F30 Tabula Baza czyli zaczynamy od nowa :)

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

Re: F30 Tabula Baza czyli zaczynamy od nowa :)

Postprzez phanteon » N 26 mar, 2017

Kiedy program, bo wiem, że na bank Cię kusi :P
phanteon

Weteran

Postprzez Landzior1 » N 26 mar, 2017

Powiem Ci że o dziwo auto zbiera się nawet żwawo i na razie nie brakuje ale jak wiadomo wkrótce zacznie brakować pod stopą. Wszystko ma swoją kolejność. Najpierw zmienię zderzaki i dopiero pod nowy tylny zderzak będzie przebudowany wydech. Dopiero potem wkładka, choć kusi jakiś intake kit i wtedy program bo teraz nie ma sensu programować jak się zmieni dolot i wydech

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Landzior1

Weteran

Postprzez Landzior1 » Śr 12 kwi, 2017

Tym czasem...

Pisałem wcześniej że z moim szczęściem coś sie sypnie i jaki ze mnie Wróżbita Maciej! W okresie zimowym byl słyszalny metaliczny dźwięk po odpaleniu rano a mianowicie jakaś blaszka wpadała w rezonans jakby nakrętka 8mm latała w wydechu za katalizatorem. Zdjąłem szukałem, okazała sie klapka waste gate od turbiny ma lekki luz ale mechaniory mówili ze w N20 to norma nic z tym nie zrobisz. No to jeździłem. W zimę nie było słychać ale zrobiło sie cieplej i zaczęła sie jada przy otwartej szybie i znów zaczęło drażnić ucho. Problem taki ze turbina w N20 razem z kolektorem, zaworem spustowym jest jedną całością i nowa 7K PLN! Sick! Do tego zauważyłem biały dym po odpaleniu i przygazowaniu z rury i pomyślałem ,,No to ku..a mam" albo uszczelniacze zaworowe albo turbina juz przepuszcza! Jadę do Bawari Motors niech sprawdzają! Albo zrobią to na gwarancji dobrej woli albo korzystam z prawa rękojmi i im oddam auto. Nie było potrzeby. BMW stanęło na wysokości zadania i dzięki temu ze samochód serwisowany w ASO wymieni na swój koszt turbinę, uszczelki, węże olejowe i wszystkie z tym związane elementy a po mojej stronie pozostanie tylko koszt wymiany oleju co i tak za 4mce by nastąpiło.

Trochę sie rozpisałem ale chciałem pochwalić tu markę BMW które w prawie 5cio letnim aucie z przebiegiem 92tyś km wymienia turbinę za Free

Takie teraz robio samochody!

Landzior1

Weteran

Postprzez phanteon » Cz 13 kwi, 2017

To szacun za postawę producenta ale też dla kogoś kto prowadził Twoją sprawę u sprzedającego.

Ciekawe czy pomogło to, że sam jestes pracownikiem marki. Mam nadzieję, że nie i każdy klient by tak został obsłużony.

To teraz, nie to, żebym naciskał - ale jak nowe turbo to program już musi być. Lepszego momentu niż teraz to nie będzie, Panie szanowny. Ogień musi być.

Przyjedź się tym pochwalić w końcu. Choćby dziś na Burger Kinga na trasie WZ (przy Armii Krajowej)
phanteon

Weteran

Postprzez Landzior1 » Cz 13 kwi, 2017

Wszystko sie zgadza! Mam nadzieje ze nowa turbinka pozwoli sie cieszyć z dodatkowych kucy po programie dłużej

Dla ścisłości ja juz z Bawarii uciekłem i to chyba w ostatniej chwili. Cała grupa PGA została sprzedana i zwolnił sie zarząd wiec idą ostre zmiany oczywiście na minus dla pracowników niższego szczebla. Mnie poprzedni pracodawca kusił kontraktem w Norwegii i mnie namówił. Jadę odkładać by w końcu te plany z modami wcielić w życie!
Na chwile obecna beema stoi w ASO ale jak odbiorę i przed wylotem sie pojawię choć jak na razie nie ma co oglądać bo przecież to zwykła seria...do czasu

Landzior1

Weteran

Postprzez Landzior1 » Pt 14 kwi, 2017

Taka tam naprawa:

Obrazek

Auto odebrane, zbiera się lepiej tzn równo przez cały zakres obrotów. Wcześniej przy 3k rpm było takie małe zmulenie teraz brak. Najgorsze jest to że coś jeszcze brzęczy

Dobrze ze nie zdążyłem zrobić programu bo od razu jest weryfikacja pod tym kątem i wniosek Good Will byłby odrzucony. Tak jeszcze z pół roku, zrobiony program, pakiet serwisowy by się skończył i wtedy by klękła turbina i taki kosztorys naprawy zobaczyć to tylko w torbę sobie strzelić gumą od weków

Ostatnio edytowano Wt 25 kwi, 2017 przez Landzior1, łącznie edytowano 1 raz
Landzior1

Weteran

Postprzez Slawenti » So 15 kwi, 2017

kosztorys nie zły, a ja jeszcze na swoje wydatki narzekam :)
fajnie, że udało się załatwić to małym kosztem :564:
Slawenti

Rowerzysta

Postprzez Landzior1 » So 16 cze, 2018

Skoro forum już działa to należy dodać jakiś update:

W aucie ostatnio Bawaria Motors znów stanęła na wysokości zadania i wymieniony rozrząd z napinaczami i z być może wadliwą pompą oleju tj jej napędem więc teraz motor jest chyba gotowy na podnoszenie mocy. Z Robertem z Tune Up jestem już wstępnie umówiony na wrzesień i po rozmowach ustaliliśmy że chyba najlepszym wyjściem bedzie:

-Injen Intake
-Większy intercooler
-Downpipe catback
-Wydech końcowy przelot

i po tych modach celujemy w 300+ :D

W międzyczasie zmienione poduszki silnika i olej.

Pozamawiałem już trochę gratów (lista modów rośnie) ale niestety ze względu na pracę nie ma czasu by to zamontować:

Hebel M3

Obrazek

Wnętrze M-Sport Alcantara

Obrazek

Przyszły również koła i wybór padł na koło Japan Racing JR11 Hyper Black 8,5 + 9,5J19

->VIDEO <-

Obrazek

Spasowanie mam nadzieje będzie idealne bo nie mogłem opuścić auta na przymiarce gdyż nie miałem jeszcze wąskich śrub.

Obrazek

Obrazek

Opony do tego:

Lato Michelin Pilot Sport 4S (ponoć konkret opony pro sportowe)
Zima Bridgestone Blizzak LM-25V
Rozmiary mieszane 225/40/19 i 255/35/19

Zamówiony również pełen pakiet M3-Style tj: zderzaki przód tył, dokładka przedniego zderzaka, progi lotka na klapę, grill i lampy przód Depo Projector LED/H7

Ponadto z wyposażenia również czekają juz komplet PDC przód tył, automatyczne światła/czujnik zmierzchu, automatyczne wycieraczki, tempomat.

Lista jest długa ale czasu brak. Pod koniec sierpnia zjeżdżam do PL na co najmniej pół roku to ruszam z grubej rury z tematem :)
Landzior1

Weteran

Postprzez mrrocky » So 16 cze, 2018

No no, widze ze planujesz ladnie z moca poleciec :)
Do zaciskow M3 co jeszcze musisz zmienic zeby je zamontowac?
Jakie ET felg?
Z opon bedziesz zadowolony :ok:

video nie dziala ;)
mrrocky

Moderator

Postprzez Landzior1 » So 16 cze, 2018

Tak zawsze jest, zrobię jak planowałem to zaraz będzie za mało więc polecę ile się da bez dużych nakładów finansowych ;)

Zaciski plasują p&p tylko z tylna tarcza tzn ze szczękami ręcznego będę musiał pokombinować bo M ma 185mm no i kodowanie tez może być problematyczne. Sterownik nie przewiduje tych hamulców w F30 tylko max M Performance. Miejmy nadzieje ze zakodowanie opcji M Performance wystarczy i hebel będzie działał poprawnie.

ET35

Mi video działa nawet jak wyloguje się z forum i tinypic tylko kliknąć VIDEO trzeba :P

Na lapku działa z flashem, bo na telefonie nie chce. Tak samo nie chula mi Tapatalk jeszcze myślałem ze to wina reaktywacji forum. Wam tez nie działa?
Landzior1

Weteran

Postprzez saku82pl » N 17 cze, 2018

Będzie ładny zapierdalacz. Szczególnie heble mi się podobają ;)
saku82pl

Weteran

Postprzez DŁUGI 318is » Wt 19 cze, 2018

Ciekawe mody.
No i bardzo ładne felgi :D
DŁUGI 318is

Weteran

Postprzez Landzior1 » Wt 19 cze, 2018

Felgi nie są wymarzone ale budżet na mody nie jest z gumy wiec trzeba czasem iść na kompromisy ;)
Landzior1

Weteran

Postprzez saku82pl » Pt 20 lip, 2018

E tam :) Koło fajne, lubię je na VW więc i na bmw nie powinno być wstydu ;)
saku82pl

Weteran

Postprzez Kriso » So 21 lip, 2018

Lendzior a masz jakiegoś linka do tych lamp Depo Projector
jak to wygląda ? co ludzie piszą ? :-)
Kriso

Niedzielny Kierowca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria BMW