Niemiecka kochanka - e46 318ci coupe

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

Re: Niemiecka kochanka - e46 318ci coupe

Postprzez antoine » Cz 29 wrz, 2016

Ktosiowatyktos - Jak zrobisz podsufitkę i słupki to daj znać gdzie i za ile robiłeś. No i czy jesteś zadowolony - mam w planach dokładnie taką samą operację.
antoine

Niedzielny Kierowca

Postprzez ktosiowatyktos » Cz 29 wrz, 2016

Zobaczymy co z tego będzie bo mam całkiem śmiały plan zrobienia tego samemu :D. Do układanki potrzebuje tylko garażu - ten szuka się w okolicy od kilku miesięcy.
ktosiowatyktos

Rowerzysta

Postprzez ktosiowatyktos » Wt 04 paź, 2016

Achtung!

Bawarka była u mechaniorka - rachunek opiewał na kwotę dwa razy wyższą, niż się spodziewałem, ale jak chce się mieć dobry samochód, to trzeba dbać.

Wymienione:

1. amortyzatory tył - weszły Sachsa
2. Eibach Pro Kit

3. serwis olejowy (płukanka + jedyny i słuszny Motul - na Castrolu syfiło majonezem) + filtry
4. klocki hamulcowe (Bosh) + czujniki + przewody + serwis całości
5. nowe świece

Na chwilę obecną na nowych springach (mam nadzieję, że się jeszcze "ułożą" bo miałem nadzieję na troszeczkę większą glebę):
Obrazek
Ostatnio edytowano Cz 29 cze, 2017 przez ktosiowatyktos, łącznie edytowano 1 raz
ktosiowatyktos

Rowerzysta

Postprzez Alekss34 » Pt 04 lis, 2016

No, no super :) na taką furę kasy się nie żałuje.
Alekss34

Klubowicze

Postprzez emil » N 04 gru, 2016

Cacko :D
emil

Klubowicze

Postprzez AdamDMI » Pn 12 gru, 2016

sachsy bardżo dobry wybór :) dobrze :) i cieszy oko :564:
AdamDMI

Rowerzysta

Postprzez ktosiowatyktos » Cz 06 kwi, 2017

Mała dzielnie znosiła zimę, ale niestety po odpuszczeniu ostatnich śniegów zobaczyłem poziom zniszczenia solą (a przecież kur*a woskowałem i zabezpieczałem). Okazuje się, że do malowania kilka elementów będzie. Tragedii nie ma, ale na koniec wakacji mam deadline w związku z kwestią wizualną auta, więc niedługo lakiernik.

Niemniej, sprzedałem felgi z "m5" i miałem chwilę na poszukiwania tlg. To miały być moje pierwsze takie buty, więc nie miałem zamiaru wydawać ciężkich ~6k na oz futura. Nie chciałem też lipnych udawaczy tlg - keskinów i podobnych. Szczęście się do mnie uśmiechnęło i znalazłem Artec L1 - na syndykacie wyrzuciliby mnie za to z forum, ale mam nadzieję, że Trójmiejska społeczność będzie bardziej pobłażliwa :>

Trochę danych technicznych:

felgi: 8j, et10, 2tlg
opony: 8.0-205-45-R17 Nankang

Obrazek
Obrazek

średnica całych kół w stosunku do poprzednich 18 zmniejszyła się o ~3cm, co widać w przestrzeni nadkola. Znowu zrobiła się koza.. Czas na eibach sportline albo gwint ;)
Obrazek
Obrazek

no i oczywiście, najważniejsza modyfikacja:
Obrazek

PS. Pozdrawiam kolegę w m3, który jechał za mną Kościuszki. W 318ci czułem się jak zasmarkany kuzyn ;)
Ostatnio edytowano Cz 29 cze, 2017 przez ktosiowatyktos, łącznie edytowano 1 raz
ktosiowatyktos

Rowerzysta

Postprzez AdamDMI » Pt 07 kwi, 2017

No... Jeszcze jak siadzie troszku nizej to bedzie fajnie. Jak spisuje sie na tych oponach? Dobrze w szybszych zakretach. Lub przy jakims ostrzejszym hamowaniu. :) ?

Sent from my F5121 using Tapatalk
AdamDMI

Rowerzysta

Postprzez ktosiowatyktos » Pt 07 kwi, 2017

Niżej na pewno zejdzie. Kwestia do ustalenia to "kiedy" ;).

Co do opon - wcześniej miałem kormorany na lato - już wtedy byłem zadowolony ze stosunku jakości do ceny (są jeszcze tańsze niż nankangi).

Co do nankagów - muszę chwilę pojeździć bo chyba muszą się trochę "ułożyć". Niemniej, przyzwyczajony byłem do tego, że na rondzie przed biurem mogłem zawsze zarzucić tyłkiem. Dzisiaj jednak po deszczowej nocy, samochód trzymał się jak szalony drogi, więc jest na +.

Jeżeli chodzi natomiast o samą szerokość - wizualnie tył mi się nie do końca podoba. Kiedyś, kiedyś dołożę na tył większy rant to wejdzie szersza opona. Przód za to na 205 zdecydowanie lepiej się prowadzi - skręcanie tymi kołami jest wyraźnie lżejsze, niż np. 225.
ktosiowatyktos

Rowerzysta

Postprzez AdamDMI » So 08 kwi, 2017

ktosiowatyktos napisał(a):Niżej na pewno zejdzie. Kwestia do ustalenia to "kiedy" ;).

Co do nankagów - muszę chwilę pojeździć bo chyba muszą się trochę "ułożyć". Niemniej, przyzwyczajony byłem do tego, że na rondzie przed biurem mogłem zawsze zarzucić tyłkiem. Dzisiaj jednak po deszczowej nocy, samochód trzymał się jak szalony drogi, więc jest na +.

dziękuję za odpowiedź - właśnie to mnie interesowało. ok, przy kolejnej zmianie może i ja o takich oponach pomyślę. a jak miło usłyszeć, że zejście auta w dół to kwestia czasu :) 3mam kciuki :564:
AdamDMI

Rowerzysta

Poprzednia strona

Powrót do Galeria BMW