antoine - E34 535iA

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

Re: antoine - E34 535iA

Postprzez antoine » Pn 18 cze, 2018

Witam po przywróceniu do życia forum.
U mnie za wiele się nie działo w ciągu tego pół roku nieobecności.
Kupuję mieszkanie i nie ma kasy za bardzo na auto. Wiosną wymieniłem olej (motul 10w40) z filtrem (knecht) oraz sprężyny z tyłu, bo jedna pękła (teraz wpadły monroe wzmacniane do wersji służbowych - przy okazji tył się trochę podniósł i w końcu jest tak jak chcę).
Niedawno zabezpieczyłem też ponownie profile zamknięte płynnym woskiem boll, i poprawiłem konserwację podwozia, bo po zimie były miejsca gdzie zaczęło się łuszczyć. Przy okazji całe podwozie zostało też dokładnie wymyte. Dolałem też oleju do dyfra, bo mimo wymiany uszczelniaczy na oryginalne dalej się poci. Po roku weszło 200ml do przelania.
Aha i ok 3 miesiące temu przestało mi zliczać główny przebieg samochodu, a o dziwo licznik dziennych kilometrów działa normalnie. Ciekawy przypadek. Ale raczej nie będzie kasy żeby się tym zająć.
Generalnie auto teraz bardzo dużo stoi i przebiegi są bardzo symboliczne.
Prawdopodobnie w połowie przyszłego roku o ile nic się nie zmieni auto będzie szło na sprzedaż. Koszty dorosłego życia zaczynają mnie dopadać i trzeba będzie szukać czegoś znacznie ekonomiczniejszego, praktyczniejszego, i tańszego w naprawach, jak i prostszego w budowie. W związku z tym że nie znoszę nowoczesnych samochodów - na ten moment wybór padł na VW T3 w wersji blaszak lub osobowy z prostym dieslem bez turbo. Może ktoś ma takiego, lub wie kto miałby taką zadbaną sztukę na sprzedaż za rok?
antoine

Niedzielny Kierowca

Postprzez DŁUGI 318is » Wt 19 cze, 2018

Jak chcesz się przesiąść na T3 to raczej nie widzę tu oszczędności bo i tam części już nie są tanie a i z dostępnością coraz gorzej. Druga sprawa to bezpieczeństwo w T3 https://www.youtube.com/watch?v=Ukq-UUQAcZs

P.S jak będziesz sprzedawać E34, za dzwoń proszę.
DŁUGI 318is

Weteran

Postprzez mrrocky » Wt 19 cze, 2018

Radze dobrze sprawdzic czego dotyczy ten film :)
mrrocky

Moderator

Postprzez antoine » Wt 19 cze, 2018

Argument o bezpieczeństwie mnie nie przekonuje. Wszystkie stare auta są mało bezpieczne. A tylko takie lubię. Nie chcę jeździć plastikiem. A co do cen części to wiem że drożeją. Jak do wszystkich starych aut których jest coraz mniej. Utrzymanie nie będzie droższe niż w E34. Zresztą nie mam zamiaru tak się trząść na tym autem jak nad BMW. Ma być względnie sprawne mechanicznie, a w wyglądzie zewnętrznym bez dużych dziur. Ma mało palić, wozić graty w czasie urządzania mieszkania, i muszę umieć to sam naprawić (jest proste w budowie więc jest ok). PS a T4 nie chce bo to już jest plastik i mi się nie podoba.
antoine

Niedzielny Kierowca

Postprzez antoine » So 13 paź, 2018

Z moim E34 nic się nie dzieje. Czeka sobie w garażu na lepsze czasy, które raczej nie nadejdą. To takie oczekiwanie na nowego właściciela raczej. Oficjalne ogłoszenie będę wystawiał na wiosnę. No chyba że pocztą pantoflową ktoś dowie się wcześniej o możliwości kupienia i się zgłosi.
Tymczasem w ciągu ostatniego tygodnia dobrze nawoskowałem karoserię na zimę, i ustawiłem luz zaworowy bo już zaczęło delikatnie klepać (ssący=0,3mm, wydech 0,3mm - zimny silnik).
PS na ten moment cena wynosi 13000zł, tak jak stoi + drugi komplet kół. Nie sprzedaję żadnych elementów osobno.
antoine

Niedzielny Kierowca

Poprzednia strona

Powrót do Galeria BMW