e316 compact i opony zimowe

Wszystko dotyczące firmy BMW AG oraz jej produktów- historia, ciekawostki , nowości, prototypy itp.

e316 compact i opony zimowe

Postprzez insolens » So 24 lis, 2012

Panie i Panowie mam pytanie z gatunku podstawowych, acz problematycznych.
Zbliża się moja pierwsza zima z "Robaczkiem" - zarazem pierwsza zima jako samodzielnego kierowcy :554: .
Obecnie mam opony całoroczne. Słyszałam dwie wersje - dwie zimówki na tył wystarczą oraz że trzeba zmieniać od razu cztery bo mieszanie opon jest niebezpieczne. Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?
I czy macie jakieś podpowiedzi gdzie znajde dobre używki w dobrej cenie.
Pozdrawiam!
insolens

Klubowicze

Postprzez kkkarol » So 24 lis, 2012

Ja szczerze mówiąc nigdy w życiu bym nie zaryzykował zakładania 2 zimówek 2 letnich...
Jeżeli chodzi o używki to pytaj Kisiela może coś mieć, a jak nie on to polecam wulkanizację WULKAN na Osowie od razu za mostem w stronę chwaszczyna po lewej stronie
kkkarol

Pirat Drogowy

Postprzez mrrocky » So 24 lis, 2012

Auto ma sie zarowno rozpedzac jak i hamowac oraz skrecac, dobre 4 opony to podstawa, tutaj nie nalezy oszczedzac. Jesli fundusz nie pozwala mozna kupic tansze opony typu debica ale komplet na obie osie.
mrrocky

Moderator

Postprzez Mess » So 24 lis, 2012

Niestety od ostatniego powrotu z czwartkowego spota zgodzę się z mrrockim w 100% :)
Moje zimóweczki już dożyły dni w których robią się niefajne i wymagają refleksu i szybkich rączek :) Myślę że dla zakupu używek zimowych górna granica to 2 lata starości dla opon premium.
Mess

Asfaltowy Rambo

Postprzez Landzior1 » N 25 lis, 2012

Jezeli nie robisz dużych przebiegów to polecam http://www.gold-gum.pl/ zamiast jakichkolwiek używek. Opony sprawdzone prze z znajomwgo taksówkarza który kupuje i nich opony od 10 lat firma robi opony od 30 lat, tysiące pozytywnych komentarzy. Ja mam te opony drugi sezon i jestem bardzo zadowolony, wlaściwości jezdne na 5 jedyny zarzut to głośność bieżnika ;)
Wiem że zaraz będzie a bieżnikowane to śmietnik itp. ale jak ja robie rzebieg 6km dziennie wyłącznie po mieście to w zupełności wystarcza a i technologia bizenikowania zupełie inna niz z 10 lat temu, wzory bieżnika topowych producentów opon cena o połowę niższa a i również przyczyniamy się od ochrony środowiska ;)
Landzior1

Weteran

Postprzez kkkarol » N 25 lis, 2012

Podsumowując: KOMPLET nowych zimówek z tańszej półki (byle nie firmy krzak china) a własnie Debica itp. albo porządne używki do 2-3 sezonów max bo dalej to już właświwości opony mocno spadają, a nt. bieżnikowanych się nie wypowiadam, bo nie mam pojęcia i żyję w przekonaniu że "bieżnikowane to śmietnik" :556:
kkkarol

Pirat Drogowy

Postprzez Landzior1 » N 25 lis, 2012

Też żyłem w takim przekonaniu dopuki sam nie kupiłem ;)

U mnie w zeszłym roku decyzja padła na bieżnikowane z czysto ekonomicznych względów tj.

Dopiero co zakupiłem auto w grudniu i nie miało zimówek a było na 17tkach, trochę nadszarpnałem budżet a komplet opon 17" to koło 2000zł, opon goldgum 640zł więc róznica ogromna a i tak taniej niż komplet mniejszych stakówek i zimówek, nie jeżdzę dużo wieć postanowiłem spróbować jeden sezon z myśla ze na przyszłą zimę kupie pożądne koła, ale jednak jestem tak zadowolony że nie mam zamiaru zmieniać, koła wyważone bez problemu, właściwości na śniegu bardzo zadowalajace.

Wiem że was nie przekonam ale nie mam zamiaru ;)
Landzior1

Weteran

Postprzez Mess » Pn 26 lis, 2012

Póki ktoś tego profesjonalniej nie przetestuje to raczej sie nie przekonam :) Chociaż ceny sa atrakcyjne.
Mess

Asfaltowy Rambo

Postprzez insolens » Pn 26 lis, 2012

Możecie jeszcze jakies miejsce z tanimi używkami polecic? Mój budżet przewiduje oponki na jeden rok.
insolens

Klubowicze

Postprzez OSKI » Pn 26 lis, 2012

Ile masz kasy?
Na zime nie ma co oszczedzac. Bez opon zimowych naweet posiadajac umiejetnosci cieezko sie jezdzi ... Pamietam po sobie zime rok temu na letnich hehee
Opcje tanio sa 2... Kupic 2nowe debice i 2 uzywki max 3letnie ew komplet 4 uzywek 2letnich
Opona zimowa trzyma sie drogi do 5lat
5letnia z 7mm bieznika bedzie gorsza niz nowa 5mm
Jak juz uzywki to min 6mm bieznika

Nie wiem czy ktos patrzy na opony marketowe bo czasem sa w dobrych cenach
Ale...
Stosunkowo dobra cena odbija sie na szczegolach... Dot a tam np 2011 10-30tydz :) czyli juz 1.5roku
Ja np uzywam opony zimowe 2lata i sprzedaje potrzeebujacym dobrej taniej opony. :) wtedy za 600zl masz bdb opony
OSKI

Weteran

Postprzez insolens » Pn 26 lis, 2012

chciałabym się zmieścić w kwocie 500zł, ale nie wiem czy to realne...
insolens

Klubowicze

Postprzez DŁUGI 318is » Pn 26 lis, 2012

Ponieważ testowałem sporo opon więc dołoże swoje 12gr.

Kiedyś miałem Łade model 2107 gdzie początkowo na pierwszy sezon dałem opony bierznikowane. Co prawda przy delikatnej jeździe dało się na nich toczyć, to odczuwałem że nie jest to odpowiednie rozwiązanie.
Po dwóch miesiącach pozbyłem się tych opon i kupiłem Dębice Frigo - mega rużnica na plus dla dębicy, auto zaczeło się pewnie prowadzić.

Potem kupiłem E30 318is i tu równiez musiałem kupić zimówki, a ze względów na $$$ kupiłem opony Goodride 602 sw.
Cena atrakcyjna, bo tańsze nawet niż Dębica ( a przynajmniej 4 lat temu ) natomiast jakościowo np. na mokrym były lepsze od Dębicy, na błocie pośniegowym, i sypkim sniegu jednakowe, a jedynie nieznacznie gorsze w kopnym śniegu.

Reasumując polecam zakup albo nowych chinczyków w dobrej cenie, lub polskiej Dębicy albo zakup używanych maks 3-4 letnich zimówek dobrej marki z minimalnym bieżnikiem 6mm ewentualnie 5mm ale cena używanych musi być naprawdę atrakcyjna czyli powiedzmy maks 400zł za komplet.
( ja rok temu sprzedałem Klebery 195/65 R15, cztero letnie w cenie 400zł )

P.S wspomniane opony Goodride 602 SW, kupił odemnie pan z Torunia który zamontował je do Nubiry Kombi z silnikiem 2.0 16V i z info jakie miałem od niego był bardzo zadowolony z zakupu tych opon mimo ze były już używane przezemnie dwa lata.
DŁUGI 318is

Weteran

Postprzez OSKI » Wt 27 lis, 2012

DŁUGI 318is napisał(a): dobrej cenie, lub polskiej Dębicy albo zakup używanych maks 3-4 letnich zimówek dobrej marki z minimalnym bieżnikiem 6mm ewentualnie 5mm ale cena używanych musi być naprawdę atrakcyjna czyli powiedzmy maks 400zł za komplet.
( ja rok temu sprzedałem Klebery 195/65 R15, cztero letnie w cenie 400zł )

kurde a ja rok temu sprzedalem gut jery 7+ 7,5 i 8mm 4szt za 600zl hehehe :D mialy 2zimy przejechane (ok 10k km) a ja naprawde oszczedzam oponki :) z tym ze kupilem za 900zl :)
OSKI

Weteran

Postprzez Dominik86 » Wt 27 lis, 2012

odziedziczylem od poprzedniego wlasciciela dunlopy 3m rok 2005 z bieznikiem 5mm i sa ok ;]
poprzeni rok mialem nowe alpiny a4 i było lepiej... ale nie jest źle :] kwestia elektroniki pewnie też
Dominik86

Weteran

Powrót do Wszystko o BMW