Srebrna trumna by Saku

Zdjęcia waszych ukochanych beemek.

Re: Srebrna trumna by Saku [przelot]

Postprzez saku82pl » Wt 02 maja, 2017

Hehe, dzięki Panowie. Pewnie nie uwierzycie ale to był typowy spontan z tym zdjęciem. Czasem tak bywa, że człowiek przygotowany a nie wychodzi, a czasem tak z partyzanta i fajnie jest.

Qczy, dalej nie wiem dokładnie. Nic grubego. Muszę podłączyć w końcu spryski pod zasilanie. Dosłownie dziś zamontowałem nową dyszę lewego spryskiwacza, bo stara się popsuła. Teraz mogę dopiero podpiąć wodę i poprowadzić zasilanie na pompkę. Później muszę pociągnąć instalację do bixenonu i go uaktywnić.

A w przyszłym tygodniu chcę odstawić auto do mechanika. Będzie zmieniana podpora wału i cokolwiek innego co jest zużyte. Wymieniony zostanie olej w skrzyni. I ogólnie chcę żeby mechanik przejrzał zawieszenie. Coś mi stuka przy wybojach w prawym tylnym kole. Pewnie amorek się skończył więc pewnie i to zostanie zmienione.
saku82pl

Weteran

Postprzez saku82pl » Wt 30 maja, 2017

Panowie. Chcę w końcu wymienić podporę wału. Wciąż czekam na termin u mechanika :/

Co przy okazji zakupić żeby nie było niespodzianek? Na pewno kupię profilaktycznie łącznik elastyczny wału.

Jaką markę kupić?
saku82pl

Weteran

Postprzez Kriso » Śr 31 maja, 2017

Lemförder
Kriso

Niedzielny Kierowca

Postprzez AdamDMI » Śr 14 cze, 2017

Kriso napisał(a):Lemförder

i nic innego nawet nie wsadzaj jak planujesz jeździć nią dłużej :564:
AdamDMI

Rowerzysta

Postprzez Porter » Cz 15 cze, 2017

Tylko zwróć uwagę na pochodzenie tego Lemförder'a. Ja wymieniałem u siebie tuleje pływające to 2x zamawiałem. Za pierwszym razem kartonik się zgadzał, tuleje ładne, piękne ale wybite na nich było 'Made in China' - mój mechanik powiedział że tego nie założy. Drugie zamówienie było ok - 'Made in Germany'

Zdaję sobię sprawę, że dziś to w dużej mierze wygląda tak, że chiny mogą coś produkować a tylko nabija się że robione w innym kraju, ale mój mechanik już to przerabiał i po 40tyś wróciło do niego e46 z takimi chinolami. Po założeniu drugich nic się nie działo.
Porter

Rowerzysta

Postprzez saku82pl » Pn 18 gru, 2017

Wow. Już tak dawno nie robiłem wpisu, że przez kilka minut nie mogłem znaleźć linka do galerii.
Autko jeździ, pali itd. itp. Póki co zero wkładu od końca lipca 2016! :D Ostatnio w końcu wymieniłem olej w skrzyni oraz filtr paliwa. Aczkolwiek rok 2018 na pewno tak beztroski nie będzie. Ruda już się porządnie o eksmisję prosi! Póki co zaczynam odnawiać koła. Jak zwykle napawanie rantów na początek. Później wyciągam nity i poleruję ranty na połysk. Na koniec nowe opony na tył. Nexeny wytrzymały 1,5 roku :)

Obrazek

Obrazek
saku82pl

Weteran

Re: Srebrna trumna by Saku

Postprzez fryzjerr » Śr 20 gru, 2017

Zaraz, zaraz czekaj czekaj a nie były w planach na ten sezon JR26 ??? to widzę że dziadek w Chwaszczynie zarobi? Co do nitów powodzenia z wyciąganiem tego tałatajstwa tak żeby ich nie popsuć ;)
fryzjerr

Pirat Drogowy

Postprzez saku82pl » Cz 21 gru, 2017

Słuchaj. Drugie koło nie zawadzi :) zresztą czy będzie jr26 czy nie, tym już trzeba było się zająć bo zaczynało to słabo wyglądać.
Nity w kibel idą. Jutro już dostawa śrubek przyjdzie. ;)
saku82pl

Weteran

Postprzez saku82pl » Śr 17 sty, 2018

Polerka już jakiś czas temu zrobiona ;)

Obrazek

Obrazek
saku82pl

Weteran

Postprzez Landzior1 » So 16 cze, 2018

Update :569:
Landzior1

Weteran

Postprzez saku82pl » N 17 cze, 2018

wow. forum działa :)
aczkolwiek nie ma co tu updatowac :558: betę ruda wpierdala, sprzęgło się ślizga, roletka tunelu się połamała, plastików pod maską praktycznie już nie ma :D heble się grzeją, intercooler puszcza, no nic tylko oddać za 5k zł i niech ktoś inny się martwi :D hehehe
Prawda jest taka, że wczoraj jebłem 1000 km i wciąż, mimo ww eksploatacyjnych niedoskonałości jeździ się tym fajnie.
Ale nadchodzą wydatki i to przy duuuużo większych innych zakupach - nowa chata i auto rodzinne - schodzi na plan boczny. Powoli coś tam będę dłubać.
W końcu będę mieć garaż, więc jeśli tylko deweloper tak ułoży kostkę przed garażem, że jednak dam radę do niego wjechać :D to będę chciał coś samemu z blacharką i lakierem podziałać.
Sprzęgło przy ostatnich upałach i bucie do podłogi zaczęło się uślizgiwać. Nie wiem jak to interpretować. Wczoraj w trasie już np tego nie zaobserwowałem. Z drugiej jednak strony mam świadomość, że już ponad 100000 km ja sam na chipie przelatałem i pewnie i tak zaraz mnie czeka wymiana.
Ostatnio zakupiłem komplet osłon silnika i skrzyni. Znów będzie jak trzeba :) Na jak długo? Zobaczymy :D
I ostatnia kwestia - IC. Poci się od strony ciepłej. Spadku mocy nie zauważam. Rozważam jednak zakup "dedykowanego" FMIC. Ktoś ma jakieś doświadczenia z montażem i użytkowaniem tego?

Stay tuned. Fotki niebawem. :)
saku82pl

Weteran

Postprzez mrrocky » N 17 cze, 2018

Z tego co widze nie masz wentylatora z przodu wiec IC FMIC powinien wejsc po dorobieniu mocowania i przycieciu tuneli prowadzacych powietrze do hamulcow....
mrrocky

Moderator

Postprzez Landzior1 » N 17 cze, 2018

No to faktycznie wysyp ekstrasów :P

Ja u siebie niedługo będę cooler zmieniał może ode mnie podejdzie?
Landzior1

Weteran

Postprzez saku82pl » N 17 cze, 2018

mrrocky napisał(a):przycieciu tuneli prowadzacych powietrze do hamulcow....

czemu nie, dodatkowe chłodzenie na pewno nie zaszkodzi :D
Ale jak to trzeba dłubać przy montażu to chyba jeszcze się przebujam pół roku na obecnym, później będzie garaż to i będzie jak icka wstawić ;)
saku82pl

Weteran

Postprzez saku82pl » Wt 18 gru, 2018

Forum już prawie zdechło, a mój klekot dobija się do 400 kkm przebiegu i ma się dobrze ;)

Udało mi się dorwać spory intercooler wymontowany z takiego samego 320d. Mam nadzieję, że nie będzie problemów z nadmuchaniem tego potwora. Na oko rozmiarem przerasta serię dwukrotnie.
Obrazek

Doczekałem się garażu. Jest gdzie modzić a autko niebawem czeka go sporo zmian i do wiosny raczej nie wyjedzie.
Obrazek

Z bieżących zmian:
wymieniłem moduł świec żarowych, wciąż był ten z pierwszego montażu. Kupiłem taki sam BERU:
Obrazek

Tylne amorki mts zmieniałem co chwilę. Nie dawały radę z tą glebą. Próbowałem je modyfikować skracając tłoczysko o dobre kilka cm ale charakterystyka pracy zmieniła się na jeszcze słabszą. Kupiłem więc Koni sport short. Co ciekawe od e30 bo do e46 nie ma wcale albo nie umiałem znaleźć ;) Pasują idealnie. Regulacja twardości spora a na dodatek nie trzeba wyciągać całego amortyzatora a jedynie zdjąć dolne mocowanie.

Obrazek

Przy prawie największej twardości amorka, poduszki nie dawały rady, za miękkie są po prostu. Włożyłem customowe od swagier.com wraz z wzmocnieniami miejsc mocowań.

Obrazek
Obrazek

Od razu kupiłem regulowane wahacze. To już niebawem.
Obrazek
Jeszcze czekam na sprzęgło, oddaję je do pokrycia kevlarem i po świętach montujemy ;)
saku82pl

Weteran

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria BMW