[e46Touring]eczterdzieścisześć touring 320i by ToLa

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

[e46Touring]eczterdzieścisześć touring 320i by ToLa

Postprzez ToLa » Cz 30 cze, 2016

Po długim czasie witam Was ponownie :) :piwo:
Zatem cześć i czołem :cwaniak2:
Postaram się Was nie zanudzić za bardzo moją historią jak to trafiłem znowu w Wasze grono ;)

Po sprzedaży swojego oczka w głowie e36

Obrazek
[b]Temat dostępny tu :[/b]
http://bmw3er.pl/viewtopic.php?p=98953#98953

Powstał plan na coś innego ze względu na przeprowadzkę do W-WA .
W związku z tym że drogi w stolicy są takie a nie inne padło na subaru imprezę GC 2.0

Obrazek

Hmm auto jak auto ale jednak jak się okazało to nie była słuszna decyzja i po jakimś czasie zostało sprzedane a Ja zostałem skazany na auto żony czyli mitsubishi asx które i owszem jest wygodne ale brakuje tego czegoś .

Obrazek

W między czasie był ślub z ukochaną partnerką i 9 mc później pokazał się Staś

Obrazek

Dlatego wybaczcie moją nie obecność na forum ale rodzina ponad wszystko .

Ubiegając Wasze pytania :
- Staś ma już 13 miesięcy
- zdjęcia żony nie pokaże bo jest cała dla mnie ;)
- nie przepadam za Warszawą .. wolę swoje 3 City :)
- cały czas kocham swoją żonę

To tak na wstępnie a nie chciał bym pisać książki bo to nie forum od tego .
Plan powstał jakiś czas temu że muszę mieć swoje autko i z Waszą pomocą padło na poszukiwania e46 touringa z LPG.
Jak się okazało nie wiem czy to była dobra decyzja o zakupie właśnie tego konkretnego modelu .
W sobotę 25 czerwca udałem się z żoną do Radomia po srebrne e46 touring m52b20TU + LPG.
Auto miało być poszanowane i nie porozbijane i nie wymagające wkładu własnego , gotowe do jazdy , amorki nowe itd. itd.

Szybka diagnoza na stacji diagnostycznej i mamy wyniki :
- amorki tył brak
- wyciek oleju ( jeszcze nie zlokalizowany )
- hamulce przód prawie brak
- drążki kierownicze mają luzy
- bok / tył auta walony ( drzwi nie spasowane ) odcięcie lakieru widać ,
- jakieś tam bąbelki rudej
- springi miały być H&R 60/40 a są Eibach-a 50/30
- kilka elementów malowanych
- stuki z tyłu podczas zmiany biegów

Pomyślałem sobie ok ..... cena do stargowania i nie jest to auto nowe silnik ok więc warto zaryzykować a że brakowało mi uroków e36 gdzie ciągle coś zmieniałem to UMOWA BIORĘ.
Pewnie też tak czasem macie że jest radość z doprowadzenia auta do dobrego stanu a nie zakup "forumowej pszczółki" ;)

Tak to stałem się posiadaczem e46.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poniżej VIN.
VIN: WBAAR11050JL51914
Type code: AR11
Model: 320I (EUR)
E-F-R series: E46 3
Series: 3
Type: TOUR
Steering: LL
Doors: 5
Engine: M52/TU
Displacement: 2.00
Power: 110 (149 hp)
Drive: HECK
Transmission: MECH
Paint code: 354 - TITANSILBER METALLIC
Upholstery code: E3AT - STOFF FLOCK RAUT
Prod.date: 2000-03-07
S255 Sports leather steering wheel
S286 BMW light alloy wheel BMW styling
S320 Deleted, model lettering
S428 Warning triangle and first aid kit
S464 Ski bag
S520 Fog lights
S530 Air conditioning
S548 Kilometre speedo
S550 On-board computer
S662 Radio BMW Business CD
L801 NATIONAL VERSION GERMANY
S832 Battery in luggage compartment
S863 Dealer List Europe
S879 Operating instructions German

Auto na zdjęciach jest na zimówkach ... obecnie jest na 16 tkach lato styling 25 .

Obrazek

[b]Pozostałe informacje :[/b]

Przebieg : 283 tysiące ( w 2010 było 198 informacje z serwisu bmw )
Wymiana poduszki kierowcy w 2010 roku ( informacje z serwisu bmw )
Felgi letnie 16 tki : styling 25
Felgi zimowe 15 jak widać
Obniżenie Eibach F21-20-001-02-HA tył ( wychodzi na to że około 50/30 )
Tłumik końcowy Novus 2x76mm
Czarna nerka + listwy shadow
Auto zalane olejem Valvoline 5w40 Max Life czerwony

Droga do domu w miarę ok a już następnego dnia cyrki .
Check engine zapala się , ikonka olejowa już daje znać o sobie że trzeba dolać oleju a i auto czasem gaśnie ( spadają obroty i tyle )
Pierwsza myśl dzwonię / piszę . Informacja zwrotna że wszystko było ok . Idąc drogą widziały gały co brały będzie trzeba się z tym uporać . ;) i przy okazji uważać na przyszłość na super oferty .

Tak czy inaczej zatęskniłem za autem żony gdzie poza tankowaniem nic się nie robiło .
Ale myślę.....miałem zabawę z e36 to i tu dam radę
W między czasie zakupiłem podłokietnik z tunelem który czeka na montaż .

Obrazek

Szybka wizyta w serwisie LPG gdzie podłączyli pod kompa i diagnoza. Jeśli ktoś zna rosyjski to zapraszam do lektury .. takie to mamy w stolicy warsztaty

Obrazek

Numery błędów przed wymianą cewek i wtrysków : 16,17,1F,20,11,1C,1E,EF,41,EE.
- czujnik abs lewy przód
- czujnik położenia wałka rozrządu
- błąd cylindra 1,2

Dawka LPG tak ustawiona aby auto jechało do przodu ale za bardzo bogata a co za tym idzie wtryski do wymiany.

Tak czy inaczej zostały wymienione wszystkie wtryski LPG oraz wszystkie cewki oraz świece .
Błędy cylindów udało się rozwiązać .. czas pokazę czy nic znowu się nie pokaże :wstydnis:

Auto odżyło ale nie mniej jednak jeszcze potrafi zgasnąć podczas jazdy , w przyszłym tygodniu jadę do serwisu który specjalizuje się w BMW i będziemy myśleć i kalkulować co i za ile... Ja tylko mogę gdybać .. że czujnik, krokowy albo lewe powietrze itd ...

Tak czy inaczej koledzy koleżanki moja przygoda z e46 się zaczyna , nie mam nic do ukrycia i nie będę pisał że salonowa igła .
W wolnej chwili z pozycji wywaliłem ledy i wstawiłem jak powinno być T10 5W5
Zakładam że małymi krokami i oby nie dużymi kosztami auto zacznie przynosić radość z jazdy .
Plany na auto hmm jak ogarnę mechanikę to coś pewnie sobie wymyślę ale jak na razie idę w tym kierunku aby było wygodne komfortowe . Nie wykluczam założenia oryginalnych springów zatem jak by ktoś chciał te czerwone za jakiś czas będą na handel .
Ta galeria zapewnię nie będzie tak obszerna jak e36 ale powiem Wam że jak sprzedawałem e36 to nie jedna osoba cieszyła się tak obszerną galerią i że miała wszytko czarno na białym co gdzie i kiedy było robione z autem .

O zmianach będę informował na bieżąco i jeszcze raz witam Was ponownie po dłuższej przerwie.

:7: :7: :7: :7:
ToLa

Weteran

Re: [e46Touring]eczterdzieścisześć touring 320i by ToLa

Postprzez phanteon » Cz 30 cze, 2016

Siema

Czyli wje.łeś się na normalne auto sprzedane jak trzeba coś zainwestować. Jak 90% forumowiczów i pewnie 95% aut uzywanych na rynku. Pamiętaj, że jak masz inwestować sporo to odpuść, bo to tylko turas 2.0. Jak ulep to sprzedaj i przesiadź się na coś ciekawszego, jak E36. Zobacz ile saku wsadził kasy w auto i pewnie nadal ma do wsadzenia - i teraz jego wygląda. Wal to i kup cabrio :D
phanteon

Weteran

Postprzez mrrocky » Cz 30 cze, 2016

Doprowadzisz do porzadku i bedzie sluzyc :)

@ponton
e46 jest drogie w serwisowaniu nawet jak jest zadbane ;) no chyba ze ktos jezdzi az sie zacznie rozpadac i wtedy sprzedaje :)
mrrocky

Moderator

Postprzez Aga 78 BDP » Cz 30 cze, 2016

Hej

To masz co robic [FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Aga 78 BDP

Pieszy

Postprzez phanteon » Cz 30 cze, 2016

mrrocky napisał(a):Doprowadzisz do porzadku i bedzie sluzyc :)

@ponton
e46 jest drogie w serwisowaniu nawet jak jest zadbane ;) no chyba ze ktos jezdzi az sie zacznie rozpadac i wtedy sprzedaje :)

Wiem, bo miałem, ale czasami trzeba odpuścić. Ja zrobiłem dopiero po roku a powinienem sporo wcześniej.
phanteon

Weteran

Postprzez ToLa » Pt 01 lip, 2016

Małymi krokami do celu Panowie :)
W środę na kompa jadę i mam nadzieję że jeśli chodzi o gaśnięcie to będzie to czujnik położenia wałka .
Jak na razie po wymianie świec , wtrysków lPG oraz cewek błędów brak . Zobaczymy czy coś wyskoczy do środy a jak nie to lista aż taka długa nie jest :

- klocki tarcze przód
- amorki tył
- zlokalizować wyciek oleju gdzieś od spodu silnika

No i moje fanaberie :

- wstawić seryjne sprężyny a co za tym idzie wszystkie amorki aby mieć spokojną głowę
ToLa

Weteran

Postprzez saku82pl » Pt 01 lip, 2016

To jest forumowe auto? Z jakiego forum?
saku82pl

Weteran

Postprzez ToLa » Pt 01 lip, 2016

Na forum nigdy nie było :) A auto od kogoś z 3er
ToLa

Weteran

Postprzez Slawenti » Pt 01 lip, 2016

malymi krokami do przodu i wszystko da sie zrobic! gratuluje zakupu :564:
Slawenti

Rowerzysta

Postprzez 13matt13 » Pt 01 lip, 2016

Twoja e36 widuję czasami...
13matt13

Rowerzysta

Postprzez antoine » Pt 01 lip, 2016

ToLa fajnie że wróciłeś do bmw :) Jeszcze tą decyzję o przesiadce na impreze to po części można było zrozumieć. Ale jazda "czymś" takim jak mitsubishi asx to już powinna być kara za ciężkie grzechy :P Rozumiem że rodzina i te sprawy więc nadwozia typu kombi i słabego silnika się nie czepiam :P Najważniejsze że jest znowu bmw ;)
antoine

Niedzielny Kierowca

Postprzez ToLa » Pn 04 lip, 2016

Od wymiany cewek i świec na razie żaden błąd nie wyskoczył póki co :)

Nie mniej jednak po naciśnięciu sprzęgła lub na luzie ( dojeżdżając do świateł potrafi spać z obrotów i zgasnąć ) Jak pisałem w środę sprawdzę dolot oraz na kompa podjadę bo może to być czujnik położenia wałka ....

W niedzielę rano korzystając z tego że żona i syn spali pozwoliłem sobie na kilka minut dla siebie przy aucie i wpadł podłokietnik

Obrazek

Jak widać od zakupu nie miałem czasu na sprzątanie ale do tego też się zabiorę jak tylko znajdę chwilkę wolną .

Jakie specyfiki do skór polecacie ( coś nie drogiego a aby jeszcze pojemność tego pojemnika była spora bo jak widać skóry to mam całe oceany w tym aucie ) .
ToLa

Weteran

Postprzez ToLa » Śr 06 lip, 2016

Wczoraj nie dawały mi spokoju te nie spasowane drzwi :) Po tym jak bylem na myjni automatycznej i zaczęło mi kapać do środka powiedziałem STOP. Wizyta w warsztacie blacharsko lakierniczym i drzwi zostały za śmieszne PLN-y spasowane .

Co do gaśnięcia ... mam nowy trop dzieje się tak tylko na LPG pomimo nowych ustawień i wtrysków... zatem zabawa zaczyna się od nowa ale mimo wszystko jutro podjadę na kompa aby mieć spokojną głowę :) Może wyjdzie mi przyczyna spalania BP na poziomie 14 litrów o LPG już nie wspominam bo wiemy że to 15 % więcej niż BP.

Drogą eliminacji za jakiś czas będę miał w miarę ogarnięte auto :) i przestaję wierzyć w opisy typu " nie wymaga wkładu - wsiadać i jechać "

P.s
Brakowało jeszcze uchwytu do holowania zatem został zakupiony na allegro :)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wizyta u speców od BMW za mną ....... :cwaniak:

Znacie to uczucie kiedy połowę nocy nie śpicie i myślicie ... no tak jutro się zacznie .. podłączą kompa i zaczniemy liczyć i końca nie będzie widać .... na 100 % coś znajdą i nie będzie to tanie ... musi tak być i tyle trudno...

Miły pan posprawdzał wszytko w magicznym notebooku i co się okazało ... błędów brak ... nic a nic takie przysłowiowe 0 :ok:

I teraz śmiać się czy płakać przecież auto potrafi zgasnąć na LPG a i spalanie jest bardzo wysokie :)

W wielkim skrócie ... gaśnięcie tylko na LPG zatem panowie z serwisu LPG mogą szykować dupsko na konkretne lanie :) ( regulacja )

Odnośnie dużego spalania PB jest umówiona kolejna wizyta w celu sprawdzenia czy może coś nie blokuje mi toczenia ( klocki tarcze ręczny itd itd ) .

Komputer pokazuje 14 litrów PB a LPG wyszło wyliczone 16,5 litra .

Do uszczelnienia jest guma od przepływki ale dramatu nie ma :)

Tak czy inaczej jest dobrze .. jak tylko ogranie się ten LPG oraz znajdzie przyczynę dużego spalania PB będzie czas na miłe sprawy jak klocki tarcze amorki i seryjne springi aby auto powędrowało w górę ... tak tak wiem wszyscy dają w dół a ToLa będzie podnosić w górę :)

Dla przypomnienia e36 było nisko nisko :) Teraz czas na komfort i parkowanie tam gdzie e36 nie mogło :) Nie wspomnę o żonie asx-e gdzie tym to można prawie na stole zaparkować .
ToLa

Weteran

Postprzez 13matt13 » Śr 06 lip, 2016

Estetyka montażu LPG - dramat, węże od wtrysków do kolektora długie jak spagetti (reakcja wtrysku a dotarcie mieszanki do kolektora trochę trwa - niby można czasami wtrysków regulować ale lepiej mieć wtryski zaraz przy kolektorze)
13matt13

Rowerzysta

Postprzez mrrocky » Śr 06 lip, 2016

ToLa napisał(a):bylem na myjni automatycznej
:dobani:
ToLa napisał(a):seryjne springi aby auto powędrowało w górę ... tak tak wiem wszyscy dają w dół a ToLa będzie podnosić w górę :)
:ok:
ToLa napisał(a):Teraz czas na komfort i parkowanie tam gdzie e36 nie mogło :) Nie wspomnę o żonie asx-e gdzie tym to można prawie na stole zaparkować .
Stary sie robisz :P Nie zawchycaj sie tak tym asxem, to jakis suv jest, wyzszy niz szerszy :) Kupisz sobie Jeepa i podliftujesz to za zaparkujesz nad asx-em, nie ma co przesadzac :)
mrrocky

Moderator

Następna strona

Powrót do Galeria BMW