Porter E36 Sedan

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

Postprzez saku82pl » Pt 13 sie, 2010

Hehe, wczoraj czytałem wątki o tych progach na syndykacie :) Poradziłeś sobie jakoś? Klej czy śruby?? W sumie też bym sobie takie sprawił.
saku82pl

Weteran

Postprzez Porter » Pt 13 sie, 2010

No powiem Ci ze temat już obeznany przeze mnie ale, progi na dzień dzisiejszy ładnie zawinąłem w folie i odłożyłem. Oczywiście jak mówiłem, będą skręcane M3 wiec takie mam ale czekają na malowanie, bo są koloru fioletowego. Na dzień dzisiejszy raz ze nie mam czasu się tym zająć, dwa ze kilka większych wydatków w planie wiec wole na spokojnie to ogarnąć później i od razu pomaluje zderzaki w kolor żeby to ładnie wyglądało + motyl i chyba maskę bo mam tyle odprysków że szok :(. Cały pakiet w zasadzie trochę kosztuje a ze do końca roku budżet naciągnięty ostro + kilka wesel w rodzinie, to... poczekam bo się nie pali :) I tak już bliżej niż dalej, bo teraz same zderzaki ale... jakby miał być tylni ///M to kolejny wydatek porządny tłumik [ chyba oryginalny albo dedykowany ] + dwururka 64mm.

No chyba ze wpadnie jakaś super premia [czyt. lotto ] i wtedy to już poleci hehe ale ogólnie motto to: "powoli, a dokładnie" :) - i do emerytury jest czas :D

Progi będą montowane jak oryginał czyli na śruby.

Pozdro
Porter

Rowerzysta

Postprzez saku82pl » Pt 13 sie, 2010

No to życzę powodzenia. U mnie też narazie rzadnych zmian nie będzie. Dopiero na przyszły sezon. Pozdro ;)
saku82pl

Weteran

Postprzez DIDI » Pn 22 lis, 2010

http://www.forum.bmw-3city.pl/viewtopic.php?t=2573 oblukaj sobie temat. Ori M-pakiet jest super. U Ciebie bym zaczal od Swapa na jakieś R6 :556:
DIDI

Klubowicze

Postprzez Porter » Pt 26 lis, 2010

DIDI Temat znam oczywiście, na 4 stronie dawałem komentarz :P a co do Swap'a to...jakby były fundusze, to i by się to załatwiło. Choć z drugiej strony, jeśli już by była jakaś porządniejsza kwota, kto wie czy bym się nie zdecydował sprzedać i kupić taką z oryginalnie mocniejszym sercem. Na razie modyfikacje stanęły, niezbyt szybki pojawią się nowe gadżety, a to ze względu na to, iż nowe miejsce zamieszkania i trochę wydatków jest. Na zimę się przygotowałem bo padł AKU i wymieniłem na nowy, lada dzień nowy olej i świece. Autko niestety od listopada zimuje pod gołym niebem ale...przed zimą dobrze zabezpieczyłem lakier i myślę że będzie dobrze :)

Wracając do swap'a... jeśli już miałbym to robić to chyba tylko do 1.8is bo za duże koszta potem z kompem, dyfrem, skrzynia itd...

Ostatnie fotki z września tego roku ;)

FOTKI

Pozdro
Porter

Rowerzysta

Postprzez Porter » Pn 11 kwi, 2011

Odgrzewam kotleta, bo jeden z forumowiczów pytał się mnie jak tam autko więc.. w sumie nic szczególnego - jeździmy dalej hehe

Oczywiście wymienione tylne sprężyny bo jak już pisałem w innym temacie - pękły. Po wymianie poszło w górę i od opony do nadkola było 9cm - obecnie usiadło trochę niżej bo do 6,5 ale mam nadzieję że jeszcze po czasie trochę poleci w dół bo w sumie i tak wysoko jest.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

;)

P.S.

Orientuje się ktoś gdzie w okolicach Wejherowa nabiję klimę i odgrzybię?. Po za tym, gdzie mogę dać do czyszczenia wloty/kanały ogrzewania, bo na dmuchawie [ bez klimy ] czuć nieświeże powietrze. Filtr kabinowy wymieniałem rok temu w sumie...
Porter

Rowerzysta

Postprzez Franc. » Wt 12 kwi, 2011

Zawiecha idealnie komponuje się z plenerem :P ;)

Pozdro.
Franc.

Rowerzysta

Postprzez lodowa » Śr 13 kwi, 2011

ciekawie ... autko z okolicy moze jakis mały spot z okolic wejherowa xD
lodowa

Rowerzysta

Postprzez Porter » Cz 14 kwi, 2011

Franc: no widzisz, przynajmniej mozna sobie na lesny parking wjechac, bo jakims szuraczem to tylko pomarzyc ;]

lodowa: w sumie czemu nie, ale w okolicy jest troche aut wiec jak cos to zeby jeszcze coniektorzy dojechali

Pozdro
Porter

Rowerzysta

maly upgrade [ zima 2012 ]

Postprzez Porter » Wt 07 lut, 2012

Mały upgrade....

Jako że auto w styczniu dojechało do 200 000km to trzeba było coś powymieniać...
Więc tak. Aktualny przebieg - 202 tys i wymienione zostały:

- zestaw sprzęgła SACHS
- bębny tylne TRW + szczęki TRW
- cały zestaw naprawczy TRW
- dolany olej w skrzyni Mobil 1 [ Mobilube 1 |SHC 75w90 ] + uzupełniono w dyfrze
- NOWE sprężyny M-Technic ( 20/20 ) :D
- przewody hamulcowe przód
- sworznie
- oryginalne dywaniki gumowe przód/tył

Teraz beemka jeździ jak marzenie, sprzęgło chodzi bajecznie a najbardziej zadowolony jestem z zakupu sprężyn. Z takimi springami KAŻDE E36 r4 z seryjnym zawieszeniem powinno schodzić z fabryki.
Poprzednie tłukły na dziurach i wybojach a te pięknie tłumią każdą nierówność i auto pięknie się trzyma drogi. 2cm to dla mnie dużo i tak już zostanie.

Oczywiście na razie zdjęcie poglądowe bo na zimówkach ale nie mogę się doczekać wiosny ;)

Obrazek
Obrazek

Na wiosnę jeszcze planuję malowanie zderzaków i progów w kolor, ponieważ w jednym miejscu z tyłu odchodzi szara farba ze zderzaka [ prawdopodobnie był uderzony jakimś kamykiem ] i malowanie nowych bębnów oczywiście na czarno żeby nie gryzło się z letnią felgą ;)

Pozdro
Ostatnio edytowano Wt 07 lut, 2012 przez Porter, łącznie edytowano 1 raz
Porter

Rowerzysta

Postprzez Dominik86 » Wt 07 lut, 2012

zalałeś zły olej do skrzynki, będzie Ci haczyć -- wiem, bo też miałem ten zalany bo wydawalo mi się, że to dobry...
Dominik86

Weteran

Postprzez Porter » Wt 07 lut, 2012

Edytowałem bo nie dopisałem że dolałem
Na skrzyni nie miałem żadnej nalepki [ pomarańcz, żółty, zielony ] więc mechanik mi polecił ten. Skrzynia chodzi ładnie, cicho i precyzyjnie w porównaniu do tego jak było przed dolaniem. A jaki Ty wlewałeś?
Porter

Rowerzysta

Postprzez Dominik86 » Wt 07 lut, 2012

MTF LT3 --- http://skrzynie.com.pl/fuchs-sae-75w-80.html

oryginalny tylko za połowę ceny ;)
Dominik86

Weteran

Postprzez Porter » Śr 08 lut, 2012

Ok, dzięki. Kilka miesięcy i będzie się szykować wymiana wysprzęglika to od razu zaleję taki ;)
Porter

Rowerzysta

Postprzez Porter » Cz 23 lut, 2012

Sorki że nie EDIT, ale chciałem dać UP.

Ostatni setup zimowy w tym roku bo jutro zakładam M-Contury [ ponoć już wiosna idzie ] ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Porter

Rowerzysta

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria BMW