Porter E36 Sedan

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

Postprzez kaden » N 07 wrz, 2008

w Bagiczu Porter ;)
kaden

Moderator

Postprzez Porter » N 07 wrz, 2008

kaden napisał(a):w Bagiczu Porter ;)

True, poprawione :P :)
Porter

Rowerzysta

Postprzez Porter » N 07 wrz, 2008

BryluM3, a Ty co... prorok? :706:
Powiem tak... marzy mi sie m-pakiet ale TYLKO ORI a nie jakas podroba. Bo jak nietrudno zauwazyc ide w tym kierunku. ( kierunki sie nie licza ;P - w zasadzie... moze tez zmienie )
------
Generalnie w Lęborku jezdzi czarny Sedan taki jak moj wlasnie z takimi ORI zderzakami [ przynajmniej robi takie wrazenie ] Spotkalismy sie raz na Shellu ale... musialem szybko jechac dalej. Jak wlasciciel jest na forum to pozdro ;)
------

Wracajac do propzycji BryluM3
Wlasnie do takiego czegos daze. Problem w tym, ze jak kolega AMBRA podlaczy mi audio to bede lekko bez kaski i o czyms takim dalej moge marzyc. Jak mowie moze kiedys ale TYLKO ORI :)

Wzoruje sie na tym ( ale pozostawiajac obecne lusterka ):
Porter

Rowerzysta

Postprzez Brylu » Pn 08 wrz, 2008

Porter, Prorok nie :P bardziej lakiernik niz blacharz :D hmmm widze widze wlasnie :) ze idziesz w tym kierunku pomysl masz niezly... A po drugie nie ma to jak orginal a nie tam jakies dziwaczne zderzaki z roznych towrzyw co pekaja i wogole ble ble sa i psuja wizerunek bety... pozdro ;]
Brylu

Postprzez Porter » Wt 09 wrz, 2008

BryluM3 napisał(a):Porter, A po drugie nie ma to jak orginal a nie tam jakies dziwaczne zderzaki z roznych towrzyw co pekaja i wogole ble ble sa i psuja wizerunek bety... pozdro ;]

Widze, ze w tej kwestii sie zgadzamy ;) - swiete slowa.

Pozdro
Porter

Rowerzysta

Postprzez Brylu » Wt 09 wrz, 2008

Porter napisał(a):
Widze, ze w tej kwestii sie zgadzamy ;) - swiete slowa.

Jak najbardziej ;] na ogladalem sie cudacznych E36 i mozna bylo sie :563: na ich widok moze jak bede mial okazje to zrobie fotki 2 E36 co jezdza po miescie beznadzieja jak ja pier**** :(

pozdro
Brylu

Postprzez Porter » So 13 wrz, 2008

Witam. No i ( w koncu ) sny staly sie rzeczywistoscia.... ;> Wczoraj kolega AMBRA majsterkowal przy moim seryjnym audio i... to, czego dokonal przeroslo moje nasmielsze oczekiwania.... Sprzecik gra cudownie a ogolny efekt jest taki, ze kto by nie usiadl, pyta sie jakiej mocy sa glosniki w kabinie, "bo orginalne tak nie graly.." :D

Podsumowujac, AMBRA naprawde zna sie na rzeczy co widac i najwazniejsze - slychac. Mialem troszeczke namieszane z kablami przy radyjku ale co to dla fachowca ;) Jestem bardzo bardzo zadowolny, bo wszystko jest ladnie zestrojone i glosniki NOKIA nagle "orzyly". Dodam, ze gdy usiadlem po raz pierwszy do samochodu, AMBRA wlaczyl ta cala orkiestre, to... takie ciary mnie przeszly po kregoslupie ze szok. Jak wspomnialem juz, jak mi przechodza ciary, to mi sie to cholernie podoba :D

Pozdro
Porter

Rowerzysta

Postprzez Porter » So 20 wrz, 2008

Na wstepie - sorki ze nie EDIT ale niech juz zostanie....

Po kilku prosbach ze strony paru osob zainteresowanych tym, co daje taki a nie inny efekt siedzac w srodku postanowilem dolaczyc fotke. Dodam, ze suma Watt jakie obecnie moj "zwykly sedan" posiada wynosi lekko ponad 600. Liczba to nie wszystko - liczy sie praca membrany a ta jest naprawde swietna. Osoby, ktore slyszaly jak sprawuje sie ten niskotonowy glosnik w tej skrzyni, odczuly male co nieco w porownaniu z tym, co naprawde mozna uzyskac. Wzmacniacz ma przelacznik wzmocnienia BASS'u a gdy prezentowalem roznice miedzy seryjnym( przed jakimiikolwiek modyfikacjami ) a obecnym stanem rzeczy, podbicie bass'u bylo w trybie najnizszym ( z 3 mozliwych ). Oczywiscie, dajac na tryb nr. 2 sugeruje sie w radiu ustawienie bass'u na liczbe "0" bo juz zaczyna sie masowanie kregoslupa.

Ci, co byli/sa sceptycznie nastawieni do seryjnie montowanych glosnikow w E36 a uslyszeli efekt pracy kolegi AMBRY zmienili zdanie na ten temat.
Przed uslyszeniem calego zestawu niemal jednoglosnie padaly opinie... ze:
1." standardowy system audio nawet po dodaniu skrzyni nic pozytywnego nie wniesie, ..... bedzie przeszkadzac"
2. " Te glosniki NOKIA, to pewnie zagluszaja piekno bassu jaki generuje ta skrzynia..."

Zobaczyc mine po odsluchaniu kilku utworow - BEZCENNE :D
Dodam, ze puszczalem muze z MP3 192kb wiec audio byloby jakosciowo na pewno lepsze. Ale...odpowiedni utwor i mozna uslyszec co sie chce ( np. Faithless - Reverence ) ;)

Pozdrawiam
Porter

Rowerzysta

Postprzez Porter » Pt 30 kwi, 2010

Witam, dawno nie pisalem co tam z autkliem sie dzieje ale... w sumie nie bylo o czym pisac ;)
Co doszlo nowego?
- Ori biale kierunki
- lampy BOSCH ( soczewka )
- amorki przod [ Bilstein B4 )
- tlumik koncowy [ nie ORI ale... na razie moze byc, choc w pelni zadowolony z dzwieku nie jestem bo nie ma juz tego pomruku jak kiedys :553: ]
- termostat
- plyn w chlodnicy [ Prestone ]
- klocki
- listwy ///M na drzwi

Co czeka na wymiane?
- tarcze przod + klocki aby byl komplet [ zapewne tego lata i padnie raczej na ATE]
- plyn hamulcowy

A po drodze pewnie jeszcze sie cos znajdzie ;) - niekoniecznie mechanicznego

jako ze wszystko na temat wlasnego autka wolalbym miec w tym temacie to....mam w sumie dwie sprawy. Pierwsza to obnizienie autka:

Interesuje mnie temat sprezyn. Fakt, jest inny temat w innym dziale ale... zalaczam aktualna fotke auta i czy ktos moglby zrobic jakis VT na przod ( -40 ). Wg mnie tyl siedzi ladnie, choc na samym poczatku chcialem takze i tyl troche posadzic ( -20 ) ale zdecydowalem, ze jest ok bo nie podoba mi sie jak opona chowa sie pod blotnikiem.

:560: ZDJECIE

Opona to 215/45 no i zastanawiam sie ile by w rzeczywistosci te przednie sprezyny posadzily przod. Wiecej jak -40 nie dam bo wiadomo ze nie pojezdze na tych amorkach z takimi sprezynami.
Jesli juz mialbym sie za to zabierac to MTS-Technik bo jest sporo pozytywow ;)

Nastepna sprawa to dokladki na progi. Jeszcze nie teraz... ale jak odloze troche $ to zaloze skrecane. Interesuje mnie, co potrzebuje. Spinki, jakies inne mocowania? Jak to sie zaklada? Bo kompletnie zielony jestem ;)

Moze do emerytury uda sie zrobic z tego autka takie, jak na fotkach ktore kilka postow wczesniej pokazalem :D

Pozdrawiam
Porter

Rowerzysta

Postprzez saku82pl » Pt 30 kwi, 2010

ładne autko, szczególnie mcountury w ładnym stanie, dużo ci chyba to tego wzoru nie brakuje, zawias już robisz więc zostają jedynie te progi i zderzaki, no i nerka co śmiesznym kosztem można zrobić

trzymam kciuki i docieniam wkład pracy i zapał
pozdro ;)
saku82pl

Weteran

Dzieki, dlugo to trwa, bo i wydatki sa inne ale moze kiedy :)
Nerek nie bede zmienial bo podobaja mi sie ORI. Tak samo zostawiam obecne lusterka z tym ze sa plany aby je tez na czarno ladnie pomalowac. No ale to juz kosmetyka.
Porter

Rowerzysta

Postprzez Yar » Pt 30 kwi, 2010

Nie liczyłem ile razy słowo ORI pojawiło się u Ciebie, bo pewnie liczenie zajęłoby z 1,5 godziny ;) ale przynajmniej jest szansa, że auto będzie zadbane. I tak trzymaj.

ps.
zawiecha też będzie ORI dla 316-tki?
Yar

Pirat Drogowy

Yar napisał(a):Nie liczyłem ile razy słowo ORI pojawiło się u Ciebie, bo pewnie liczenie zajęłoby z 1,5 godziny ;) ale przynajmniej jest szansa, że auto będzie zadbane. I tak trzymaj.

ps.
zawiecha też będzie ORI dla 316-tki?

Rzeczywiscie... glupio sie to czyta i postaram sie to zniwelowac :562:

Co do zawieszenia to nie planuje zadnego gwintu ani jakiejs super "gleby" bo to nie dla mnie i jak juz pewnie wspomnialem kiedys - nie na nasze drogi. Jak dla mnie modyfikacje wizualne koncza sie na M-pakiecie, dobrej feldze i....pozniej to juz tylko dobrze utrzymany lakier. Mechanika... uczulony jestem jak mi cos puka itp wiec musi byc dobrze ;)

EDIT: PILNE

Ponawiam pytanie odnosnie progow
Orginalne skrecane beda wiec chcialbym sie dowiedziec co potrzebuje do montazu. Wyczytalem, ze najlepiej miec szablon ale... tanie to nie jest zeby inwestowac w pojedynke. Ile spinek wchodzi w gre i czy cos jeszcze odnosnie montazu??

Pozdrawiam
Porter

Rowerzysta

Postprzez Porter » Pt 14 maja, 2010

http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=8656&p ... sc&start=0

No troche roboty z tym jest i gadzetow no zebrania tez...
"Byle do przodu" :)
Porter

Rowerzysta

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria BMW