E46 Eisenmann by Lewy

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

Postprzez phanteon » So 22 lis, 2014

mrrocky napisał(a):15 sztuk? ale bedzie jezdzenia :diabel:

Pozazdrościł Ci 8 opon w Camaro.

Lewy napisał(a):-Olej Motul Xcess 5w-40

Polecam Valvoline VR1 5W50.
phanteon

Weteran

Postprzez Lewy » Śr 26 lis, 2014

Ok parę Informacji :

Niestety z kołami które zakupiłem jest lipa bo koła nie pasują a wszyscy myśleli ,że wejdą do mnie 15... (mądry Polak po szkodzie)po dłuższym odrobieniu pracy domowej jednak nie da rady chociaż jest nadzieja może na dystansie by weszły ale czy na pewno trzeba sprawdzić.
jak widzieliście jest na sprzedaż :568: polecam :D

Olej Wymieniony na Motul X-Cess 5w-40 :564: z polecenia OiLandu na wymianę pojechałem na pomorską 30 w Gdynii szybko i elegancko poszło .
(trzeba sprawdzić jak się będzie sprawował ;))
jeszcze 500km i mój licznik pokaże 240tys. km :) jak na razie bez jakiś uwag.

Udało mi się naprawić samemu przelewak i teraz nie muszę się martwić ,że mi stanie jak będę miał poniżej 15 litrów w baku to nie przejdzie mi z lewego na prawy więc jest spoko lać i jeździć bez celu bo kto zabroni :D .

W sobotę jak się uda to wymienię żarniki i zrobię zdjęcie różnicy między tymi co miałem a nowymi. ;)

co mi przyszło do głowy by wymienić :
- rolki pasek i napinacz.
-odmę do następnego tygodnia.
-czarne nerki a swoje ciemne chromy uchronić przed zimą .

Idąc dalej

Jako ,że mam Zawieszenie S226A i sprężyny H&R po ostatnich przejazdach stwierdziłem , ,że może jednak złagodzić jazdę na teraz i dać inne sprężyny więc myślę o wymianie na Eibach'y Pro kit może lekko złagodzi ale nadal będzie coś sztywno . Chociaż by się jeszcze jakieś inne opcje przydało rozważyć bo nie ukrywam ,że bym chciał przez chwilę mieć jakiś większy komfort.

i wydaje mi się ale coś z tył mi puka i to jedynie słyszę jak przejadę przez starą kostkę...

to na tyle i tak w kółko ciągle coś nowego no ale co się nie robi dla pasji :564:
Lewy

Pirat Drogowy

Postprzez phanteon » Śr 26 lis, 2014

jeszcze 500km i mój licznik pokaże 240tys. km jak na razie bez jakiś uwag.

Ciekawe który już raz pokaże 240 tysięcy

Lewy napisał(a):-czarne nerki a swoje ciemne chromy uchronić przed zimą .

Chętnie się nimi zaopiekuję

Lewy napisał(a):Jako ,że mam Zawieszenie S226A i sprężyny H&R po ostatnich przejazdach stwierdziłem , ,że może jednak złagodzić jazdę na teraz i dać inne sprężyny więc myślę o wymianie na Eibach'y Pro kit może lekko złagodzi ale nadal będzie coś sztywno . Chociaż by się jeszcze jakieś inne opcje przydało rozważyć bo nie ukrywam ,że bym chciał przez chwilę mieć jakiś większy komfort.

Moim zdaniem nie odczujesz żadnej różnicy a do tego uwierz mi, że nie masz twardo. U Ciebie jest dziwne wrażenie, że auto jest sztywne od sprężyn, ale amor ma duży skok - jakoś tak dziwnie. Może amory poleciały I auto jeździ na samych sprężynach stąd takie dziwne zachowanie.

Lewy napisał(a):i wydaje mi się ale coś z tył mi puka i to jedynie słyszę jak przejadę przez starą kostkę...

Nie Tobie, tylko ja to słyszałem. Nie wydaje mi się i nie z tyłu tylko z prawego przodu.
phanteon

Weteran

phanteon napisał(a):
jeszcze 500km i mój licznik pokaże 240tys. km jak na razie bez jakiś uwag.

Ciekawe który już raz pokaże 240 tysięcy

akurat mój przebieg był dokumentowany w Danii więc nie mam obaw co do tego ;)

phanteon napisał(a):
Lewy napisał(a):-czarne nerki a swoje ciemne chromy uchronić przed zimą .

Chętnie się nimi zaopiekuję

Nie.
phanteon napisał(a):
Lewy napisał(a):Jako ,że mam Zawieszenie S226A i sprężyny H&R po ostatnich przejazdach stwierdziłem , ,że może jednak złagodzić jazdę na teraz i dać inne sprężyny więc myślę o wymianie na Eibach'y Pro kit może lekko złagodzi ale nadal będzie coś sztywno . Chociaż by się jeszcze jakieś inne opcje przydało rozważyć bo nie ukrywam ,że bym chciał przez chwilę mieć jakiś większy komfort.

Moim zdaniem nie odczujesz żadnej różnicy a do tego uwierz mi, że nie masz twardo. U Ciebie jest dziwne wrażenie, że auto jest sztywne od sprężyn, ale amor ma duży skok - jakoś tak dziwnie. Może amory poleciały I auto jeździ na samych sprężynach stąd takie dziwne zachowanie.

Amory były nie dawno co wymieniane bo na sprawdzaniu każdy miał po 70parę % i po za tym auto nie zachowuje się jakby były padnięte.

Dowiedziałem się za to ,że moje spręzyny H&R obniżają auto o 40mm i są znacząco twardsze od Eibach'ów.
Tak wiem ,że to amor odpowiada za amortyzację ale niska twarda sprężyna też daje swoje
phanteon napisał(a):
Lewy napisał(a):i wydaje mi się ale coś z tył mi puka i to jedynie słyszę jak przejadę przez starą kostkę...

Nie Tobie, tylko ja to słyszałem. Nie wydaje mi się i nie z tyłu tylko z prawego przodu.

Po Twoim stwierdzeniu jak głupi wsłuchiwałem się gdzie coś puka i dalej twierdzę swoje ,że to z tył bo z przodu nie ma prawa co pukać.
Jak wyjdzie na Twoje masz piwo.
Lewy

Pirat Drogowy

Lewy napisał(a):Po Twoim stwierdzeniu jak głupi wsłuchiwałem się gdzie coś puka i dalej twierdzę swoje ,że to z tył bo z przodu nie ma prawa co pukać.
Jak wyjdzie na Twoje masz piwo.

Dzięki, ale nie lubię piwska.

Lewy napisał(a):Amory były nie dawno co wymieniane bo na sprawdzaniu każdy miał po 70parę % i po za tym auto nie zachowuje się jakby były padnięte.

Na sportowym zawieszeniu w tą sprawność to bym tak ślepo nie wierzył. Co do zachowania auta - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ty może ja od Ciebie te sprężyny wezmę? Ile chcesz za nie? 50 zł?

Lewy napisał(a):akurat mój przebieg był dokumentowany w Danii więc nie mam obaw co do tego

Handlarz Mirek już się cieszy :564:
phanteon

Weteran

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 7#p1411937
Tu jest człowiek który zamienił H&R Na Eibachy pro kit i chwali ,że jest jak to mówi
zdecydowanie więszky komfort niż poprzednio.
Lewy

Pirat Drogowy

Ja w Twoim wieku to jeździłem na takim twardym gwincie, że wszystko trzeszczało łącznie z moim kręgosłupem :D
phanteon

Weteran

Postprzez Fido » Śr 26 lis, 2014

No i zobacz Ponton, aż mózg Ci się odbił :D
Fido

Pirat Drogowy

Fido napisał(a):No i zobacz Ponton, aż mózg Ci się odbił

Jaki mózg.
phanteon

Weteran

Postprzez Lewy » N 30 lis, 2014

Wczoraj w towarzystwie z Długi318is , Ponton , Pontonowa zabrałem się za wymianę żarników , nadkola.
Oraz poprawie mocowania zderzaka przedniego.

Porównanie jakie jest w świeceniu : Na zdjęciu po prawej nowy żarnik Bosma 6000k :) po lewej stary
phillipsa

Obrazek

różnica jest diametralna fakt zważywszy na to ,że są wymienione świeże nowe żarniki i zawsze będą lepiej świecić niż stare . Dają teraz ładną biel podczas jazdy i znacząco poprawiło widoczność na drodze.
Przydałoby się jeszcze teraz trochę skalibrować i poprawnie pozycje ustawić mimo iż ,że mam poziomowanie względem drogi. Ale to do spota sie zrobi.

Przy wymianie nadkola prawego które było lekko pęknięte mogę stwierdzić że to była ciężka i żmudna robota , łatwo zdjąć ale potem wpasować to wszystko to dramat... (kochane plastiki). Z mocowaniem zderzaka i skręceniu jego też nie należało do prostych zadań ale daliśmy radę.

Mody kolejne planowane :
-żółte kierunki tak jak tu :
Obrazek

- Eibachy Pro Kit
-Odma
-Serwis klimatyzacji
itd..

Wielkie podziękowania dla Długi318is za rzetelną fachową pomoc przy moim aucie samemu pewnie dłużej by mi to zajęło :564: .

oraz Dzięki Pontonom za towarzystwo i podwózkę po zapomnianą śrubę zabezpieczającą :P
Lewy

Pirat Drogowy

Postprzez mrrocky » N 30 lis, 2014

Widze ze kolejna osoba zainwestowala w Bosme :) Dobre swiatlo sie przyda przy zimowych jazdach, coraz szybciej ciemno jest :)
mrrocky

Moderator

Postprzez phanteon » Pn 01 gru, 2014

Lewy napisał(a):żółte kierunki tak jak tu :

Pomarańczowe, ale co ja się tam znam

Na spocie będzie trzeba stanąć obok siebie, żeby zobaczyć jak to wygląda.
phanteon

Weteran

Postprzez Lewy » Pn 01 gru, 2014

phanteon napisał(a):
Lewy napisał(a):żółte kierunki tak jak tu :

Pomarańczowe, ale co ja się tam znam

Na spocie będzie trzeba stanąć obok siebie, żeby zobaczyć jak to wygląda.

Niech Ci będzie

POMARAŃCZOWE KIERUNKI
Lewy

Pirat Drogowy

Postprzez Lewy » So 06 gru, 2014

Mały up :

Założone mam teraz Winter Pirelli SottoZero Serie II
i jestem całkiem zadowolony na reakcje auta podczas jazdy na mokrej nawierzchni :) teraz tylko czekać na śnieg i zobaczyć jak będzie. Poprzednie miałem chinole i to był dramat.

Oraz przy pomocy znajomej ,żeby nie było ,że prowadzę i zdjęcia robię właśnie wbiło mi się 240000 :D jak kupiłem to było 228 wiec zrobiłem 12 tys km. Na razie jestem zadowolony :564:

Obrazek
Lewy

Pirat Drogowy

Postprzez Lewy » So 24 sty, 2015

Gdyby ktoś chciał wiedzieć jak wygląda moje auto z POMARAŃCZKAMI
Ogólnie jestem zadowolony z modyfikacji ponieważ auto odzyskało jakoś charakter i nie ginie tak jak to było z ciemnymi kierunkami . Ogólnie myślę jeszcze by lekko klosze przyciemnić coś ala jak Qczy ma .

Obrazek
Lewy

Pirat Drogowy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria BMW