Porter E36 Sedan

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

Porter E36 Sedan

Postprzez Porter » So 30 sie, 2008

Witam serdecznie. Chcialbym zaprezentowac mojego sedana. Autko jest z '95r, silnik 1,6 M43 z przebiegiem 152 tys km. Central zamek, 2x Airbag, ABS, klimatyzacja. Posiadam samochod od roku i jestem baaardzo zadowolony z zakupu a na dodatek to moje pierwsze BMW. Przeprowadzilem kilka zmian kosmetycznych ktore widac na fotkach ;) [ ORI lampy z M-Pakietu, biale dymione kierunkowskazy, i w tym roku M-Contour 17' + nowe buty na te felgi ]

Gdy przyjechala z do mnie z Niemiec, juz na nastepny dzien wymienilem pomaranczowe kierunki ale... na tylnie lampy to musialem kilanascie tygodni poczekac az znalazlem na allegro w swietnym stanie i nie wachalem sie ani chwili mimo iz cena byla wysoka. Wg mnie warto bylo ;)

Samochodzik spisuje sie swietnie, i oprocz wymiany oleju nic w nim wiekszego nie robilem jesli chodzi o naprawy poeksploatacyjne. Kilka dni temu bylem na przegladzie i wykazalo mi ze przednie amorki maja po 37% wiec chyba niedlugo szykuje sie wymiana. Zawieszenie jest seryjne, nie modyfikowane. Niektorzy powiedza pewnie zaraz, ze przydalaby sie gleba. Wg mnie nie wyglada zle, a zreszta... nie mamy u nas drog do nizszych zawieszen.

W tym roku poza wspomnianymi felgami kupilem nowe oponki 215/45/17. Musze przyznac, ze obawialem sie przejsc z tych stalowych 15tek o waskich oponach na takie 17tki ale... jezdzi sie pieknie :)

Dalsze modyfikacje? Noo.. plany sa ale zobaczymy jak wyjdzie. Generalnie trzy rzeczy chcialbym jeszcze zmienic:
1. Oddac felgi do malej regeneracji bo jest kilka zadrapan i pecherzykow
2. Pomalowanie zderzakow i progow pod kolor
3. Audio
I chyba na pierwszy ogien poza felgami pojdzie audio [ tak jak wstepnie z AMBRA ustalilem, zbieram kase i sie umawiamy ] bo bylem pod wrazeniem gdy przyjechalem na pierwszy moj spocik na skwerku :D

Ponizej historia samochodu udokumentowana na fotkach :]
Ostatnio edytowano So 20 wrz, 2008 przez Porter, łącznie edytowano 3 razy
Porter

Rowerzysta

Postprzez Falas » N 31 sie, 2008

baardzo ładna :) Tak jak piszesz zderzaki w kolor i progi i bedzie gicio :) Ja rozumiem ze nie chcesz robić gleby bo sam to przechodziłem :) Szkoda tylko że to 1.6 ale poza tym to super :) Pozdrawiam
Falas

Rowerzysta

Postprzez Porter » N 31 sie, 2008

Dzieki, generalnie chodza mi mysli po glowie... aby zajac sie tapicerka i dac kremowa skore. Moze kiedys... :)
Porter

Rowerzysta

Postprzez BartSimpson » N 31 sie, 2008

Baaaaaardzo ladna, nie jest przesadzona i felunek sliczny :)
BartSimpson

Postprzez Falas » N 31 sie, 2008

ja bede u siebie robił nie długo tapicerke :) i tez myślałem nad kremową skórą ale jeśli nie bedzie wentylowana to lipa :/ Dlatego reczej zrobie jakieś fajne połączenie w welurze :)
Falas

Rowerzysta

Postprzez mattiass » Pn 01 wrz, 2008

Piekna sztuka, naparwde ładna i czarna. Chociasz większośc już uwaza że ten czarny kolor to sie już przejadł w BMW, to mysle, że to i tak najładniejszy kolor dla tego autka:) A aluski piękne, tylko bym sciagnoł ten emblemat z klapy 316.
Pozdrwiam
mattiass

Postprzez Porter » Pn 01 wrz, 2008

Co do koloru to rownierz uwazam ze jest piekny ( moze dlatego ze to moj ulubiony :D ). Ciekawostka dla mnie jest jakosc lakierow w BMW. Samochod ma 13 lat a lakier wyglada jakby byl polozony wczoraj. Najlepsze jest to, w Niemczech nie byl garazowany w sezonach letnich i stal na sloncu. Juz w niejednym egzemplarzu widzialem podobnie zadbany lakier a ja sam mialem pytania czy robilem polerke, gdzie i za ile ( a nie robilem ) Jedynie co robie z lakierem we wlasnym zakresie to pasta + maszynka do polerki (elektrczna, reczna ) i tez nie zaczesto bo 2-3 razy do roku.

Co do znaczka na tylnej klapie... to nie bede sciagal. Bo tak jest bardziej ORI ;)

P.S.
Cos mi sie czesto sni inne audio i piekny bass :D (ech.. )

Pozdrawiam
Porter

Rowerzysta

Postprzez Wacha » Pn 01 wrz, 2008

Porter, nie poleruj zaczesto maszynka polerska lakieru bo ci go niedlugo zabraknie ;)
Wacha

Weteran

Postprzez Kozik » Pn 01 wrz, 2008

Wacha napisał(a):Porter, nie poleruj zaczesto maszynka polerska lakieru bo ci go niedlugo zabraknie ;)

Popieram w 101% szkoda lakieru ....i po polerce może być jeszcze gorzej, ponieważ zostają slady (koła) po maszynie .... to jest uper do akrylu ale do metalica nie przesadzałbym z częstością tych zabiegów ....wosk i lecisz...

Co do autka to bardzo sympatyczne w realu i takie ori :D

BTW. może chcesz wydech taki jak mój zamiast audio :D hehe...
Kozik

Niedzielny Kierowca

Postprzez Porter » Pn 01 wrz, 2008

Kurcze chyba sie nie zrozumielismy ( zle to nazwalem wczesniej ), bo ja "poleruje" o ile mozna to tak nazwac ale wlasnie pasta z woskiem ktora lakier zabezpiecza. Sam polerowac [ profesjonalnymi pastami/narzedziami ] to bym sie nie odwazyl bo mozna spieprzyc lakier jak sie nie wie co i jak i... co najwazniejsze to trwa dosc dlugo bo jest kilka etapow takiej polerki.

Ja kupuje paste T-Cut - bardzo polecam i na szczescie nie mam metallicu bo majac lakier metallic to rownierz nie bawilbym sie w to, no chyba ze taka pasta ale bezbarwna. Ja kupuje do mojego lakieru. A urzadzonko ktorym "dbam o lakier" to cos co macie ponizej ;) ; jak sie przejezdza kilkanascie razy po wyschnietej pascie to pozniej jak sie dotknie dlonia lakieru... to jak swiezutenki :D
Ma wymieniane pokrowce z materialu i mozna to wyprac i od nowa jechac. Na domowe warunki w zupelnosci wystarcza a co najwazniejsze w pewnym stopniu zabezpiecza lakier ( zwalszcza na zime ).
Wracajac do pasty... gdy po raz pierwszy jej uzylem postanowilem zrobic pol maski a pol normalnie zostawic po umyciu. Efekt jest i to jaki - woda splywa i zadne krople na masce nie pozostaja.

Kozik: nie dzieki, ja jestem... muzykalny i bez muzyki zyc nie moge :D :D a ze jezdze czasami gdzies dalej... to chyba by mnie to baardzo meczylo :)
Porter

Rowerzysta

Postprzez Wacha » Pn 01 wrz, 2008

Porter, ja na twoim miejscu po kazxdym myciu samochodu namleczal bym lakier mleczkiem i gwarantuje ci, ze lakier bedzie swiezszy i samochd niebedzie sie szybko brudzic.
dobra panowie koniec OT o lakierach pastach i polerkach wracamy do tematu beemki ;)

pozdro
Wacha

Weteran

Postprzez mattiass » Wt 02 wrz, 2008

To moze jakas skromna końcóweczke to tłumika by dac? z lekkim pomrukiem. Jak kupiłem swojego to tez mial tłumik sportowy Remusa he po wycieczce na Wegry i spowrotem wszyscy mieli już do dosyć hee wiec rozumiem, ale pomysł nad sama koncóweczka:)
mattiass

Postprzez Porter » Wt 02 wrz, 2008

Koncowka byla w planach ale... aby ja nabyc musze poszukac sklepu/firmy, w ktorym jest wybor, mozna zalozyc i od razu ocenic efekt. Nie mowie o przepalaniu kazdego ale... czy chociaz wchodzi na cala rure od tlumika a nie konczy sie na polowie i przez co wygladac bedzie jak agro. Moze juz nie w tym roku bo zima sie zbliza ( i mam zamiar na kanale w garazu ja zakonserwowac troche ) ale na przyszly sezon sie pomysli ;)

---EDIT:
Zajrzalem do tematu "Wydech-gdzie w trojmiescie"-->TEMAT i... juz mam punkt zaczepienia, do jakiego zakladu uderzyc ;)

Pozdrawiam
Porter

Rowerzysta

Postprzez Brylu » Pt 05 wrz, 2008

Prezentuje sie super ;] i inaczej troche wyglada...
Brylu

Postprzez Porter » So 06 wrz, 2008

THX za mile slowa ;)

Dzis bylem w Koszalinie i kuzyn mi zaproponowal krotka wizyte na opuszczone ( nie do konca ) lotnisko wojskowe w Bagiczu k. Kołobrzegu. Nie do konca z tego wzgledu, ze na za pasem na ktorym ja bylem startowaly awionetki. :547: Wizyta nie byla dluga i na krotszym pasie ale na pewno tam wroce ;)

Kilka fotek z wyprawy ( aparat jak i jego operator(rzy) niezbyto PRO co widac) :
Ostatnio edytowano N 07 wrz, 2008 przez Porter, łącznie edytowano 1 raz
Porter

Rowerzysta

Następna strona

Powrót do Galeria BMW