E46 328i

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

E46 328i

Postprzez kamil102 » So 17 wrz, 2016

Witam kolegów oraz koleżanki.

Ponad rok temu stałem się szczęśliwym posiadaczem trójeczki , kupiona spod Poznania .
Wyglądała tak:
Obrazek
Oraz jej wyposażenie po rozkodowaniu vinu wyglądało następująco :
Type code AM51

Type 328I (EUR)

Dev. series E46 (4)

Line 3

Body type LIM

Steering LL

Door count 4

Engine M52/TU

Cubical capacity 2.80

Power 142

Transmision HECK

Gearbox MECH

Colour FARNGRUEN METALLIC (386)

Upholstery STANDARDLEDER/HELLBEIGE 2 (ARBEITSN (N6HC)

Prod. date 1998-03-13

Order options
No. Description
256 SPORT-/MF-STEERING WHEEL/CRUISE CONTROL

431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D

438 WOOD TRIM

441 SMOKERS PACKAGE

465 THROUGH-LOAD SYSTEM

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

606 NAVIGATION SYSTEM BUSINESS

818 MAIN BATTERY SWITCH

854 LANGUAGE VERSION FRENCH

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

881 FRENCH / ON-BOARD DOCUMENTATION

999 ORDER CONTROL FIRST DEALER CARS

Z ciekawostek auto prócz maski i klapy tył (~240) na całej reszcie posiada ~110 mikronów lakieru.
Po krótkim czasie gdy wpadły blachy GKA stwierdziłem że czegoś mi tu brakuje , wkońcu blachy zobowiązują , no i wpadła instalacja kuchenkowa : )
Między czasie auto osiadło troszkę niżej , wpadł eibach pro-kit , przeszła wymiane tych zimmeringów na vanosie (nierówno chodziła na zimnym) , wpadły świeczki jakie to BMW przewidziało , wymiane cewek , olej 5w30 o fitrach chyba nie ma co wspominać , tarcze, wpadł moduł świateł dziennych z czujnikiem zmierzchu oraz przeszła szereg róznych prac o których już nie pamiętam . Cała reszta co widać na zdjęciu powyżej to zasługa zeszłego właścicieal (lampy diodowe tył , przód ksenon itp.).
Jakiś miesiąc temu wkońcu wpadły felgi , co tu dużo pisać , wrzucę jakieś zdjęcia, felgi napewno rozpoznawalne i znane na forum : ) Troszke bylo zabawy z nimi ale koniec końców siedzą na aucie i moim skromnym zdaniem kolorystycznie bardziej pasują u mnie niż u poprzedniego właściciela (pozdro Kuba :D) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z najbliższych planów to posadzić przód troszkę niżej bo moim zdaniem jest za wysoko , co sądzicie ?
A no i wczoraj wpadłem na znaną miejscówke za shellem by zobaczyć jak tam wygląda , mogłby ktos napiasć jakieś ostrzeżenie ze po drodze na odcinku malutkiej dolinki w trakcie drogi już za rondem można sobię coś uszkodzić , jak wracałem to za zachaczyłem o coś wachaczem, w sumie nie wiem o co bo było ciemno, myslałem że coś urwałem ...

Pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano So 25 lut, 2017 przez kamil102, łącznie edytowano 1 raz
kamil102

Klubowicze

E46 328i prawie z 3city

Postprzez ktosiowatyktos » So 17 wrz, 2016

Fajna sztuka, podoba mi się kolor. Robiłeś, będziesz coś robił w środku?

Trochę przód stoi wysoko B)
ktosiowatyktos

Rowerzysta

Re: E46 328i prawie z 3city

Postprzez kamil102 » N 18 wrz, 2016

No przód stoi wysoko , ale tak jak w poście wyżej napisałem , że zastanawiam się nad obniżeniem , ale po ostatniej przygodzie z zachaczeniem pojawiło się bicie którego tak nienawidze . Nie wiem czy chce jeszcze bardziej uwaażać niż dotychczas .
W środku to tylko 'renowacja amatorska' foteli z przodu a w bardzo luźnych planach te a'la kubełki m pakietowe bodajże , ale z tym mi się nie pali . Środek mam cały w jasnej skórze, helbeige 2 o ile dobrze pamiętam : )

A no i męczę się z biciem tarcz przy nagrzanych tarczach problem się pogłebia. Mam dwa komplety na przód , wkładam prosty , nic nie bije , pare ostrych przejazdów i wyczuwalne bicie na kierownicy przy hamowaniu , oddaje do tokarza do sprawdzenie tymczasem zakładam drugi prosty komplet .
Tokarz poprawia tarcze i stwierdza że tarcza lewy przód lekko bije . Tym czasem z drugim kompletem po jakimś czasie dzieje się to samo i tak w kółko ... Ktoś miał podobny problem ? Prowadnice wyglądają wporządku , zacisk ? Piasta ?
kamil102

Klubowicze

Postprzez CincinCm » N 18 wrz, 2016

A grzeje się lewa felga bardziej niż prawa? Jeśli tak to może być zacisk do regeneracji - do wymiany pewnie gumki plus tloczek. Piasta raczej by biła cały czas, ale są zakłady co mają czujnik zegarowy i są w stanie zmierzyć bicie piasty i sprawdzić czy w normie czy nie. No ale to by nie przychodziło po zmianie tarczy, nie?
CincinCm

Rowerzysta

Postprzez kamil102 » N 18 wrz, 2016

No , w sumie racja , gdyby piasta była winna to by występowało cały czas. A tu wygląda jakby coś krzywiło mi tarcze po pewnym czasie. Zwrócę uwagę na tą temp. felgi i najwyżej będzie trzeba zregenerować zacisk .
kamil102

Klubowicze

Postprzez CincinCm » N 18 wrz, 2016

Klocki chodzą luźno w jarzmie? Tloczek idzie wcisnąć do końca? Nie masz gumki od tloczka zniszczonej a na tloczku nie ma wżerów? Prowadnice na pewno luźno chodzą?
Ps. Toczenie nie jest super rozwiązaniem. Nie do końca wyeliminujesz bicie, sprzęt u tokarza nie ma takich tolerancji jak w fabryce, a dwa ze tarcze są dość zużyte, ściągany jest jeszcze materiał, jak już go mało jest to szybciej się przegrzewa i wypacza.
Zobacz z tym nagrzewaniem się najpierw.
CincinCm

Rowerzysta

Postprzez phanteon » Pn 19 wrz, 2016

Kolor felg z kolorem auta robia robotę, choć na Sakowozie robiły robotę.

Jestem ciekawy zdjęć wnętrza.
phanteon

Weteran

Postprzez kamil102 » Pn 31 paź, 2016

Tarcze obydwa komplety były nówki , jak narazie ściągane z nich było po 0,2 mm , także znikoma ilość . raczej większego wpływu to nie ma , ale niedługo rozbiorę ten zacisk .

A że męczyło mnie to o co zachaczyłem na miejscu spotkań za shellem dziś zajechałem jeszcze raz bo wtedy było ciemno , no i namierzyłem winnego , w tym przypadku winną dziurę , przy wjeździe w tą 'dolinkę' . Jutro do wulkanizacji sprawdzić czy z felgami wszystko gra .

Zdjęcia wnętrza wrzucę w niedalekiej przyszłości : )

edit: 31.10.16

Może nie takie jak miały być ale są zdjęcia wnętrza po przygodzie w weekend , już sytuacja opanowana jak widać .

Przed:

Obrazek

Po :

Obrazek

Pozdro :)
kamil102

Klubowicze

Postprzez ktosiowatyktos » Pn 31 paź, 2016

Co to się stało? Litr śnieżki Ci się rozlał :D?
ktosiowatyktos

Rowerzysta

Postprzez phanteon » Wt 01 lis, 2016

Mleko? Chociaż mleko raczej by wsiąkło w tapicerkę. Po 3-4 dniach nie byłbyś wstanie usiedzieć w aucie jakby mleko zaczęło śmierdzieć.

Nie mniej, ciekaw jestem jak do tego doszło. Takie akcje zawsze są śmieszne - dla tych, którzy nie musieli wyciągać foteli oczywiście :)
phanteon

Weteran

Postprzez kamil102 » So 25 lut, 2017

Racja , dla tych co tego sprzątać nie musieli .... Obydwoje koledzy byli blisko ,mianowicie doszło do eksplozji około litra mleko pochodnej-maślanki .

Wiozłem trzy sztuki na tylnym dywaniku , jedna nie przetrwała wsiadania pasażera podczas posiadówy : P

edit 25.02

Jak już wcześcniej wspominałem apropo bicia tarcz , podejrzenie padło na zaciski , po zimie dodatkowo 3 sztuki trzymały cały czas . Dlatego też podjąłem się operacji regeneracji wszystkich zacisków .

Tutaj już w częściach plus nowe graty
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fura po autodetalingu :D

Obrazek

Obrazek

No i składamy na nowych gratach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W planach było piaskowanie zacisków i malowanie proszkowe ale nie wyszło tym razem .
kamil102

Klubowicze

Re: E46 328i

Postprzez Slawenti » Śr 01 mar, 2017

kawal dobrej roboty :ok:
Slawenti

Rowerzysta

Postprzez AdamDMI » Cz 02 mar, 2017

bardzo dobrze, teraz pewnie auto jest Ci bardzo wdzięczne za dobry serwis - bicie jakby od tarcz znikło ? ... zwłaszcza, że żwawe e46 muszą mieć czym hamować :564:
AdamDMI

Rowerzysta

Postprzez kamil102 » Pn 06 mar, 2017

No mam nadzieje że się odwdzięczy , taaak bicie nareszcie ustało !
kamil102

Klubowicze

Postprzez AdamDMI » Śr 08 mar, 2017

no :D to najważniejsze. :564:
a tak swoją drogą... sedan, silnik + zestawienie kolorystyczne... jak dla mnie robi mega robotę. Prośba o trochę więcej zdjęć z wojaży, static i innych takich tam. Daj i innym nacieszyć oko ;) :D
AdamDMI

Rowerzysta

Następna strona

Powrót do Galeria BMW