E46 325Ci by Boqler --> wiosna 2015 str 5

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

Re: E46 325Ci by Boqler --> nowe buty str.3

Postprzez Kriso » Pt 06 mar, 2015

boqler, a jak się spisują B6 ?
Kriso

Niedzielny Kierowca

Postprzez boqler » Pt 06 mar, 2015

Kriso, a spoko, nie mam zastrzeżeń - ostatnio byłem na przeglądzie to jak nówki - z przodu mam jakieś KYB ale nie wiem nawet jakie i czuć z tyłu, że jest trochę bardziej twardo.
boqler

Rowerzysta

Postprzez keleris » Pt 06 mar, 2015

boqler napisał(a):Może po tej wymianie, czyszczeniu krokowca itd przestaną mi falować obroty na rozgrzewającym się silniku i kopcić jak stary parowóz ;) Jak nie to raczej uszczelki vanosa będą w następnej kolejności i uszczelniacze..

Mam to zrobione + nowe gumy dolotu i dalej faluję wiec obstawiał bym uszczelniacze vanosa jako przyczyna falowania przy nagrzewaniu
keleris

Rowerzysta

Postprzez boqler » N 08 mar, 2015

Panowie, jako, że wiosna się zbliża zastanawiam się nad dystansami na tył do letnich kół. Wymiary to ET45, 8J, i 4x 225/40/18 na Eibach Pro-Kit (rozmyślam nad Sportline)

Tak jak na Pro-Kitach 20mm wiem, że będzie pasowało, czy na Sportline nie będzie za dużo 20mm?

Ktoś ma jakieś sprawdzone dystanse? Oczywiście dobrym wyborem byłby H&R ale cena jest trochę za wysoka..

Ciekawe czy coś takiego, pojeździłoby trochę czy strach to na auto zakładać..?

http://allegro.pl/dystanse-bmw-e36-e46- ... 89868.html
boqler

Rowerzysta

Postprzez boqler » Wt 24 mar, 2015

Dziś dojechały nowe zabaweczki :) w końcu tył będzie wyglądał jak ma wyglądać :yeah: 20mm

Obrazek

W piątek zmiana kół na letnie - mam nadzieję, że już śniegu nie zobaczę :)
boqler

Rowerzysta

Postprzez Sauerek » Śr 25 mar, 2015

Kupiles z tej aukcji co pokazywales czy gdzies indziej ? bo jeszcze Eibach tez robi, ale pytanie czy warto placic..
Sauerek

Niedzielny Kierowca

Postprzez boqler » Śr 25 mar, 2015

Kupowałem z tamtej aukcji - poczytałem po forach i sporo ludzi na tym jeździ z 3er np i sobie chwalą więc po co przepłacać :) szczególnie że coś lepszego w podobnej cenie to tylko używki
boqler

Rowerzysta

Postprzez Sauerek » Śr 25 mar, 2015

Przekonałeś mnie ;) Tylko muszę dokładnie zmierzyć sobie ile ja potrzebuje, czy 10 czy 20 na stronę :)
A Twoje koła z tymi dystansami będą się jeszcze lepiej prezentować :))
Sauerek

Niedzielny Kierowca

Postprzez kamik » Cz 26 mar, 2015

dystans to tylko kawałek duralu ;) jak ładnie pasuje, to jest dobry, szkoda kasy na przepłacanie za anodowanie i wypalenie laserem znaczka Eibach, KW czy cokolwiek innego ;) jaki efekt? ;)
kamik

Rowerzysta

Re: E46 325Ci by Boqler --> wiosna 2015 str 5

Postprzez boqler » So 28 mar, 2015

W końcu udało się ogarnąć multifunkcję - zawsze to brak czasu albo inne kwiatki..Teraz ładnie świeci, ładnie działa i tempomat :super:

Obrazek

W międzyczasie stary zamek kierowcy i pasażera odmówiły już totalnie posłuszeństwa..od początku "cypek" od drzwi kierowcy się nie wysuwał - otwierałem kluczykiem, aż zimą za mocno go przekręciłem :( Otwieranie drzwiami pasażera było męczące i w dzień wizyty u elektryka przestał działać i drugi zamek - z pilota jak i od środka. Dodatkowo przetarła się wiązka w klapie bo dało się otwierać tylko z pilota i kluczyka - po zatrzaśnięciu klapy już nie szło jej otworzyć ręcznie..

Wielkie podziekowania dla Ambry za ogarnięcie tego wszystkiego :564:

Kilka dni temu dokupiłem kilka kosmetyków do wiosennego polerowania :) mam nadzieję, że niedługo uda mi się doprowadzić autko do efektu lustra :D Wczoraj jeszcze dokupiłem szampon, rękawice, QD i pakiet do skór - czego już nie ma na zdjęciu.

Obrazek

Wczoraj wpadły już kółka letnie, dziś rano jeszcze dorzuciłem dystanse, bo wczoraj był mały problem ;)

Wydaje mi się, że jak z tyłu ktoś usiądzie to będzie obcierać - ale i tak w 99% czasu jeżdże sam lub +1 jedna osoba obok

Szybkie mycie po wymianie i taki oto efekt ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O mało nie kupiłem drzwi kierowcy w kolorze - ale jak dostałem zdjęcia to już ich nie chciałem..klamka, dekory wyglądały jakby ktoś to na klej na gorąco przyklejał..

Muszę powoli póki wiosna odwiedzić lakiernika bo mam trochę zapaleń no i zobaczyć do da się zrobić z klapą.
boqler

Rowerzysta

Postprzez Milosz » So 28 mar, 2015

Jak możesz to rozwiń temat naprawy zamków. Również mam problem z zamkiem pasażera a raczej z tym guziczkiem. Jak otwieram auto z pilota to właśnie nie otwiera mi się strona pasażera. Jak podniosę guziczek i zamknę z pilota to zamknie normalnie. Co dokładniej zmieniałeś ? Moduł komfortu miałeś ok ?
Milosz

Weteran

Postprzez boqler » So 28 mar, 2015

U mnie było identycznie później - najpierw raz na 10 razy nie otworzył zamka. Docelowo było tak, że ani z pilota ani od środka z przycisku nie dało się otworzyć drzwi - słychać, że zamek chodził ale te czarne coś w drzwiach nie szło do góry. A jak otworzyłem ręcznie to zamykał bez problemu. W moim wypadku dodatkowo drzwi kierowcy miały to samo więc przetestowałem nawet otwierania drzwi przez okna - mina ludzi..bezcenna :551:

Oddałem auto do Ambry - moduł komfortu był ok, okazało się że w kibel oba zamki - zamówiłem używki bo nowe to kilka tyś :) i poszło od strzała po wymianie.
boqler

Rowerzysta

Postprzez boqler » Śr 22 kwi, 2015

Odma wymieniona, wszystkie rurki wymienione, rurka "pod" bagnetem wyczyszczona, przegrzebany cały dolot - efekt? Na pewno nie ma kopcenia takiego jak było - przynajmniej od jakiegoś czasu nie zaobserwowałem. No i prawie całkowity brak falowania obrotów :one: w końcu..jeszcze trochę potrafi zafalować przy dojeździe do świateł jak silnik się rozgrzewa - chyba została tylko wymiana uszczelek vanosa.

Teraz czuje się jakbym dieslem jeździł patrząc na przyspieszenie na niskich obrotach w porównaniu do tego co było :)
boqler

Rowerzysta

Postprzez boqler » Cz 16 lip, 2015

No dobra Pany :) przez ponad miesiąc zero telefonów o kupno, jeden był ale nawet nie dojechał więc zamykam aukcję i auto zostaje u mnie.

Biorę się za ogarnianie, umówiony na koniec sierpnia do lakiernika, żeby pozbyć się rdzy, może wpadnie nowe koło i lekko w dół. Jest opcja na mpakiet zew w kolorze i fajnej cenie ale nie wiem czy funduszy starczy..

Póki co przed urlopem mały serwisik:

Filtry wszystkie prócz kabiny
Olej
Świece NGK
Komplet poduszek pod silnik Lemforder
Komplet poduszek pod skrzynie Meyle

Dodatkowo czekam na przesyłkę i mam nadzieję, że do końca następnego tygodnia to ogarnę + uszczelki vanosów

Zabawki już czekają w domu :)

Obrazek
boqler

Rowerzysta

Postprzez saku82pl » Cz 16 lip, 2015

Hehe. A jednak.

Serwisik nie taki mały bym powiedział. Konkretnie i na dobrych produktach :564:
saku82pl

Weteran

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria BMW