E Trzydziesta Szósta Dwa i Połowa

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

Re: E Trzydziesta Szósta Dwa i Połowa

Postprzez Paciunia013 » Pn 07 wrz, 2015

mrrocky napisał(a):
Paciunia013 napisał(a):spalanie jest grubeee :( ale cóż coś za coś :)
ale jaka przyjemnosc z jazdy :) Przyspiesza bez proszenia :)

Upholstery ANTHRAZIT STOFF 2 TUERER (0383)
Prod. date 1992-12-11

Tak powinno byc ;)

nie to co lagg i fun konczący się po 4500 obrotów :P :D i nie to co nie jadące m40 :D
Paciunia013

Rowerzysta

Postprzez mrrocky » Pn 07 wrz, 2015

Paciunia013 napisał(a):nie to co lagg i fun konczący się po 4500 obrotów :P
ej ej, od laga i 4,5k rpm to ty sie odtosunkuj tak?
no :P
mrrocky

Moderator

Dziedzic napisał(a):
Paciunia013 napisał(a):dziękuję dziekuję :) prócz gazu i może b8 na tyl raczej nic nie będe robic :) no spalanie jest grubeee :( ale cóż coś za coś :)

Pewnie chleje tyle co moje 2,8...a jak chcesz zobaczyc ile naprawde moze zjarac taki motor to uwal lambde.

Ja ze 2lub 3 czwartki mialem uwalona.
Dwie rundy na pkp i spowrotem i 3/4 zbiornika nie bylo... a ubytek mocy jest nieznaczny, jak ktos nie wie to moze nie wyczuc...

Pozdrawiam Dziedzic

PS lambda nie musi miec bledu na kompie (bladgeneruje grzalka), lambda w sensie stricte musi pokazywac napiecie plywajace od 0 do 5 v(przy gazowaniu) . Jesli stoi napiecie np 0,8v lambda do smieci

nie nie nie nic sprawdzać nie będę, jest dobrze jak jest :D
Paciunia013

Rowerzysta

mrrocky napisał(a):
Paciunia013 napisał(a):nie to co lagg i fun konczący się po 4500 obrotów :P
ej ej, od laga i 4,5k rpm to ty sie odtosunkuj tak?
no :P

no, no boli no :D 4500 zmiana biegu :D
Paciunia013

Rowerzysta

Postprzez Warg » Wt 08 wrz, 2015

Dziedzic w m50b25 jest na 99% osprzet bosha a tam lambda jest na cale szczescie 1v a jie jak w siemensie 5v
Warg

Pirat Drogowy

Postprzez 13matt13 » Wt 08 wrz, 2015

Elo, lambda działa, spalanie ma poprawne (mam kompa, podpinałem i auto nie ma błędów) a sonda pracuje jak trzeba. Spalanie jest normalne jak dla 2.5. Moja kobita jak miała ją na czas dłubania przy jej aucie to zeszła do 8.9l/100 (tankowanie do pełna) a na kompie pokazywało coś koło 9l/100 czyli zbliżone wartości oszacował sam "kompiuter".
No niestety różnica pojemności i brak gazu robi swoje, bez podtlenku lpg się nie obejdzie.
Mam nadzieję że auto będzie pucowane, zostawiłem nowej właścicielce coś do porobienia czyli poprawki lakiernicze na masce i jakieś takie pierdoły :P
Przód pouzupełniałem w wszystkie plastiki, nawet xbrace i ori płytę przeciwpyłowa pod silnikiem, wymieniać można długo.
Auto daje dużo radochy z jazdy, długo doprowadzałem je do stanu w jakim jest teraz, niewiele ori 2.5 z tych lat z zdrową podłogą jeździ po drogach.
13matt13

Rowerzysta

Postprzez Paciunia013 » Wt 08 wrz, 2015

13matt13 napisał(a):Elo, lambda działa, spalanie ma poprawne (mam kompa, podpinałem i auto nie ma błędów) a sonda pracuje jak trzeba. Spalanie jest normalne jak dla 2.5. Moja kobita jak miała ją na czas dłubania przy jej aucie to zeszła do 8.9l/100 (tankowanie do pełna) a na kompie pokazywało coś koło 9l/100 czyli zbliżone wartości oszacował sam "kompiuter".
No niestety różnica pojemności i brak gazu robi swoje, bez podtlenku lpg się nie obejdzie.
Mam nadzieję że auto będzie pucowane, zostawiłem nowej właścicielce coś do porobienia czyli poprawki lakiernicze na masce i jakieś takie pierdoły :P
Przód pouzupełniałem w wszystkie plastiki, nawet xbrace i ori płytę przeciwpyłowa pod silnikiem, wymieniać można długo.
Auto daje dużo radochy z jazdy, długo doprowadzałem je do stanu w jakim jest teraz, niewiele ori 2.5 z tych lat z zdrową podłogą jeździ po drogach.

Nic się nie martw, będę dbać i pucowac ;-) jeździ się mega przyjemnie, żadne plastyki nie trzeszcza itp itd, zawias super wybiera nierówności a zarazem Dobrze trzyma budę ;-) może jutro zmienię Czujnik klocków bo denerwuje mnie kontrolka :-P komp póki co spalanie pokazuje 11,2 zobaczymy jak wyjezdze ile faktycznie wyszło spalanie
Paciunia013

Rowerzysta

Postprzez Dziedzic » Wt 08 wrz, 2015

Paciunia013 napisał(a): komp póki co spalanie pokazuje 11,2 zobaczymy jak wyjezdze ile faktycznie wyszło spalanie

Znajac Twoja nozke :P to b malo Ci pali...
Pozdrawiam Dziedzic
Dziedzic

Asfaltowy Rambo

Postprzez ToJaGd » Wt 08 wrz, 2015

Nie ma to jak Coupe, gratuluję zakupu :564:
życzę jak najmniej awarii ;)
ToJaGd

Rowerzysta

Postprzez Milosz » Wt 08 wrz, 2015

Patrycja ja po zmianie świeczek na denso ktt 20 czy jakos tak mam spalanie po gdańsku ok 9 litrów , jazda normalna. Jezdze w godzinach szczytu pomiędzy 7-8 i 15-16 ;)
Jeszcze raz gratki nowego nabytku :D
Milosz

Weteran

Postprzez Dziedzic » Wt 08 wrz, 2015

Milosz napisał(a):Patrycja ja po zmianie świeczek na denso ktt 20 czy jakos tak mam spalanie po gdańsku ok 9 litrów , jazda normalna. Jezdze w godzinach szczytu pomiędzy 7-8 i 15-16 ;)
Jeszcze raz gratki nowego nabytku :D

JAK WY TO ROBICIE!!! czyzby miedzy 2,8 a 2,5 byla taka przepsc -oto wpis z mojego watku(jakies 2 lata temu):

"-spalanie w trasie(bez palowania) stala predkosc 90-120
gdansk-zatankowalem do 1 odbicia
dystans 310km
gizycko -zatankowalem do 1 odbicia -skasowali mnie 154zl....

310km -154zl
100km - ???

100km-kosztowalo 49,677zl....

litr benzyny 5,5zl

Spalanie:
49,677:5,5zl = 9,03l /100km"
Pozdrawiam Dziedzic
Dziedzic

Asfaltowy Rambo

Postprzez Milosz » Wt 08 wrz, 2015

Nie ciskam chama to i jeść nie prosi :P , pozwolę samego siebie zacytować :) :
Auto służy mi w 99% do dojazdów do pracy ok 20 km w jedną stronę przez miasto w godzinach duuuużego ruchu czyli ok 7-8 i 15-16. Oczywiście po gdańsku. Wcześniej przy dynamicznej jezdzie cały bak starczał mi na około 500 km. Obecnie wynik to około 700 km na całym baku. Nie jest to jazda 40 km/h jak to jest w zwyczaju panów w kapeluszach w autach z kurą na masce. Po prostu na spokojnie bez lawirowania po pasach , bez ciskania gazu do oporu itd. Wynik z kompa zgadza mi się w miare z wyliczeń po baku
Milosz

Weteran

Była bym bardzo jej wdzięczna gdyby mi tyle paliła ;-) czas pokaże jaką mam nogę ;-)

muszę Wam powiedzieć że Tym autem jeździ się tak mega zajebiście że teraz dopiero czuję co to znaczy mieć BMW :D :D :D :D
Paciunia013

Rowerzysta

Postprzez 13matt13 » Wt 08 wrz, 2015

Bo BMW :569: MUSI!!! miec 6 garów wg mnie to nie trzeba radia słuchać, czarna ma ori wydech z kwasówki i ori katy (2 szt. :564: ) i bangla pięknie, zwłaszcza jak ma się zebrać ze startu...szkoda że z za kierownicy tego tak nie słychać jak na zewnątrz.
W becie były z 8000tysi temu wymienione świece i fajki :562:
Jak beta będzie jeździła krótkie odcinki to nie ma bata żeby mniej spaliła jak 11l, zanim się rozgrzeje to troszkę wypije :P

Trochę się wpier...am w temat auta choć nie moje :P
13matt13

Rowerzysta

Jak jeździsz z wyłączonym radiem to słychać ;-) piękna sprawa. Do pracy mam z 12km wiec czy takie krótkie hmmm chyba zdąży się te żeliwo nagrzac :-P

Matt a auto było Twoje wiec na chwie obecneja masz więcej do powiedzenia w jego kwestii niż ja
Paciunia013

Rowerzysta

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria BMW