poplavzky --> 530dA INDIVIDUAL /// SPRZEDAŻ ///

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

Re: poplavzky --> 530dA INDIVIDUAL

Postprzez poplavzky » N 10 kwi, 2016

Kosmetyczne zmiany. Wpadły tymczasowo dywaniki OE BMW, nowa gaśnica Gloria, czyszczenie wnętrza po zimie. Jedno poglądowe foto na stan. Będzie dobra pogoda to będą lepsze fotki, może uda się pokazać w końcu lakier! ;-)
Obrazek

PS: Jak wygląda demontaż tunelu? Mam do zamontowania tunel w czarnej skórze nappa, chociaż ciągle się waham.
poplavzky

Pieszy

Postprzez ktosiowatyktos » N 10 kwi, 2016

Ładny wóz.
Ta gaśnica ciagle tak wystaje pod nogami, czy jakoś magicznie się chowa przy przesuwaniu fotela?

Tunel się trzyma na kilku śrubach. Najpierw odkręcasz ramkę wybieraka a pózniej z tyłu w popielniczce jest kilka śrub.
Skąd masz oskórzony tunel? Kupiłeś gotowy, czy dałeś do obszycia?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ktosiowatyktos

Rowerzysta

Postprzez phanteon » N 10 kwi, 2016

Ta gaśnica jest jakaś konkretna, bo też zastanawiałem się nad czymś porządnym.

Mam jeszcze jedno pytanie o zapach, który kiedyś miałeś jeszcze w szarej. Taka mała puszka z nawilżoną bibułą/gąbką? Bardzo ładnie to pachniało.
phanteon

Weteran

ktosiowatyktos napisał(a):Ładny wóz.
Ta gaśnica ciagle tak wystaje pod nogami, czy jakoś magicznie się chowa przy przesuwaniu fotela?

Tunel się trzyma na kilku śrubach. Najpierw odkręcasz ramkę wybieraka a pózniej z tyłu w popielniczce jest kilka śrub.
Skąd masz oskórzony tunel? Kupiłeś gotowy, czy dałeś do obszycia?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W codziennym użytkowaniu ta gaśnica nie przeszkadza w tym miejscu ani trochę. Dzięki za lakoniczną instrukcję demontażu tunelu, Liper z 5er.pl zrobił to tak, że sprawa wydaje się prosta.

Skąd mam? Kupiłem gotowy. Oryginalny tunel obszyty skórą NAPPA.
poplavzky

Pieszy

Postprzez Dziedzic » N 10 kwi, 2016

Jak Ty jezdzisz bez hamulca????????? hamujesz biegami a dohamowujesz na koniec recznym???
Ty to jednak jestes hardcoroviec-podziwiam.
Pozdrawiam Dziedzic

PS Dopiska po 10ciu minutach:
"a nie.... przeciez to automat..."
Dziedzic

Asfaltowy Rambo

Postprzez skrzypek84 » N 10 kwi, 2016

Wrzuć zdjęcie tego tunelu. Oblukamy
skrzypek84

Rowerzysta

Postprzez AdamDMI » N 10 kwi, 2016

Dziedzic napisał(a):Jak Ty jezdzisz bez hamulca????????? hamujesz biegami a dohamowujesz na koniec recznym???
Ty to jednak jestes hardcoroviec-podziwiam.
Pozdrawiam Dziedzic

PS Dopiska po 10ciu minutach:
"a nie.... przeciez to automat..."

zawsze można wchodzić w zakręt na pełnej Qrwie aż beta pójdzie w uślizg i tył wyrzuci z czystej mocy po czym zdjąć katowski but z gazu. uciekająca moc wyprostuje maszynę i zmniejszy prędkość... to taka podpowiedź z driftu w tandemie lub po ciasnych odcinkach po sąsiedzku :)
AdamDMI

Rowerzysta

Prosze o usunięcie posta.
Ostatnio edytowano Wt 03 maja, 2016 przez poplavzky, łącznie edytowano 1 raz
poplavzky

Pieszy

Postprzez poplavzky » Wt 03 maja, 2016

Ostatnimi czasy trochę pojeździłem BMW, najpierw na początku kwietnia wyjazd do Mettingen, nasza firmówka stała na serwisie więc bez zastanawiania wsiadłem w BMW i pojechałem. DK22 do granicy to czysta przyjemność pod zakrętach, szybko i komfortowo. Potem Niemcy tez przyjemnie, szybko i po drodze kontrola POLIZEI, która początkowo zatrzymała do kontroli technicznej, koniec końców gdy dostałem dokumenty spowrotem usłyszałem mały komentarz, że już niewiele tak utrzymanych 5er E39 jeździ, nawet po Niemczech. Następnie pod koniec kwietnia razem ze znajomymi wybraliśmy się nad Wörthersee, hotel mieliśmy zlokalizowany w samym centrum Velden, przez co w ciągu dnia wszędzie mieliśmy blisko a wieczorem mogliśmy poruszać się pieszo. Każdemu polecam GTI Treffen! Dla mnie to był pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni. Udało nam się świetnie wstrzelić z terminem, bo przez 4 dni temperatura nie spadała poniżej 25 st w ciągu dnia, a wieczorem wystarczył polar aby było ok! BMW przywiozła dwa prezenty z Austrii, mandat 25€ za brak przedniej rejestracji oraz zderzak tylni do malowania. Przydarzyła się parkingowa przecierka z chorwackim Volkswagenem Golf GTI. Sprawa ma dla mnie pozytywny skutek, auto obecnie stoi na lakierni, czekamy na lakier z BMW a przy okazji zajdzie kilka dodatkowych zmian w aucie wewnątrz oraz na zewnątrz. Gdy dokonam ostatecznie zmian to oczywiście się pochwalę!

Udało mi się zrobić wiele zdjęć, zamieszczam kilka z moją kolorową E39 w roli głównej ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
poplavzky

Pieszy

Postprzez poplavzky » Śr 01 cze, 2016

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Małe odświeżenie tematu. Kolejne kroki w przygotowaniach do lata. Auto czeka na koła, które są w spa. Pierwszy etap to nowy lakier, potem zabezpieczenie powłoką, a ostatecznie nowe opony na tył P Zero 275/30/19 i Goodyear F1 245/35/19 przód. Z okazji odnowienia felg zamówiłem oryginalne dekielki, przy okazji zamówiłem dywaniki też oryginalne dedykowane. W planach też demontaż całego pakietu listew ozdobnych Birke Anthrazit, przy okazji zakupu niepełnego co prawda kompletu od Jaczinto , złoże zestaw idealny, a te które wybiorę do montażu, przejdą korektę, mającą na celu uśnięcie wszelkich rys, zabezpieczymy to preparatami Modesta i nie dość że będą bezpieczne to dodatkowo będą się błyszczeć jak nowe! Na tym etapie też planuje zamontować OEM skórzany tunel, który czeka wyczyszczony i zabezpieczony preparatem do skór miękkich Waxyol. W garażu czekają też na montaż nowe nerki dedykowane dla V8/M5/Individual. Przygotowany również jest zestaw do modyfikacji audio, który został po szerej E39. Nie mniej jednak tu zmiany nie ograniczą się do montażu wzmaczniacza i zamkniętej skrzyni basowej. Wymianie ulegną głośniki w tylnej części auta, zamontowane w sufice, mimo że nie zdecydowałem jeszcze jakie to będą głośniki, choć najprawdopodobniej Morel.

Nadal trwają poszukiwania kół na zimę, nie mam nawet pomysłu co by tutaj pasowało. Chociaż mam kilka kontrowersyjnych pomysłów.
poplavzky

Pieszy

Postprzez kinko » Cz 02 cze, 2016

Co do car audio, moim zdaniem nie ma całkowicie sensu wymieniać tych tylnych głośników. Zrób dobrą scenę z przodu.
kinko

Niedzielny Kierowca

Postprzez poplavzky » N 10 lip, 2016

Cześć!

Ostatnio zamontowałem skórzany tunel, udało się wszystko spasować tak jak bylo oryginalnie. Dość fajny efekt estetyczny wprowadził ten zabieg do wnętrza auta. Wymienione dywany na dedykowane do Alpiny. Są z jeszcze grubszego włosia i dodatkowo mają przeszycie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z tych mniej przyjemnych nowości to zdarzyła się dość dotkliwa sprawa w przedniej części auta. Mianowicie wracając późnym wieczorem do domu na droge wyskoczyła ekipa dzików, uciekając przed dużymi trafiłem małego. Oszczędze Wam widoku zwierzęcia. Załączam jedynie zdjęcia uszkodzeń.
Obrazek
Obrazek

Oraz jedna wydaje mi się ciekawa informacja, rodzina BMW się powiększyła o niechciane przez nikogo E23 733i USA. Postanowiłem uratować to auto od zniszczenia. Więcej informacji w osobnym temacie, który lada chwila napisze.
Obrazek
Obrazek
poplavzky

Pieszy

Postprzez koribiker22 » Wt 12 lip, 2016

Szacun za staruszkę. Jest piękna :)

Nie pasuje mi jakoś skórzany tunel i materiałowe fotele. Planujesz jakieś zmiany jeszcze w tej płaszczyźnie?
koribiker22

Klubowicze

Postprzez poplavzky » Pt 15 lip, 2016

Ostatnio z E39 delikatnie, raczej optycznie niezauważalne mody. Nie mniej jednak kolejny punkt zaplanowany, można odhaczyć jako dokonany. Czytnik z MK4 zamontowany, miła niespodzianka to wgrany już polski język. W poniedziałek auto jedzie na lakiernie, zostanie polakierowany przedni zderzak oraz nowa dokładka. Zdecydowałem że nie będę zakładał tej, wymagało to naprawy u plastikarza, a mnie osobiście rażą takie szczegóły, bo wątpię aby udało się ją naprawić w taki sposób aby wyglądała jak oryginał.

Poniżej zdjęcia wyżej opisanej zmiany:
Obrazek
Obrazek
poplavzky

Pieszy

Postprzez poplavzky » Cz 15 wrz, 2016

Obrazek
Auto wróciło do żywych. Dzik narobił szkód ale wszystko juz zrobione wg. sztuki.
- nowy zderzak OE BMW
- nowe kompletne nadkola
- nowa dokładka Alpina
- nowe nerki V8/M5/Individual

Po 6 tygodniach spędzonych w trasie, wróciłem do żywych i można działać dalej. Przed zimą mam nadzieje dopiąć do końca temat foteli, czyli obszycie, kontursitzów.
poplavzky

Pieszy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria BMW