e46 328i coupe by Slawenti albo historia cudzoziemca

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

e46 328i coupe by Slawenti albo historia cudzoziemca

Postprzez Slawenti » Pt 17 cze, 2016

Witam wszyskich miłośników BMW. Pare słów o sobie, nazywam się Jarosław, jestem z Ukrainy, przyjechałem do Polski na studia jeszcze 4 lata temu, szczerze powiem, że nie miałem zamiaru zostawać tu, chciałem po studiach wracać i mieszkać w swoim kraju... Ale niestety nie ma gdzie wracać..(więc postanowiłem zamieszkać w Polsce na stałe) a teraz trochę o samochodach które miałem wcześniej. Na Ukrainie miałem Lanosa, może w Polsce to nie taki dobry samochód, nie wiem dla czego, ale wszystkich kogo poznałem tu, mówią że to jest gówno a nie samochód) ale pare zdjeć wrzucę, żeby pokazać jak ja go zmordenizowalem)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A teraz o tym co ja miałem w Polsce. Pierwszym samochodem był daewoo matiz z silnikiem 0,8...
Obrazek
Masakra.. Ale w sumie lepiej niż autobusem)
potem opel astra,
Obrazek
potem toyota paseo
Obrazek
Obrazek
potem Mercedes Vito
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a potem...
A teraz o moim marzeniu. Zawsze marzyłem o BMW, dla mnie to nie prosto marka, dla mnie to coś więcej... Marzyłem ja od dawna, czyli od 2011 roku, kiedy mój kolega kupił sobie 5tke z 2,5 litrowym silnikiem (a tak jak on często lubił wypić to prosił mnie żebym ja wsiadał za kółko) to była miłość z pierwszego spojrzenia, z pierwszego dotyku do pedału gazu.. Ja zakochałem się, ja nawet chciałem sprzedać lanosa i kupić BMW, ale koledzy ciągle mi mówili ze narazie cię nie stać na BMW... Ale ja sobie postanowiłem że kiedyś kupię BMW i nie ważne z jakim silnikiem i z jakiego rocznika..
Marzenia się spełniają jeśli konsekwentnie do nich dążysz. Szczerze przyznam się że przyjechałem do Polski nie znając języka i nie mając żadnych oszczędności, miałem w kiszeni 300 zł, a za akademik trzeba było zapłacić 350.. No ale trudno, jakoś poradziłem sobie. Nie chwale się i nie narzekam, chciałem poprostu trochę opowiedzieć że BMW z nieba mi nie spadła i wszystkiego ja sam osiągnąłem.

Tak wyszło ze mam kolegę który mieszka w Niemczech i pewnym razem będąc u niego na wakacjach, postanowiłem sobie ze czas spełnić marzenie i kupić BMW)
Chciałem i marzyłem o e46 coupe z silnikiem powyżej 2litrow.. ale stać mnie było tylko na sedan 2001 roku i z silnikiem 1,9. Niemiec go nie szanował, był cały pobity, podrapany, ciek olej i płyn chłodniczy... Ale cena po niegocjacji okazała się atrakcyjną i ja go kupiłem)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

to uczucie nie opisać słowami, ja w końcu kupiłem to co chciałem, o czym tak długo marzyłem) zrobiłem w tym samochodzie wszystko co było nie tak, wymieniłem:
Przepływomierz
Króciec wodny
Świece
Przewody
Olej, filtry
Wyczyściłem środek, wypolerowałem lakier, naprawdę dużo zrobiłem, doprowadziłem go prawie do idealnego stanu..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czas leciał, powoli zaczynało brakować mocy, oczywiście na śniegu i 1,9 dałal radę, ale jak było sucho to już bokiem nie mogłem jeździć i tak stało w życiu, ze przeprowadziłem się do Białegostoku, gdzie poznałem zarumbistych ludzi z BMW podlasie i BMW family team, którzy na spotach ciagle mówili mi ze 4 cylindry to nie BMW..)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na tym narazie postawimy przecinek)
P.s przepraszam za mój polski..
P.s2 przepraszam za tyle tekstu) dalej będzie krócej)
Pozdrawiam wszystkich i czekam na pytania)
coming soon :564:
Ostatnio edytowano Pn 07 lis, 2016 przez Slawenti, łącznie edytowano 4 razy
Slawenti

Rowerzysta

Re: e46 by Slawenti albo historia cudzoziemca)

Postprzez kisiel » So 18 cze, 2016

Wszystko wspaniale, ale zdjecia generalnie z dupy...nic sie nie wyswietla...
kisiel

Admin

Postprzez Fido » So 18 cze, 2016

Ja tam widzę wszystkie zdjęcia i na początku zastanawiałem się co z tym Lanosem.
Szacun za poziom polskiego, dobrze jest :D
Fido

Pirat Drogowy

Postprzez mrrocky » So 18 cze, 2016

Ciekawa historia.
Zdjecia niektore sa przyciete i trzeba klikac zeby sie wyswietlily w calosci, do poprawy :)
Fajnie ze w koncu udalo Ci sie kupic auto ulubionej marki :ok:
W polsce lanos ma gorsza opinie niz jest w rzeczywistosci warty :)
Polski tak jak napisal Fido, masz na bdb poziomie :)
mrrocky

Moderator

Postprzez phanteon » So 18 cze, 2016

A ja tam lubiłem Lanosa. 5 lat rodzice jeździli i nic się nie działo.

Parę samochodów miałeś - całkiem ładny przekrój. Od Matiza przez cabrio do Vito.
phanteon

Weteran

Postprzez Slawenti » So 18 cze, 2016

dziekuje wszytkim, nie wiem jak to poprawnie powiedzieć, ale chyba za miłe przyjęcie ;) bardzo mi miło :)
sorry za zdjęcia, po raz pierwszy wklejałem na forum, ale już poprawiłem)
w poniedziałek mam wolne, więc opowiem dalszą historie)
pozdrawiam :564:
Slawenti

Rowerzysta

Postprzez Slawenti » N 19 cze, 2016

phanteon napisał(a):A ja tam lubiłem Lanosa. 5 lat rodzice jeździli i nic się nie działo.

Parę samochodów miałeś - całkiem ładny przekrój. Od Matiza przez cabrio do Vito.

no właśnie) u mnie w rodzinie on był całych 8 lat i prawie nic się nie działo, zarumbisty samochód za swoją kase)
jakoś tak wyszło, chciałem pojeżdzic róznymi markami, az w koncu wybrałem ulubioną
Slawenti

Rowerzysta

Postprzez Slawenti » Pn 20 cze, 2016

Jak wcześniej wspomniałem ze ciągle brakowało mi mocy... Cały czas do głowy lazły myśle, ze czas kupować coś powyżej 2 litrów)
Ciągle obserwowałem na jednym z forum e46 coupe z silnikiem m52tub28 i jeszcze rok temu napisałem do właściciela ze jak będzie sprzedawać to niech da mi znać)
Na początku kwietnia przyszła do mnie fajna wiadomość "cześć, planuje sprzedawać samochód, ale dopóki nie znajdę zamianę to nie sprzedam, cena jaka mnie interesuje to 20 tyś"
Ja odpowiedziałem ze ok, ze też muszę najpierw swój sprzedać, a potem już kupować nowy, powiedziałem jemu ze to za drogo, ale jak samochód jest w tym stanie jak na zdjęciach, to dam 20 tyś, jeżeli nie to będziemy targować się)
Na następny dzień ja już leciałem na myjnie, żeby wypucować samochód i porobić zdjęcia dla ogłoszenia) tak umyłem, tak wypolerowałem ze aż nie chciało się sprzedawać.. No i polubiłem ją... Ale jednak twardo postanowiłem że czas na zmiany i kropka. Szybko dodałem opis, zdjęcia na olx i zacząłem czekać) długo nie czekałem, już na następny dzień dzwonili, oczywiście ze dużo handlarzy. Jeden to mnie tak wkurzył.. Po 5 minutach mnie pyta,
-a pan skąd jest?
-z Ukrainy
-no to jak pan z Ukrainy to dam panu na 3 tyś mniej, więcej nie dam.
-ależ zku...syn... No ale ja powiedziałem wszystko co myśle o nim, aż w końcu słuchawkę rzucił.
Mam już dużo kolegów Polaków i nikt mi nigdy nie powiedział coś takiego, nikt nigdy nie robił jakieś afery ze jeśli ja jestem z innego kraju, to jestem gorszy. Ale w każdym kraju tacy są chorzy na głowę...
Potem było pare ludzi oglądać, ale ciągle targowali się i to bardzo.. Uważam ze cena była atrakcyjną, no ale ludzi nie chcieli zrozumieć ile tutaj pracy i pieniądz... No ale w końcu na oględziny przyjechała fajna rodzinka, kupowali samochód dla syna, który jeszcze nie miał prawka, ale za miesiąc musiał już dostać, tak ze pilnie potrzebował samochód))) po przejażdżce zaczęli targować się, no ale ja powiedziałem ze i tak tanio sprzedaje.. Oni podziękowali, no i pojechali oglądać inny samochód, ale za pary kilometrów mnie wyprzedzają i pokazują żebym zatrzymał się.
-dajemy panu tyle i tyle teraz za gotówkę i zabieramy)
-gotówka zawsze rządzi, to ja już wiem z doświadczenia, no i jakoś mi odpuściło i ja oddałem za tą kwotę za którą chcieli.
Co dalej, a dalej za pare dni ja pojechałem do Warszawy oglądać swoje kolejne marzenie)
Pierwszy raz zobaczyłem ją na podziemnym parkingu... je formy, je takie piękny tyłek, je czarne pantofle, które tak pasują, nie samochód, a marzenie...
Mowię dobra pojedziemy na słońce zobaczymy czy ona taka piękna. Po szczególnym oglądaniu stwierdziłem że za taka cenę nie kupie, tak jak rdza, nie działa szyberdach, cieknie z tylnego mostu, wszystkie tarcze do wymiany, coś puka z przodu, jednym słowem-skarbonka... Ale jak ona idzie... Pare sekund i już 100) powiedziałem sprzedającemu że daje tyle i tyle i zabieram. On powiedział ze nie... Ze już ma klienta na wyższą kwotę) no dobra, trudno. Tak skończyły się oględziny i ja pojechałem z powrotem do białegostoku bez samochodu.
Potem zacząłem szukać w Niemczech coś podobnego, ale jak dowiedziałem się ile opłaty, to zacząłem oglądać i w Polsce... Szczerze powiem ze widziałem tyłko kible za niesamowite pieniądze... To silnik pracuje nie równo, to środek, to skrzynia.. Po kolejnych oględzinach ja już na tyle był zmęczony, ze mowię sobie, trudno...pojadę później do Niemiec i tam coś kupie.
Ale jednego dnia dzwoni do mnie właściciel tego pierwszego coupe co oglądałem, mówi jutro za tyle zabierasz? Ja: a co się stało? On: dałem zaliczkę za 335 e90 i pilnie potrzebuje kasy. Ja:ok, jutro będe)
Tak ja kupiłem nową zabawkę :596:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Slawenti

Rowerzysta

Postprzez Slawenti » Pt 01 lip, 2016

witam.
zarejestrowałem i ubezpieczyłem
urząd skarbowy 200 zł
za rejestracje i dowód 186 zł
oc na rok 1935 zł
Slawenti

Rowerzysta

Postprzez Ramox » Pt 01 lip, 2016

I prawidłowo.
Szerokości i Radości z jazdy.
Ramox

Asfaltowy Rambo

Ramox napisał(a):I prawidłowo.
Szerokości i Radości z jazdy.

dziękuje! ;)
Slawenti

Rowerzysta

Postprzez saku82pl » Pt 01 lip, 2016

Fajny kolorek i fajne autko. Kojarzy mi się z tym projektem - https://www.facebook.com/B1G-TOY-E46-by ... 062065885/
saku82pl

Weteran

saku82pl napisał(a):Fajny kolorek i fajne autko. Kojarzy mi się z tym projektem - https://www.facebook.com/B1G-TOY-E46-by ... 062065885/

dzięki) ale ladnie sie prezentuje.. mojej jeszcze daleko do takiego idealu..
Slawenti

Rowerzysta

Postprzez phanteon » Pt 01 lip, 2016

Fura fajna, fajnie, że udalo się kupić takie auto jak Ci sie podoba.

Porobić zawsze trzeba coś - powoli do przodu. Baza jest ciekawa. Jedyna rzecz, która musisz zmienić to kończówka wydechu. Wystaje jakoś smętnie i krzywo chyba nawet. Do tego wygląda jakoś tak słabo.
phanteon

Weteran

Postprzez saku82pl » Pt 01 lip, 2016

phanteon napisał(a):Jedyna rzecz, która musisz zmienić to kończówka wydechu. Wystaje jakoś smętnie i krzywo chyba nawet. Do tego wygląda jakoś tak słabo.

Fakt. Wydech jak z opla vectry A :)

Ja bym jeszcze zmienił serwer zdjęć na jakiś bardziej przyjazny :)
saku82pl

Weteran

Następna strona

Powrót do Galeria BMW