Moje e39 540iA

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

Moje e39 540iA

Postprzez lamik » Pn 22 sie, 2016

Dzień dobry cześć i czołem! Przeprowadziłem się do Gdyni na początku sierpnia i chciałbym przedstawić moje BMW tutejszej społeczności :) Jest to e39 540i roczik 96 z instalacją gazową Stag(tak, wiem, powinienem iść do piekła :P) oraz z automatyczną skrzynią biegów. Autem jeżdżę już 3 lata i bardzo je sobie chwalę. Mechanicznie jest w świetnym stanie jak na swój wiek, lecz blacharsko i lakierniczo bywa różnie... W niektórych miejscach ma trochę rdzy, której kiedyś mam zamiar się w końcu pozbyć. Wszystkie usterki naprawiam na bieżąco. Części zawsze z "wyższej średniej" lub "wyższej" półki(w końcu to BMW i ma nim być).

Nie jestem fanem modyfikacji auta do jazdy codziennej. Jedyne co jest inne niż seryjnie to nagłośnienie. Drzwi zostały przeze mnie wygłuszone dwoma warstwami maty butylowej oraz jedną warstwą pianki. Zestaw głośników na przód to Audio System MX 130 Plus, na tył - Excursion SX5C. Całośc dopełnia mały diabeł Audio System R10 zamontowany w bagażniku. Wszystko napędzane jest z dwóch wzmacniaczy: Renegade REN1100S oraz Blaupunkt GTA260. Gra to bardzo przyjemnie a najważniejsze, żę przy wyższych prędkościach można spokojnie rozkoszować się czystą muzyką. Jedynym manakmentem jest radio, które pozostawiłem oryginalne dla zachowania integralności z wnętrzem i OBD. Wyciągnięty z nich sygnał liniowy jest trochę niskiego poziomu. Z pewnością na dobrym, markowym radiu grałoby to jeszcze lepiej, ale coś za coś.

Zdjęcia, które posiadam są sprzed dwóch lat, ale oprócz rdzy na klapie oraz masce wiele się nie zmieniło. Pozbyłem się jedynie ringów bo jednak nie pasowały do starych lamp :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
lamik

Klubowicze

Re: Moje e39 540iA

Postprzez Slawenti » Wt 23 sie, 2016

fajnie to wyglada, brakuje tylko m pakietu i ładnej felgi
Slawenti

Rowerzysta

Postprzez ktosiowatyktos » Wt 23 sie, 2016

A mi sie bardzo podoba z tym felunkiem :). Znajdzie sie wielu takich, którzy płacą ładny pieniądz za niemodyfikowane samochody z dobrym silnikiem. Oby się jeździło jak najdłużej i jak najwygodniej :)
ktosiowatyktos

Rowerzysta

Postprzez AdamDMI » Pn 29 sie, 2016

O Panie Kochany... Pod kocem ją czymaj :) :564: bardzo dobrze, że trzymasz ją w serii, żadnych tam paków etc. bardzo ładna. a co do silnika... hmm - daj czasem jakiś filmik co by postronni mogli ucho nacieszyć :) :564:
AdamDMI

Rowerzysta

Postprzez DŁUGI 318is » Pn 14 lis, 2016

Bardzo ciekawe i fajne autko.
:-)
Jedynie co widzę to chyba te ringi czy jak to "g" się tam nazywa bym wywalił, ale to wiadomo, kwestia co komu się podoba.
Silnik marzenie więc dbaj i trzymaj, bo takiej motoryzacji niebawem już nie będzie w dobie produkcji kosiarek 1.0 z bi-turbo itd.
DŁUGI 318is

Weteran

Postprzez Jack79 » Wt 15 lis, 2016

Jak koleżka napisał ringów już się pozbył. Fajne autko. 20 lat ma to rdzewieje.
Jack79

Pieszy

Postprzez Dobrodziej_1983 » Wt 15 lis, 2016

Miazga! Coraz mniej takich , bardzo bardzo fajny wóz ;)
Dobrodziej_1983

Niedzielny Kierowca

Postprzez lamik » So 25 mar, 2017

Heh, zapomniałem o tym wpisie :P

Ringi wyleciały już dawno temu. Mam jakieś zdjęcie z Gdyńskiego bulwaru po myciu :)

Trochę zdążyło mi się zepsuć odkąd mieszkam w Gdyni... Awaryjnie zmieniany przed trasą czujnik ABS w lewym tylnym kole. Dzień przed wyjazdem na święta trzeba było coś z tym zrobić bo nie było nawet prędkościomierza. Znalazłem warsztat, który miał wolny termin. Czujnik wymienił... ale jak się później okazało wybijał go wielkim wkrętakiem i w bieżni na łożysku był krater... Musiałem wymienić również łożysko, ale już na warsztacie który sam wybrałem i poczekałem na swoją kolej.

W tym samym czasie zmieniłem uszczelki pod głowicami bo na jednej świecy zbierał się olej. Uszczelki były już totalnie spraciałe. Wypada mi zapłon na 7 i 8 cylindrze. Świece miały nieciekawy kolor. Zamieniłem cewki miejscami, ale błąd się nie przerzucił. Najprawdopodobniej będę szukał lewego powietrza na kolektorze ssącym i odmie.

Na tą chwilę mam do zmiany tylne sprężyny bo mi jedna pękła oraz kolejny czujnik ABS. Ostatnio też parktronic klękł, ale znalazłem już który czujnik siadł.

Jest trochę do zrobienia, ale chyba dam radę. Brakuje mi swojego garażu tak jak miałem w poprzednim miescu zamieszkania. W tej chwili nie mogę nic zrobić samemu:(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
lamik

Klubowicze

Postprzez radzek » So 25 mar, 2017

Co to za jesień pod maską ? :569:

Auto eleganckie :564:
radzek

Admin