Porter E36 Sedan

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

Postprzez Porter » Cz 22 mar, 2012

Żart się udał

:D :D :D

A tak serio to chyba będę kombinował podświetlenie nóg [ przód/tył ]. Podoba mi się to...ech, taki efekt to coś pięknego

Obrazek
Porter

Rowerzysta

Postprzez zolw59 » So 24 mar, 2012

Figlarz z Ciebie :)
zolw59

Niedzielny Kierowca

Postprzez Mess » Pn 26 mar, 2012

Figlarz figlarz dawaj zderzaka! Ev. kupie ci flaszke :D
Mess

Asfaltowy Rambo

Postprzez Porter » Pn 26 mar, 2012

Taki założę na zimę i się zgłoszę do wspólnoty mieszkaniowej że mogę odśnieżać parking/tudzież dojazd do garażu i chodnik. Może w ten sposób uzbieram na letni sezon do m-packa :D

Dobra, żeby nie było że nic się nie dzieje to... dzisiaj po-dokręcałem śruby w kołach i umyłem okna.

;)

Pozdro
Porter

Rowerzysta

Postprzez Slawek-CH » Wt 27 mar, 2012

Porter napisał(a): dzisiaj po-dokręcałem śruby w kołach i umyłem okna.

;)

Pozdro

Co tak późno. Dopiero teraz wiosenne porządki :564:
Slawek-CH

Asfaltowy Rambo

Postprzez Porter » Śr 28 mar, 2012

Slawek-CH napisał(a):
Porter napisał(a): dzisiaj po-dokręcałem śruby w kołach i umyłem okna.

;)

Pozdro

Co tak późno. Dopiero teraz wiosenne porządki :564:

Porządki były już wcześniej ;)
Porter

Rowerzysta

Postprzez Falas » Śr 28 mar, 2012

Porter napisał(a):kilka fotek wnętrza. Pogoda wczoraj była ładna to się trochę posprzątało. Nie jest tak jak u Falas'a ale wg mnie ok hehe :)

Pozdro

Bardzo ładnie :) czyściutko :564:
Falas

Rowerzysta

Postprzez Porter » Pt 01 cze, 2012

W ostatni weekend udało się cyknąć kilka fotek. Nie jest to jakaś lustrzanka i umiejętności jak Saku ale co jest to widać ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdro
Porter

Rowerzysta

Postprzez Slawek-CH » N 03 cze, 2012

Bardzo ładna i zadbana sztuka widać. Lakier się świeci elegancko. Pozdro
Slawek-CH

Asfaltowy Rambo

Re: Porter E36 Sedan

Postprzez Porter » Pn 12 cze, 2017

Witajcie po...latach ;)

Odkopię temat, bo zbliża się 10 lecie udanej eksploatacji...więc przypomnę jak to się zaczęło z moją plomby zrywającą 316tką i jak auto się trzyma w moich rękach od tamtego czasu. BMW dalej jeździ, poważnych awarii nie miałem, części eksploatacyjne robione na bierząco więc...nie mam co narzekać. No dobra...2.8 by się przydało, ale...jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma i...o to dba ;)

A jak to było, jest i mam nadzieję...dalej będzie, opiszę poniżej ;)

2007 - świeżo po sprowadzeniu
Obrazek

Obrazek

Po pół roku wpadły M-Contury, następnie szukałem lamp z białym kierunkiem, kierunkowskazów ( ori ), szerokich listw na drzwi i... sprężyn M-Technic. Udało się i tak to wyglądało...
Obrazek

Obrazek
...następnie zainwestowałem w kosmetyki do lakieru mimo iż lakier nie był mocno zmęczony, to po kilku latach zaczął się mocno rysować i tracił głębię.

Obrazek

Zawsze myję ręcznie a na automatycznej ze szczotkami byłem 2x zimą. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 2014 postanowiłem, że odmłodzę lakier bo rys było naprawdę sporo i całe auto wyglądało jak po mocnym drapaniu. Aby poszło szybciej, pomógł szwagier. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pracy było sporo, maszynowo robiłem pierwszy raz ( oboje w sumie ) ale bardzo się staraliśmy. Po kilku godzinach auto zaczęło nabierać błysku i co najważniejsze, nie było tylu rys.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po 3 dniach ciężkiej tyry :) przyszedł czas na wyjechanie z garażu i ocenę pracy. Nie musieliśmy dużo poprawiać, nie było prawie w ogóle hologramów a jeśli już to małe i szybko dało się usunąć. Auto zaczęło wyglądać jak w latach '90.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po korekcie rys, pozostało tylko dbać o to, aby nie powstawało więcej i rok później zabrałem się za ponowne zabezpieczenie ale tym razem ręcznie i postanowiłem nałożyć nieco lepszy wosk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym roku, postanowiłem doprowadzić auto do takiego wizualnego stanu, na jaki śliniłem się widząc inne sedany w takim setup'ie i. Udało się i wydaje mi się, że w takiej odsłonie z kotka wyrósł kocur ;)
Cała buda ma ori lakier, malowane zderzaki, maska+grill ( ze względu na masę odprysków ) i nakładki na progi. Po tym zabiegu dodatkowo wyciągnięte zostały wgniotki na drzwiach a było ich troche...
Po umyciu i nawoskowaniu...efekt można uzyskać lepszy, ale akurat skończyła mi się chemia ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam ;)
Porter

Rowerzysta

Postprzez antoine » Pn 12 cze, 2017

Szacun że wytrzymałeś tyle lat z silnikiem 1,6 :564: :D Ja w międzyczasie podjąłbym ze 3 próby samobójcze :568:
Prezentuje się naprawdę dobrze i jest utrzymana w takim stylu jak lubię - dobre koło, a reszta seryjna. Najlepszy kolor do bmw (ciemny/czarny) i nadwozie sedan które w e36 z biegiem lat podoba mi się coraz bardziej, teraz już właściwie na równi z coupe. Mało już zostało tych trójek w takim dziewiczym stanie, więc życzę wytrwałości i dalszego dbania o stan mechaniczny i blacharski. Myślę że za kolejne 10 lat będziesz powoli mógł zacząć się pojawiać na zlotach youngtimerów. Choć nie wiem czy nawet Ty wytrzymasz drugie tyle z tym silnikiem ;) Kurczę naprawdę szkoda że to nie jest chociaż 2,0.
Cenię osoby które mają jedno auto przez wiele lat i je sukcesywnie dopieszczają, także naprawdę masz dużego plusa u mnie za to auto i podejście do niego :564: oby tak dalej.
antoine

Niedzielny Kierowca

Postprzez Porter » Wt 13 cze, 2017

Dzięki za miły komentarz. :564:

Powiem szczerze, że plany o sprzedaży i zmiany na e36 z r6 były i to nie raz :) Miałem okazję trochę pojeździć równie zadbanym e36 z silnikiem 2.8 i to kompletnie inna jazda Ale...do tego auta mam taki sentyment, że za każdym razem kończyło się tak jak widać ;)
To moje pierwsze BMW, od momentu kupna po dziś dzień nic poważnego nie nawaliło, zawsze mi tyłek zawiozło tam gdzie chciałem i podejrzewam, że dziś jakbym miał nim jechać nawet do Iranu albo dalej, to bym dojechał. 9 lat bez rdzy, bez ubytków w podłodze itp...zdałem sobie sprawę, że jakbym sprzedał to dużo bym nie dostał, bo to tylko 1.6 a obcne ceny chyba nie są adekwatne do stanu tego egzemplarza. Inne e36 z mocniejszym motorem, to chyba tylko od pasjonata marki bo większość ogłoszeń to auta z pewnym defektem i szemraną historią.
Mam kilka ofert kupna, przyjeżdzają dziś i ją zabierają. Jeden dał kosmiczną kwotę, za którą kupiłbym spokojnie m3. Dlaczego? - chce kupić z sentymentu i zrobić z niej 2.8 którym kiedyś jeździł, ale musiał sprzedać :)

Dalsze plany?
Dziś zamówiłem Eibach Pro KIT -30mm - dupa dla mnie za wysoko stoi a ponoć włożyłem sprężyny m-technic od r4 miesiąc temu ( tamte co miałem to pękła jedna )

No i...może swap. Ale to na razie tylko myśli. Na zdrowy chłopski rozum, lepiej kupić np. oryginalne w miare zadbane r6 i dopieścić. Z drugiej strony...żeby nie wymieniać za dużo gratów typu dyfer, most, zawiecha, heble...chodzi po głowie M44B19.

Ale to na pewno nie teraz i nie mówię że tak się stanie. Po drodze jeszcze wnętrze. Tzn fotele ze starości skrzypią, kierownica z lewej strony się przeciera....wygląd zewnętrzny w tym momencie wymusza poprawienie innych, drażniących tematów. Ale to z czasem ;)
antoine: Ty masz pięknego klasyka, ze świetnym motorem na dodatek i chyba wiesz, co to znaczy zrobić jedno, zaraz obok przydałoby się poprawić to drugie, bo nie pasuje do tego odnowionego ;)

Edit:
Mess napisał(a):Figlarz figlarz dawaj zderzaka! Ev. kupie ci flaszke :D

P.S. Mess Johny Walker/Jack Daniel's jakbyś się zastanawiał :D :D

Pozdrawiam
Porter

Rowerzysta

Postprzez antoine » Wt 13 cze, 2017

Porter napisał(a):

antoine: Ty masz pięknego klasyka, ze świetnym motorem na dodatek i chyba wiesz, co to znaczy zrobić jedno, zaraz obok przydałoby się poprawić to drugie, bo nie pasuje do tego odnowionego ;)

Bardzo dobrze znam to uczucie. To jest nie kończąca się walka, której nie da się wygrać ;)

ps. a swapa mimo wszystko bym nie robił, lepiej zostawić oryginalny silnik jak dla mnie, nawet jeśli to tylko 1,6.
antoine

Niedzielny Kierowca

Postprzez AdamDMI » Śr 14 cze, 2017

całą galerię przejrzałem trzy razy i pewnie zaraz jeszcze raz obczaję. niesamowitą metamorfozę przeszło E36 w Twoich rekach :) te wszystkie zdjęcia mówią jedno - jak super autem jest E36 jeśli tylko o nie należycie zadbać :564:
najgorsze jest to że się łezka w oku kręci człowiekowi - wszak swego czasu także E36tkami latałem...ehhh... wspaniałe auta. dbaj o nią tak dalej :D :one: :564:

fajne plany, będę trzymał kciuki :) zwłaszcza za kolejne serducho kiedyś tam :) :564:
AdamDMI

Rowerzysta

Poprzednia strona

Powrót do Galeria BMW