpliwości trwała do 15:20 kiedy to wreszcie po zwróceniu na siebie uwagi zostałem poproszony do biurka i odebrałem kluczyk.
Przegląd został podsumowany po rozmowie telefonicznej(bez jaj, naprawdę po rozmowie telefonicznej !!! :553: ) Doradcy z Mistrzem serwisu słowami:
"Tylne klocki się pomału kończą, spryskiwacz i reflektory zostały ustawione, poza tym wszystko wporzadku"
nie dostałem żadnego dokumentu, żadnego wydruku, żadnej informacji o tym co zostało dokonane i ... czy zostało dokonane:
Wsiadłem więc do samochodu i krótko po wyjeździe z parkingu (spokojnym wyjeździe, bo silnik zdążył już przez to czekanie ostygnąć :P ) sprawdziłem czy spryskiwacz działa prawidłowo - zgadnijcie :D
Pryskał na dach, dokładnie tak samo jak przedtem, wiec w tym momencie się zagotowałem.
Nie mam pewności, ale podejrzewam, że przegląd wyglądał jak oględziny ładnej dziewczyny - ktoś spojrzał z góry na dół i na tym się skończyło. Po diabła więc to robić ? Co to za marketing ? Gdyby powiedzili, że pół samochodu jest do wymiany, a najlepiej wogóle kupić nowy to rozumiem, a tak ... 4 h straciłem, dobrze, że przynajmniej nie musiałem za to płacić.
I nie chce tutaj pogrążać tej firmy, ale z tego co zauważyłem również dwóch innych Klientów skarżyło się na wykonane usługi.
Podsumowując:
Musze powiedzieć, ze obsługa bardzo miła, Panie z recepcji niemal rozpieczają klientów ;),
a Panowie Doradcy są bardzo mili i serdecznie, jednak:
1)Czas oczekiwania
2)obojętność wobec klienta (to marka premium, tak? ;) )
3)Brak fachowości i zero profesjonalizmu.

Życze tylko, by poziom usług firmy BMW Zdunek Auto Premium był wkrótce równie wysoki, a przynajmniej zbliżony, do tego, jaki mają bawarscy inżynierowie, bo dobry prezent musi mieć też ładne opakowanie.

pozdrawiam.
makler3m

Klubowicze

Postprzez wierzba » Wt 22 gru, 2009

powiem ci, ze podobne wrazenia mam, bylem tam conieco zalatwic , bo dodzwonic do serwisu sie nie dalo, poprostu gorzej niz na ksiezyc nikt poporstu przez prawie 5 min nie podniosl, na wejsciu wszytko milo i cacy, ale potem sto pytan do wogole bez sensu jakis, u Foty wkladali kluczyk w czytnik i wszytko widzieli, tutaj koles sie mnie pytal o WSZYTKO, dopiero jak zadal nte z rzedu pytanie ktore juz nie mialem pojecia bo cos w stylu czy silnik od spodu ma 3 czy 8 srubek, to wlozyl ten kluczyk i mu wszystko sie pokazalo, potem na pytanie za ile bylo zobaczymy, na pytanie jak dlugo bylo niewiem, ogolnie slabo profesjonalnie, chcialem pojechac na ten zimowy serwis ale z tego co widze to sam sobie go moge zrobic i to szybciej niz oni...niestety maja nalecialosci z Renault hehe
wierzba

Klubowicze

Postprzez Sebastiannnn » Wt 22 gru, 2009

jednym slowem... omijac....
Sebastiannnn

Postprzez OSKI » Cz 24 gru, 2009

z tego co wiem to ludzie za biurkiem sa ci sami - rozmawialem z nimi
wiekszosc ludzi zostala ta sama
ogolnie nie odczuwaja zmiany ale moga byc jakies wewnetrzne zmiany ktore teraz sie odbijaja
OSKI

Weteran

Postprzez Kafarov » Cz 24 gru, 2009

OSKI napisał(a):z tego co wiem to ludzie za biurkiem sa ci sami - rozmawialem z nimi
wiekszosc ludzi zostala ta sama
ogolnie nie odczuwaja zmiany ale moga byc jakies wewnetrzne zmiany ktore teraz sie odbijaja

Większość ludzi właśnie została zwolnionych. Zdunek musiał zrobić jakieś kroki po incydentach, żeby nie spaść na rynku na dno. A wewnętrzne zmiany (największe) były około 1,5 roku temu. Wtedy właśnie się zwolniłem. Byłem sprzedawcą samochodów.
Kafarov

Niedzielny Kierowca

Postprzez OSKI » Cz 24 gru, 2009

czyli pewnie polecial dzial mechaniczny bo obsluga wciaz ta sama
dlatego tez mechanicy nie sa ogarnieci jeszcze na miejscu i robia zle
moze taka byc przyczyna i lepiej zeby szybko sie ogarneli
OSKI

Weteran

Postprzez wierzba » Cz 24 gru, 2009

ja sie nei zamierzam tam pojawiac zanim sie nie ogarna, prawda jest taka ze mialem renault i jedna z przyczyn dla ktorych sie go pozbylem byl denny serwis Zdunek, ktory z moich doswiadczen, a bylo pare marek, jest najbardziej denny w calym 3 miescie, jak kupilem BMW to cieszylem sie jak niemowle z samochodu i z faktu ze w koncu nie bede mial z nim NIC wspolnego ze zdunkiem, a teraz taka niespodzianka sie zdazyla z BMW niestety, mam wrazenie ze BMW sie przejedzie na wspolpracy ze zdunkiem, ale juz bedzie za pozno niestety. Kumpel ktory pracowal u Zdunka w Renault powiedzial mi jak wyglada od podszewki caly ten interes i strona warsztatowa, ogolnie sie zalamalem, i pewnie w bmw bedzie taki sam pierdzielnik niestety
wierzba

Klubowicze

Postprzez kaden » Cz 24 gru, 2009

z obsługą maila też mają kłopoty.
kaden

Moderator

Postprzez Kafarov » Cz 24 gru, 2009

OSKI napisał(a):czyli pewnie polecial dzial mechaniczny bo obsluga wciaz ta sama
dlatego tez mechanicy nie sa ogarnieci jeszcze na miejscu i robia zle
moze taka byc przyczyna i lepiej zeby szybko sie ogarneli

Szczerze? Nie mam pojęcia jak wygląda w serwisie, bo tam chłopaki zawsze się zmieniają. Są mniej istotni, że tak to określę.
Sprzedawcy samochodów w salonie i w komisie wszyscy polecieli. Przeszli do konkurencji... :) Niedługo się tam przejadę, to zobaczę ile jest nowych osób w serwisie...
Kafarov

Niedzielny Kierowca

Postprzez Radziejek » Cz 24 gru, 2009

Zostały dwie osoby z działu obsługi Foty ( sprzedaż nowych samochodów i części ). Co do obsługi mechanicznej...nie będę się wypowiadał... Znam niektóre osoby sprzed wielu lat.
Radziejek

Postprzez wysmok » Pn 11 sty, 2010

A miałem się do nich wybierać na przegląd/ocenę techniczną auta, które chciałem kupić. Po tych opiniach chyba jednak sobie odpuszczę i spróbuję u p. Adama.
wysmok

Postprzez greg » Pn 11 sty, 2010

byłem dziś u ZDUNKA-BMW po czujnik ABS-u
przez telefon cena" duża", po przyjeździe (rzut oka na smycz :564: ) cena o 90zł. mniejsza
"gościu" od części bardzo "pozytywnie nastawiony"

to moja ocena odnośnie części :562:
greg

Postprzez OSKI » Wt 12 sty, 2010

ktory gosciu od czesci? bo jest ich 2 chyba (bylo napewno) mlody i starszy :) z jednym i drugim troche pogadalem czasu nie raz jezdzac pytac o jakies pierdoly :D wiec jak mnie tylko zobacza to wiedza ze beda latac za srubkami po magazynie :) ogolnie wporzadku ludzie
OSKI

Weteran

Postprzez greg » Wt 12 sty, 2010

chyba "młodszy" - około 30-35lat :562:
greg

Postprzez kisiel » Pn 31 maja, 2010

I jak koledzy...cos sie zmienilo??Jak wrazenia po wizytach u Zdunka??Ktos sie moze jeszcze wypowie?Wiadomo, pierwsze koty za ploty... :)
kisiel

Admin

Następna strona

Powrót do Wszystko o BMW