Bandycki samochod Dziedzica e36 328

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

Re: Bandycki samochod Dziedzica e36 328

Postprzez adam.gronicki » Wt 10 maja, 2016

Eeee widzialem wołge z lepszym lakierem :-) hehe nie no żart spoko robota :-) wytrwałości i cierpliwości życzę.pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
adam.gronicki

Pirat Drogowy

Postprzez Dziedzic » Pn 23 maja, 2016

W zwiazku z tym z haslem "wyjatek potwierdza regule" wrzucam fotki rodzinnej czarnej perly...
Musialem zwalczyc pewna przyciere bo zona powiedziala cyt:"..................................tylko bmw i bmw - zrob cos dla rodziny" no to zwalczylem przycierke ktora ktos jej zrobil zupelnie za darmo i to byl na tyle skromny ze anonimowo... w porzadku sa jednak coniektorzy, przynajmniej sie nie chwala co odwalili :P
Zawsze mnie zastanawia ze w swiecie detalingu jak daja fotki to wszystko jest idealnie wyciagniete i zazwyczaj nie ma hasla "lepiej sie juz tego nie dalo"....

Wiec przedstawiam fotki bez wybierania a poprzez to widac ze po usunieciu przycierki moglem wybrac foty w ktorych jest idealnie wyciagnieta, jaki i foty ze po wyciagnieciu jest dalej kupa.....
Lakier zebrany ze 100-105um na jakies 85-90um. papierkiem 1500,2000,2500 i mazerna medium cutem. Przypominam ze to nie beemka takze i tak sukces ze jest wogole cokolwiek zrobione:)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Darmowe galerie zdjęć

Uwaga material zawiera lokowanie produktu oraz balaganu (gdyz skoda miala rowniez wymieniane dzis kola na letnie :P )...hmm a gdzie jest "czajniczek" :P

Pozdrawiam Dziedzic

Do adminow: Ten wpis jest wyjatkowy bo tyczy innego samochodu ale jest rowniez na temat bo problem wyszedl od zony ktora cytowalem powyzej no i zrodlem problemu byla moja bmw :)
Dziedzic

Asfaltowy Rambo

Postprzez KKrzysztof » So 04 cze, 2016

Dziedzic napisał(a): Lakier zebrany ze 100-105um na jakies 85-90um. papierkiem 1500,2000,2500 i mazerna medium cutem.

jaki masz przyrząd do mierzenia grubości powłoki lakierniczej, ponieważ jak taki zwykły dla lakierników to ich chyba dokładność jest +/- 25 mikronów :)

Jak w końcu uda mi się podjechać do was na spota to jak jeszcze dodatkowo będę pamiętał mogę zabrać miernik taki z dokładnością chyba +/- 2 mikrony lakieru w mojej branży ma to duże znaczenie,
KKrzysztof

Rowerzysta

Postprzez Dziedzic » So 04 cze, 2016

P-10-S-AL

Dokladnosc dokladnoscia ale chodzi o powtarzlnosc wyniku pomiaru w tym samym miejscu-wtedy wiem ile zdjalem:)
Pozdrawiam
Dziedzic

Asfaltowy Rambo

Postprzez KKrzysztof » So 04 cze, 2016

Dziedzic napisał(a):P-10-S-AL

Dokladnosc dokladnoscia ale chodzi o powtarzlnosc wyniku pomiaru w tym samym miejscu-wtedy wiem ile zdjalem:)
Pozdrawiam

jak urządzenie nie jest dokładnie to w tym samym miejscu może pokazywać bzdury, oczywiście nie chcę oceniać bo i tak nie wiem czy mierzysz.
Pracuję w branży blachodachówek i blach trapezowych i w mojej branży 20 a 25 mikronów stanowi dużą różnicę, stąd duża dokładność urządzenia którym się posługuję.
KKrzysztof

Rowerzysta

Postprzez Dziedzic » So 04 cze, 2016

Nie interesuje mnie ile jest farby i ile jej bylo (choc moze sie to wydawac dziwne....)
interesowalo mnie ile zdjalem -czyli ile wynosila glebokosc rys
Pozdrawiam
Dziedzic

Asfaltowy Rambo

Postprzez KKrzysztof » N 05 cze, 2016

Dziedzic napisał(a):Nie interesuje mnie ile jest farby i ile jej bylo (choc moze sie to wydawac dziwne....)
interesowalo mnie ile zdjalem -czyli ile wynosila glebokosc rys
Pozdrawiam

możemy tu dyskutować oczywiście dwa dni :) bo kolejne pytanie jak zmierzyłeś głębokość rys :)

Tak jak pisałem wyżej, w temacie pomiarów powłok lakierniczych mam doświadczenie bo w mojej branży to norma by mierzyć i sprawdzać konkurencję.
KKrzysztof

Rowerzysta

Postprzez adam.gronicki » Pn 06 cze, 2016

Ja mam pytanie teraz takie.skoro grubość rys itp.to teraz jak chcesz je usunac to musisz znac chociaż dzien w ktorym dana rysa powstala.bo bez tego jak to sie mowi masa energi psu w przysłowiową dupe. Bez tego ja bym odpuścił. . Hehe.pozdrawiam..dzisiaj cie widzialem chwile po 13 jak wravales z roboty.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
adam.gronicki

Pirat Drogowy

Postprzez Dziedzic » Wt 07 cze, 2016

Przerwa w "akcji lakier":
w zwiazku z tym ze "ochrona na kolana " (widac ze z wygluszeniem ) wystepowala tylko w wersji usa -rarytas w pl....Zdecydowalem zerwac oryginalne wygluszenie pod kirownica i zrobic normalne -poszedl STP gold 2,5 mm + gabeczka 12mm :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
darmowa galeria allegro
Pozdrawiam Dziedzic

PS wygluszenie nie bylo mierzone miernikiem-podane wymiary to dane producenta:P
Dziedzic

Asfaltowy Rambo

Postprzez Dziedzic » Pt 29 lip, 2016

W zwiazku z tym ze woda chlapie na silnik (zazwyczaj podczas powodzi :P ) zaczlem robic spod. Wywalilem xbrace i wrzucam plyty.
Brakuje mi juz tylko oslony na paski.

-oslona skrzyni zaraz bedzie na miejscu:)
-plyta zamiast x-brace'a juz siedzi
-oslone na paski musze jeszcze kupic (ponoc od diesla wieksza i pasuje bez przerobek -czy ktos to moze potwierdzic?)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
galeria allegro

Chialbym wiedziec ktora beemka starsza niz 10lat ma komplet oslon:)

Pozdrawiam Dziedzic
Dziedzic

Asfaltowy Rambo

Postprzez Dziedzic » N 28 sie, 2016

Sprawa oslon pod kadlubem zostala juz prawie zamknieta (jest jeden brak kropki nad "i" ale to poprawie przy wymianie oleju).
okazalo sie ze najwieksza plyte (florimex :547: ) od dizla tez da sie zalozyc do benzyny coupety - tylko trzeba bylo sciac 2 mocowania i podciac lapki "wyplaszczyc garba" bo tam mam napinacz paska kompresora klimatyzacji. (zdjecia podczas klejenia)
Obrazek Obrazek Obrazek
Darmowe galerie na aukcje Allegro

dalej jest wspominiana blacha (zdjecie w poprzednim wpisie dalem) , poprzeczka i resztka oryginalnej oslony ktora obecnie kryje tylko skrzynie...

Foto calego oslonienienia bedzie zrobione pozniej.

Procz tego skonczyla sie polerka tylnej klapy (UNCR onboard):
Obrazek Obrazek Obrazek
allegro galeria

Procz tego w koncu czarna galka w polskorze (nie nie jest podswietlana...jeszcze?zobaczymy... :) ).... a to zielone na kierownicy to znaczy ze podrzewanie kiery jest wlaczone :P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
zdjęcia na allegro
Pozdrawiam Dziedzic
Dziedzic

Asfaltowy Rambo

Postprzez Ramox » Wt 30 sie, 2016

Dziedzic, jestem pełen podziwu dla tego co robisz ze swoim samochodem.
Ramox

Asfaltowy Rambo

Postprzez mrrocky » Wt 30 sie, 2016

Newer ending story, full custom build.

Szacuneczek za wlozona wlasnoreczna prace :ok:

Klapa lsni :)
Co dalej? ;)
mrrocky

Moderator

Postprzez Dziedzic » Wt 30 sie, 2016

mrrocky napisał(a):Newer ending story, full custom build....
Co dalej? ;)

Pierdolek podstawowego uzytkownika typu wymiana oleju czy szczek ham recznego(zakupionych n-czasu temu) nawet nie pisze bo mi sie nie chce...:P

Hmmm jak zwykle lista dluga (choc teraz bardziej eksploatacyjna niz doposazeniowa):
-czemu lamby sie dra ze bogat i faktycznie d pali..tego nei wie nikt ..wciaz nad tym mysle
-dalej polerka i uncr (zrobiony caly przod razem z blotnikami no i kalpa tylna)... boki i dach wciaz czeka
-poprawka rolety bo cos sie zaklinowala...
-kilka wgniotek
-zaprawki
-opadaniety tylny zderzak bo mam pekniete mocwanie bodaj lewej strony (dobre juz mam) ale jak zdejme zderzak to: zaprawki i polerka na stole wiec tak szybko nie wroci...
-krzyzak ukladu kierowniczego, prawie niewyczuwalna sprawa na kierce ale jak bylem pod kadlubem i zlapalem za walek to czuje go jak go obracam lewo-prawo tik-tik-tik (krzyzak ma luz dobry juz mam)
-podsufitka sie odkleja przy lusterku ...brak pomyslu jak to naprawic
-podpiac napinacze pirotech pasow (to nie jest takie hop boo oczywisci ehcialbym tez wyjac fotele i porobic troche poprawek:)) o nowej skorze nawet nie marze bo na plecach oddech zony:)
-srodkowa oslona termiczna sie troszku rozwala trzeba kupic nowa/albo w bdb stanie
-boczek pasazera trzeba zrobic jak kierowcy...ciagle go tylko "muskam" bo to b delikatne ruchy a kazdy blad to wiadomo pojdzie w kibel.... :)
-przegladnalbym szpere i luzy dyfra
-dobrze przemyslec gdzie ukryc mikrofon aby gadac przez blututha przez radio (nie uwazam ze orginalne miejsce jest dobre choc oryg mikrofot bmw e36 tez mam) gdzies musze ukryc oryg pionierowy w obudowie kiery albo gdzies....
-radio trzeba zobaczyc jak nim sterowac z kiery i przemyslec jak to polutowac w przyciskach multi.
-wciaz czeka cd schowek do montazu pod podlokietnikiem... ale to nie jest prosta sprawa bo nie chce wejsc trzeba go bedzie podciac ale zachowujac estetyke....grrr znowu prozac w reke i dzialania maryjne...

Moze do lata zrobie... teraz glownie to potrzeba mi d czasu, spokoju, pewnej reki i cierpliwosci :)
Tak obie patrze na powyzsza liste i oczywiscie mysle...: jak to jest ze na allegro jest ta duzo stanow idelanych i full opcja... :P :P :P :P czemu wlasciciele spedzaja tyle czasu i kasy na zrobienie auta i oddja je za bezcen tj.10 000 -20 000zl... no bo jak na full opcja i stan idelany to przeciez b male pieniadze.... :P:P:P

a jak to zrobie to.... powroce do kwestii elektrycznie ruszanej kierownicy... ale nie chce tak upraszczac jak zrobil to Akrobeta bo ja chce miec full tj nie tylko wysokosc ale i glebokosc...(albo grubo albo wcale)...

No i rozmyslam nad naklejka w miejscu blendy tylnej szyby.... W konkursie na 1 miejscu wygrywa tekst:
1. KOCHAMY PATOLOGIE!
2. TJ. drugie miejsce eksekfo :P ZA HAJS MATKI !!! oraz SFINANSOWANO Z PROGRAMU 500+

Bo jesli chcesz miec fajne "BMW" to niestety :) :
Obrazek Obrazek
Allegro.pl - hosting zdjęć na aukcje

Pozdrawiam Dziedzic
Dziedzic

Asfaltowy Rambo

Postprzez KKrzysztof » Śr 31 sie, 2016

SFINANSOWANO Z PROGRAMU 500+

dobre :)

Co do auta, to doprawdy tyle w nie pakujesz, że nawet nie staraj się nim gdzieś wyjechać :) jeszcze się okurzy czy coś :)

powodzenia :)
KKrzysztof

Rowerzysta

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria BMW